Radykalni muzułmanie chcą nawracać Polaków
Dodane przez Redakcja dnia 21 grudzień 2014 15:55:31

Wyznawcy najbardziej radykalnej odmiany islamu, salafiści, zamierzają nawracać Polaków.

 

Ich główny przywódca Sven Lau w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział tak: "To nie żart - Chcemy nieść posłanie miłosiernego Boga do Polski. To da się zrobić." oraz "Nasi bracia i siostry nagrywają już posłania po polsku, będziemy je publikować w internecie". Bracia i siostry to Polacy na emigracji, którzy przeszli na islam.

 

Salafisci są obecnie najszybciej rozwijającą sie grupą ekstermistyczną w Niemczech. Prognozuje się, że do końca roku bedzie ich 7 tyś. 


Treść rozszerzona

Przewodniczący Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech Aiman Mazynek mówi o tej grupie w taki sposób "Są jak sekta, a ich islamska religijność jest powierzchowna. Zresztą tego, co robią, nie da się pogodzić z islamem. Rozmawiałem z ludźmi, którzy dali sobie wmówić, że tylko ortodoksyjny islam jest odpowiedzią na problemy współczesnego świata. I że wszyscy nienawidzą muzułmanów - wyjaśnia".

Obecnie w Polsce żyje około 25 tyś. muzułmanów i są to głównie członkowie żyjacej w Polsce przed wiekami grupy tatarskiej lub imigranci z krajów arabskich. (za chn24.pl)