Konieczne duchowe przebudzenie
Dodane przez Redakcja dnia 14 styczeń 2008 16:31:43

 Chrześcijanie ewangelikalni, charyzmatyczni i zielonoświątkowi zjednoczyli się w całym Stanach Zjednoczonych w modlitwie i poście na rzecz 'duchowego przebudzenia' swojego kraju.

21-dniowy post w intencji duchowego odrodzenia Ameryki rozpoczął się 1 stycznia. Jego uczestnicy mogą zdecydować się na post ścisły, wodny czy post Daniela (tylko owoce i warzywa). Każdy może też zadeklarować długość postu: od 3 do 21 dni.

Narodowy post jest tylko pierwszym z całego cyklu wydarzeń, których celem jest "duchowe przebudzenie". W kwietniu odbędzie się w Northampton Awakening America Leadership Summit, a we wrześniu spotkanie modlitewne nazywane Cry Out America. Wszystko to razem ma uświadomić Amerykanom jak bardzo konieczne jest duchowe przebudzenie. - Rok 2008 może być rokiem duchowo krytycznym dla naszego narodu - podkreśla Billy Wilson z organizacji AAA. - Potrzebujemy czegoś więcej niż dobrego wyniku wyborów, więcej niż jednej dobrej decyzji Sądu Najwyższego, więcej niż jednej dobrej serii kazań. Potrzebujemy nowego narodowego przebudzenia w naszym pokoleniu - dodaje.

Jego zdaniem tylko zjednoczone działanie i modlitwa chrześcijan może sprawić, że nastąpi radykalna przemiana i powrót do tego, czym Stany Zjednoczone być powinny.(za EAI)