Amerykanie (też) wierzą w cuda
Dodane przez Redakcja dnia 24 październik 2007 23:30:11
 Zdecydowana większość Amerykanów wierzy, że Bóg ma moc, by czynić cuda - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez The Barna Group. Amerykanie uznają, że wszystkie opisane w Biblii cudowne wydarzenia należy rozumieć literalnie.

75 procent Amerykanów jest przekonanych, że mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa należy pojmować dosłownie. Wśród osób z wyższych wykształceniem wierzących literalnie w zmartwychwstanie jest tylko nieznacznie mniej, bo 68 procent. Wśród wierzących w literalnie pojmowane zmartwychwstanie jest aż 98 procent ewangelikalnych chrześcijan, 83 procent protestantów należących do głównych nurtów oraz 82 procent katolików.

Amerykanie wierzą również w to, że Daniel rzeczywiście przeżył po wtrąceniu go do jaskini lwa (65 procent wszystkich pytanych, i 51 procent katolików), w dosłownie rozumiane przejście przez morzę czerwone (64 procent). Nieco gorzej wyglądają wyniki wiary w literalną prawdy starcia Dawida z Goliatem. Wprawdzie 63 procent wszystkich Amerykanów wierzy w nią, ale już tylko 46 procent katolików uznaje, że rzecz wyglądała tak jak została opisana w Biblii. (za EAI)