Chrześcijanie zabici, kościoły spalone
Dodane przez Redakcja dnia 03 styczeń 2008 09:00:00

 Dziesięć osób zabito, trzy zielonoświątkowe kościoły podpalono, podczas ataku grupy uczniów ze szkoły muzułmańskiej na północy Nigerii, na miejscowych chrześcijan. Służby bezpieczeństwa stanu Bauchi pochowały zlinczowanych chrześcijan, nie podając ich tożsamości. Jedynie w przypadku jednego z nich, członka Kościoła Chrystusa w Nigerii, z miejscowości Yelwa, podano tylko nazwisko.

Trzy podpalone świątynie należały do Kościołów: Elim, Zgromadzeń Bożych i Chrześcijańskiego Kościoła "Bóg Zbawia". Pomiędzy zniszczonymi lub uszkodzonymi domami znalazły się również domy pastora Ewangelicznego Kościoła Zachodniej Afryki w miejscowości Yelwa Makaranta, Umaru Sule, oraz Maina Joshua z Kagadama. Powodem ataku, według relacji jednej z nauczycielek, było odkrycie przez muzułman, że ktoś ukradł dwa kamienne bloki na budowie meczetu w ich szkole. Uczniowie wzburzeni kradzieżą zaczęli w szkole łamać stoły, krzesła i grozić kolegom chrześcijanom, przykładając im do gardeł noże.
Nauczycielka uciekła, aby ratować swoje życie, gdy tymczasem muzułmańscy uczniowie wyszli na miasto i zaatakowali chrześcijan oraz ich domy i kościoły. (za okno1040.org)