Zrezygnują z diabelskiego prefiksu
Dodane przez Redakcja dnia 12 styczeń 2008 14:15:43

 666 to biblijne imię diabła, a także początkowe trzy cyfry numerów telefonu mieszkańców miasteczka Reeves w stanie Luizjana (USA). Jest to liczba kojarzona z szatanem za sprawą fragmentu z Apokalipsy św. Jana (wg. Biblii Tysiąclecia): "Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć" (Ap. 13,18) Numer ten budzi tak negatywne skojarzenia, że Amerykanie doprowadzili do zmiany prefiksu.

Większość mieszkańców miasteczka to chrześcijanie, dla których liczba 666 ma oczywiste znaczenie - oznacza biblijnego diabła. Dzięki uporowi mieszkańców, którzy już od lat 60. ubiegłego stulecia wnosili skargi i wnioski dotyczące zmiany początkowych cyfr, "diabelski numer" nie będzie już dłużej straszył - donosi BBC.

Firma CenturyTel, świadcząca usługi m.in. w stanie Luizjana, przychyliła się do próśb mieszkańców. Przez najbliższe trzy miesiące wszyscy ci, którym nie w smak wspomniany prefiks, będą mogli poprosić o zmianę trzech pierwszych cyfr na 749. Burmistrz Scott Walker upatruje nawet w decyzji operatora "boskiej interwencji".
Przewiduje on, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy, gdy możliwa będzie zmiana, dokona jej około 80% z 450 właścicieli domów w Reeves. Jak podkreśla, sam już korzysta z prefiksu 749. (za Dziennikiem Internautów)