TYDZIEŃ BIBLIJNY
Dodane przez Redakcja dnia 11 listopad 2012 15:29:09

  W pierwszych dniach sierpnia 2012 roku na spotkaniu pastorów i starszych z czterech zborów (różnych denominacji) podjęto decyzję o wspólnej służbie głoszenia ewangelii.

Zasadą, którą zebrani duszpasterze uznali za fundamentalną, było świadome ugruntowanie całości pracy na niewzruszonym fundamencie słowa Bożego - Biblii. Jednomyślnie uznaliśmy, że w dzisiejszej Polsce głos środowisk wiernych ewangelii Jezusa Chrystusa jest niezbyt słyszalny, a czasami wręcz uznawany za nieprzystający do realiów XXI wieku.

Mówimy więc głośno i wspólnym głosem nawiązując do zawołania Reformatorów: Sola Scriptura - Tylko Pismo. Wszystko bowiem, co do Pisma dodane, zaciemnia jedynie obraz ewangelii i nie pochodzi od Boga!

Inicjatywa Tydzień Biblijny realizowana będzie na terenie czterech miejscowości: w Bielsku-Białej, Pszczynie, Czechowicach-Dziedzicach i Jastrzębiu Zdroju. Każdy z Kościołów poprowadzi pracę w sposób pozwalający na zachowanie jego niepowtarzalności i autonomii w działaniu.

Usługujący kaznodzieje zostali wspólnie wybrani według jedynego możliwego klucza obejmującego ich wiarę i miłość do Jezusa Chrystusa!

Tydzień Biblijny nie ograniczy się jedynie do jednorazowej kampanii ewangelizacyjnej. Powstały już kolejne plany dotyczące ewangelizacji i biblijnego nauczania.

Ponieważ całe przedsięwzięcie ma charakter otwarty zachęcamy do bliskich relacji (a nawet wspólnej pracy) wszystkie Kościoły budujące swoje życie, służbę i świętość na nienaruszalnym fundamencie Bożego Słowa.

Więcej informacji na stronie Tygodnia Biblijnego