Izrael: poseł publicznie porwał Nowy Testament
Dodane przez Redakcja dnia 27 lipiec 2012 11:23:34

Poseł izraelskiego Knesetu, Michael Ben-Ari, przed kamerami wyrwał strony Nowego Testamentu z Biblii przesłanej mu przez miejscowe Towarzystwo Biblijne. Następnie wyrzucił je do kosza na śmieci. Na tym Ben-Ari nie skończył swojego antychrześcijańskiego pokazu. Pozował później również do zdjęcia z podartą przez siebie księgą.

Wcześniej wszystkich 120 członków Knesetu otrzymało Biblie Starego i Nowego Testamentu pocztą. Do księgi dołączony był list zawierający następujące słowa: "Cieszymy się, przekazując Państwu księgę testamentów, która rzuca światło na Pismo Święte i pomaga zrozumieć, dojrzeć powiązanie pomiędzy biblijnymi zapisami i Nowym Testamentem".

Michael Ben-Ari odnosząc się do Nowego Testamentu stwierdził: "Ta straszna księga doprowadziła do wymordowania milionów Żydów podczas Inkwizycji i palenia na stosie".

Choć większość z partyjnych kolegów Ben-Ariego, zgadza się z nim w tej kwestii, nie poparli oni jego zachowania.
- Demokracja oznacza wolność wyrazu, ale nie wolność ignorowania uczuć wyznawców innych wiar - powiedział Reuven Rivlin, przewodniczący Knesetu.

Akt posła Ben-Ariego potępiła również Liga Przeciwko Zniesławieniu - organizacja walcząca z antysemityzmem. (za chn24.pl)