Kto z nas wierzy w piekło?
Dodane przez Redakcja dnia 19 luty 2007 00:50:24
 Prawie połowa mieszkańców Włocławka nie wierzy w piekło, za to w Lublinie - zaledwie kilka procent. W regionie łódzkim ognia piekielnego obawia się ponad 63% - informuje "Dziennik Łódzki".
Jaka jest religijność Polaków? Co ją kształtuje? Czy zależy od miejsca, w którym mieszkamy? Na ankiety zawierające 70 pytań odpowiedziało ponad 10 tys. osób.
Z odpowiedzi wynika, że jedna trzecia wiernych z diecezji łódzkiej, włocławskiej i warszawskiej nie wierzy w nagrodę lub karę w życiu wiecznym, a w diecezjach tarnowskiej, sandomierskiej i łomżyńskiej zaledwie kilka procent.
Ponad połowa wszystkich badanych nie widzi nic złego w stosowaniu środków antykoncepcyjnych i współżyciu seksualnym przed ślubem, jedna czwarta akceptuje rozwody, jednak wyniki są zróżnicowane w poszczególnych diecezjach. Na przykład seks przedmałżeński i stosowanie środków antykoncepcyjnych dopuszcza blisko połowa ankietowanych z diecezji warszawskiej, łódzkiej i włocławskiej, a w tarnowskiej niespełna 10%.
Badania potwierdzają opinię, że najbardziej religijni są mieszkańcy Polski południowo-wschodniej (diecezji tarnowskiej, łomżyńskiej i sandomierskiej). Najgorzej z religijnością jest w Polsce centralnej (diecezjach warszawskiej i łódzkiej). (za wp.pl)

Polska potrzebuje przebudzenia! Potrzebujemy zmiany myślenia, wyzbycia się stereotypów i przejścia od religijności do wiary. Jak wskazują powyższe badania, cały nasz kraj, to wielkie pole misyjne, które polecamy wszystkim ewangelistom.