Hollywood: gwiazdor rezygnuje z roli
Dodane przez Redakcja dnia 04 grudzień 2012 10:10:40

Angus T. Jones, odtwórca roli młodego Jake'a Harpera w popularnym serialu komediowym „Dwóch i pół”, nawrócił się na chrześcijaństwo i postanowił nie brać udziału w dalszej produkcji, którą określił jako „plugawą”. 19-latek zrezygnował z zarobków, wynoszących w jego przypadku 350 tys. dolarów za odcinek, bo jak podkreślił w specjalnym świadectwie dostępnym na stronach internetowych, nie chce „wspierać planu nieprzyjaciela”.

„Nie można być autentyczną, bogobojną osobą i jednocześnie grać w takim serialu jak ten” – powiedział Jones.

Film oglądany przez miliony widzów w USA i na całym świecie, w tym także w Polsce, bardzo często eksploatuje tematy i żarty związane z perwersjami seksualnymi oraz prezentuje radykalnie hedonistyczne podejście do życia.

„Jeśli oglądacie 'Dwóch i pół', przestańcie to robić, przestańcie wypełniać głowę plugastwem. Dowiedzcie się trochę o tym jak telewizja oddziałuje na wasz mózg” – mówił młody aktor w filmie-świadectwie opisującym szczegóły swojego nawrócenie na chrześcijaństwo. Jones przyznaje w nim, że choć uczęszczał do prywatnej szkoły chrześcijańskiej, z biegiem lat oddalał się od Boga. Opowiada jak eksperymentował z narkotykami, i o tym, jak jeden z jego przyjaciół namówił go do przyjścia na sobotnie nabożeństwo do protestanckiego zboru, zdominowanego przez czarnoskórych. Tak poznał znanego w USA pastora Christophera Hudsona– zagorzałego przeciwnika prohomoseksualnej polityki prezydenta Baracka Obamy. (za ccm.pl)