Zabijał chrześcijan. Teraz głosi ewangelię!
Dodane przez Redakcja dnia 18 maj 2012 17:14:00

Niladri Kanhar, hinduistyczny przywódca w jednej z wiosek w znanym z prześladowań wierzących indyjskim stanie Orissa, był znany ze swojej nienawiści do chrześcijan. Całe lata ich prześladował, a nawet zabijał. Nawrócił się jednak i teraz jest chrześcijaninem. Świadczy o Jezusie i pomaga wzrastać miejscowej chrześcijańskiej społeczności.

Według informacji agencji Fides, Niladri Kanhar nawrócił się po tym jak uzdrowiona została jego najstarsza córka. Wcześniej wszyscy lekarze i szamani powiedzieli, że umrze. Tymczasem ewangeliczny pastor Pabitra Kata, który odwiedził wioskę, pomodlił się o dziewczynkę. Ta została uzdrowiona w imieniu Jezusa Chrystusa. Od tamtej pory Niladri i jego rodzina są chrześcijanami, modlą się i czytają Biblię.

Jako były lider hinduistów Kanhar sam zaczął być prześladowany - mieszkańcy jego wioski pobili go, by "powrócił do religii hinduistycznej". Niladri jednak nie uległ. Wręcz przeciwnie, wciąż modli się, składa świadectwo i głosi ewangelię o Chrystusie.

Obecnie razem z pastorem Katą znajduje się w więzieniu oskarżony o prozelityzm, a więc o to samo, o co wcześniej wielokrotnie oskarżał chrześcijan. (za chn24.pl)