"Złota Piłka" dla Kaki
Dodane przez Szymon dnia 02 grudzień 2007 20:14:41
 Po każdym strzelonym golu podnosi wzrok i wskazuje palcem na niebo . Powtarza, że to Bogu zawdzięcza wszystko, ale dobry plan na życie i determinacja też nie zaszkodziły. Dzisiaj podczas specjalnej konferencji prasowej brazylijski piłkarz Ricardo Izecson dos Santos Leite, znany jako Kaká, został uhonorowany "Złotą Piłką". Statuetka fundowana przez tygodnik "France Football" jest dla piłkarza tym, czym filmowy Oscar za pierwszoplanową rolę. "France Football" oficjalnie wybiera tylko najlepszego w danym roku piłkarza klubów Europy, ale to tutaj grają najlepsi z całego świata.
Kim jest Kaka ?
Brazylijskim piłkarzem robiącym karierę w Europie, grającym na pozycji pomocnika, najważniejszym graczem Milanu i reprezentacji Brazylii.... , ale również ewangelikiem z bardzo pobożnej rodziny, w której, jak wspomina, w wolnych chwilach czytało się Biblię.
- Rodzicie wychowali mnie tak, bym postępował zgodnie z naukami Biblii, wierzył w Boga i Jezusa - stwierdza w jednym z wywiadów. O wierze mówi chętnie i z misjonarskim zapałem. Jest członkiem organizacji Sportowcy dla Chrystusa.
Już w wieku 16 lat rozpoczął treningi z pierwszym zespołem Sao Paulo FC. Jego kariera mogła zakończyć się nagle. Gdy miał 18 lat doznał groźnego urazu. Więcej...

Treść rozszerzona
- Szybko odkryłem, że to wiara decyduje, czy coś się dzieje, czy nie - opowiada. Sześć miesięcy przed debiutem w ligowym meczu Sao Paulo FC w aquaparku niefortunnie skoczył do wody i uderzył głową w rynnę. Następnego dnia zemdlał na treningu. Okazało się, że ma uszkodzony krąg. Był o milimetry od wózka inwalidzkiego. Skończyło się na dwóch miesiącach poza futbolem. - Lekarze mówili o szczęściu, my z rodzicami o Bogu - wspomina.

Kaká ma na swoim koncie tytuł mistrza świata z roku 2002, lecz na tamtym mundialu rozegrał tylko 20 minut w meczu z Kostaryką (5:2). Z Milanem zdobył mistrzostwo Włoch, superpuchar Włoch, superpuchar Europy i Puchar Europy. Na Mistrzostwach Świata w Niemczech (2006 r.) zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w meczu z Chorwacją (1:0). W sezonie 2006/07 sięgnął wraz z Milanem po Ligę Mistrzów UEFA pokonując w finale Liverpool F.C. 2:1.

 Jest takie słynne zdjęcie z tego finału; Kaka klęczy po ostatnim gwizdku na środku boiska, modląc się z rękami podniesionymi do góry. Ma na sobie podkoszulek z napisem "I belong to Jesus" . Przechodzący obok kapitan przegranych Steven Gerrard patrzy na niego wzrokiem, w którym jest i rozdrażnienie porażką, i osłupienie.
Wielu piłkarzy robi znak krzyża, wchodząc na boisko, ale modlitwy na nim to rzadkość, zresztą niezbyt mile widziana przez szefów Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Brazylijczycy, zwłaszcza Kaka, już ich do tego przyzwyczaili. Napis: "Należę do Jezusa" piłkarz Milanu odsłaniał spod klubowej i reprezentacyjnej koszulki w chwilach swoich największych sukcesów. Te same słowa kazał sobie wyszyć na językach butów. Na poprzednich było napisane "Bóg jest wierny", a potem "Jezus na pierwszym miejscu".

W grudniu 2005 roku Kaka ożenił się z młodszą o pięć lat Caroline Celico, córką przedstawicielki Christiana Diora na Brazylię. Mówił w wywiadach, że obydwoje zachowali dziewictwo do ślubu. O tej deklaracji było równie głośno jak o jego bramkach.
W roku 2007 Kaka został najlepszym piłkarzem i zarazem napastnikiem Ligi Mistrzów 2006/2007
/na podstawie : Rzeczpospolita/