Policjant pastorem
Dodane przez Redakcja dnia 23 kwiecień 2012 21:42:10

15 kwietnia 2012 r. w Warszawie Rada Krajowa Kościoła Chrystusowego w RP dokonała historycznej ordynacji na pastora - duszpasterza policji i służb mundurowych, aspiranta Jacka Konickiego.

Po raz pierwszy w Polsce czynny funkcjonariusz policji został powołany do społecznej funkcji duchownego-pastora, o czym powiadomił swoich przełożonych, zgodnie z art. 63 ustawy o policji.

Jacek Konicki przed służbą w policji był od wielu lat zaangażowany w działania kościelne i misyjne, był m.in. ewangelistą więziennym. Podczas służby wojskowej w 1997 roku stał się członkiem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Wojskowego Korneliusz, a obecnie pełni rolę członka zarządu stowarzyszenia odpowiedzialnego za pion służb policyjnych. Od kilku lat aktywnie organizuje spotkania i zjazdy chrześcijan funkcjonariuszy, a także regularnie posługuje w chrześcijańskich kościołach w całej Polsce. Jest absolwentem Warszawskiego Seminarium Teologicznego, a w tym roku kończy Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie ze specjalizacją z zakresu etyki w policji.

 

Aspirant Jacek Konicki jest pierwszym w Polsce policjantem duchownym, brak jest prawnych przeciwwskazań do pełnienia przez niego tej funkcji. Oznacza to również, iż podczas kościelnych uroczystości może on występować w umundurowaniu, pomimo, że nie jest mianowanym przez policję etatowym kapelanem.

W maju w policyjnym magazynie "Policja 997" ukaże się obszerny artykuł o powyższej uroczystości zawierający życiorys i świadectwo wiary aspiranta Jacka Konickiego. (za chn24.pl)