Święto Biblii
Dodane przez Szymon dnia 04 listopad 2007 00:21:22
 Już po raz szósty w Poznaniu odbędzie się Ekumeniczne Święto Biblii, czyli rozpoczynający się 4 listopada kilkudniowy cykl modlitw oraz dyskusji i imprez kulturalnych poświęconych Pismu Świętemu z udziałem przedstawicieli różnych Kościołów chrześcijańskich.
Głównym punktem przedsięwzięcia będzie NABOŻEŃSTWO SŁOWA (7 listopada, środa godz.18.00) w bazylice archikatedralnej, które poprowadzą wspólnie metropolita poznański abp Stanisław Gądecki i bp Mieczysław Czajko z Kościoła Zielonoświątkowego. Po nabożeństwie odbędzie się koncert PRAWOSŁAWNEGO CHÓRU OKTOICH Z WROCŁAWIA.
W ramach Święta Biblii odbędzie się również dyskusja panelowa, której uczestnicy będą próbowali odpowiedzieć na pytanie: "Ekspansja Jezusa - zagrożenie czy szansa?".

Ponadto m.in.:
5 listopada, poniedziałek godz. 19
KONCERT CHÓRU GOSPEL "SEMEN DEI"
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1 (wstęp wolny)
8 listopada, czwartek godz. 20
MODLITEWNE SPOTKANIE MŁODYCH
Homilia: Prezbiter Jerzy Rogaczewski z Kościoła Chrześcijan Baptystów
Kościół p.w. Św. Wojciecha, Wzgórze św. Wojciecha 1

Podczas tegorocznych obchodów Święta Biblii na Placu Wolności w centrum miasta stał będzie /w godz.15-18/ specjalny autobus, nazywany Bibliobusem. Będzie można w nim obejrzeć wystawę o Biblii, film o Ziemi Świętej, a także zapoznać się z różnymi przekładami Pisma Świętego oraz porozmawiać z biblistami. (za wiara.pl)