Obama wygraża pięścią Bogu
Dodane przez Redakcja dnia 18 maj 2012 13:31:43

Franklin Graham syn legendarnego kaznodziei Billego Grahama krytykuje prezydenta USA za poparcie małżeństw gejowskich.

 

Ewangelista Franklin Graham oskarżył prezydenta o rzucenie wyzwania samemu Bogu: "Obama wygraża pięścią Bogu"."To mnie smuci, że nasz prezydent uznaje małżeństwa homoseksualne, a jeszcze bardziej smuci to Boga. To jest smutny dzień dla Ameryki. Niech Bóg nam pomoże." – powiedział kaznodzieja.

Graham, stoi na stanowisku, że to Bóg stworzył i określił małżeństwo, dlatego nie powinno ono być definiowane przez prezydentów lub sondaże, prezesów czy media. "Definicja ta powstała dawno temu".

Prezydent pozytywnie wypowiedział się o aspiracjach gejów w reakcji na serię posunięć stanowych. W ubiegły wtorek, Karolina Północna ratyfikowała jako 31 stan konstytucyjną (na poziomie stanowym) poprawkę blokującą zawieranie małżeństw homoseksualnych.

Obamie pogratulowała córka prezydenta Kuby Raula Castro, prominentna działaczka zaangażowana w walkę o prawa mniejszości seksualnych kierująca Krajowym Centrum Edukacji Seksualnej.

Zwolennicy legalizacji małżeństw jednopłciowych zwracają uwagę, że geje należą do największych sponsorów tegorocznej kampanii Obamy, który ubiega się o drugą kadencję w Białym Domu. Około 17 proc. tzw. bundlerów, czyli działaczy zbierających fundusze na kampanię od najzamożniejszych sponsorów, to przedstawiciele tej mniejszości seksualnej. (za kosciol.pl)