Tusk odmawia gejom
Dodane przez Redakcja dnia 06 styczeń 2008 22:51:05

 Geje nie znajdą wspólnego języka z ludźmi Donalda Tuska. Jego ekipa mówi "nie" legalizacji małżeństw homoseksualnych. Coraz głośniej domagają się tego organizacje i środowiska gejowskie wspierane przez czującą w tym szansę na przełamanie ideowej martwoty lewicę - informuje Dziennik.

"Rada Ministrów nie zajmowała się i nie będzie zajmować się tą sprawą" - mówi nam jednoznacznie rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka. "Rząd nie podejmie inicjatywy tych środowisk, które przesłały na ręce szefa rządu projekt ustawy w tej sprawie" - precyzuje Liszka.

Wypowiedź rzeczniczki to pierwsza od powstania rządu tak twarda i oficjalna deklaracja przedstawiciela ekipy premiera Tuska w sprawie uznania przez państwo związków homoseksualnych. To potwierdzenie konserwatywno-liberalnego, umiarkowanego w sprawach światopoglądowych przedwyborczego wizerunku PO.

Tej decyzji sprzyjają nastroje społeczne. Z kolejnych badań opinii społecznej wyraźnie bowiem wynika, że Polacy są w zdecydowanej większości konsekwentnie przeciwni radykalnym biegunom sporu ideologicznego. Z jednej strony - jak wynika chociażby z ostatnich badań OBOP dla Dziennika - nie chcą matury z religii, nie chcą zakazu zabiegów in vitro. Ale nie dążą też do społecznej rewolucji w duchu lewicowym. Zaledwie 17 proc. Polaków popiera małżeństwa homoseksualne, a tylko 7 proc. chciałoby przyznać gejom i lesbijkom prawo do adopcji dzieci. To jeden z najniższych wskaźników akceptacji dla tych poglądów w całej Unii - wynika z ostatniego sondażu Komisji Europejskiej. (za Wiara.pl)