Niepokojący raport
Dodane przez Redakcja dnia 23 marzec 2013 17:04:13

W Indonezji, według raportu organizacji "Human Rights Watch", tylko w zeszłym roku doszło do 264 ataków na wyznawców religii mniejszościowych.

 

Autorzy dokumentu zatytułowanego "W imię religii" przyczyn rosnącej liczby takich incydentów upatrują w bierności władz i służb porządkowych. Zarzucają wojsku i policji, że jedynie przyglądają się poczynaniom muzułmańskich ekstremistów lekceważąc ich agresję i pozwalając na całkowitą bezkarność, a czasem nawet ich bronią.

Z raportu wynika również, że wolność religijna bywa ograniczana przez same władze. W dwóch przypadkach lokalni politycy odmówili zastosowania się do wyroków Sądu Najwyższego, przyznających mniejszościom religijnym prawo do budowy miejsc kultu. "Human Rights Watch" zaapelowała do prezydenta Susilo Bambanga Yudhoyono, by przyjął politykę "zero tolerancji" wobec powtarzających się ataków na mniejszości religijne, które zatruwają indonezyjskie społeczeństwo. 

W liczącej 238 mln mieszkańców Indonezji 86 proc. mieszkańców wyznaje islam, niecałe 9 proc. chrześcijaństwo, zaś niecałe 2 proc. hinduizm.(za onet.pl)