Projekt Farma
Dodane przez Redakcja dnia 24 kwiecień 2012 12:18:00

W 1984 roku pastor Gene Bolin modlił się, żeby Bóg "pomógł mu wykorzystać nowo powstały budynek kościoła, 24 h na dobę”. Nie przypuszczał, że po 30 latach intencja ta spełni się w 100 procentach. A wszytko za sprawą ogrodu, który powstał na jego dachu.
W środku betonowej dżungli, na dachu świątyni Metro Baptist Church w dzielnicy Hell's Kitchen powstało miejskie gospodarstwo rolne, w którym rośnie żywność dla najbiedniejszych mieszkańców Manhattanu.

Projekt rozpoczął się w czerwcu 2011 roku, gdy ochotnicy załatwili 7 ton ziemi, która wylądowała na dachu kościoła. Plastikowe baseny dla dzieci posłużyły im jako doniczki. Podczas pierwszego sezonu zbiory obejmowały szereg świeżych produktów, które zostały przekazane spiżarni Metro Baptist Church oraz Metropolitan Community Church, współzałożycielowi projektu.

 

Obecnie gospodarstwo na dachu stało się integralną częścią tożsamości Kościoła. - Myślę o tym jako publicznym świadectwie - wyjaśnia aktualny pastor, Alan Sherouse. – "Projekt Farma" dał ludziom inny punkt widzenia w kontekście naszego Kościoła, społecznej posługi i naszego zrozumienia Ewangelii – dodał. (za onet.pl)