W. Brytania: zakazano reklamy
Dodane przez Redakcja dnia 17 kwiecień 2012 13:34:42

Władze zarządzające transportem w Londynie odmówiły chrześcijanom umieszczenia na autobusach ogłoszeń mówiących, że geje i lesbijki mogą zmienić swoją orientację seksualną.

Autorem ogłoszenia jest grupa Core Issues Trusts. Pomaga ona homoseksualistom, którzy chcą dobrowolnie zmienić swoje seksualne preferencje. Według planów Core Issues Trusts, reklama miała znajdować się na autobusach przez dwa tygodnie. Zanim została odrzucona przez władze Londynu, przeszła proces akceptacji w komitetach badających przestrzeganie standardów reklamowych.

Rzecznik władz tak wyjaśnił decyzję o udzieleniu odmowy chrześcijanom:
"Postanowiliśmy, że przekazane nam ogłoszenie nie znajdzie się na środkach transportu w Londynie. Według nas, nie jest ono zgodne z naszym dążeniem do tolerancji w mieście".
Wcześniej jednak na miejskich autobusach znalazła się homoseksualna reklama: "Niektórzy ludzie są gejami. Pogódź się z tym!".

Mike Davidson, członek zarządu Core Issues Trusts, wyraził ubolewanie, że inicjatywa jego organizacji została poddana cenzurze.

- To bardzo niepokojące, że wyrażany może być tylko jeden punkt widzenia. Okazuje się, że dopuszczalna jest tylko opinia osób, które są zdeterminowane, by działać na rzecz małżeństw gejowskich i które uważają, że homoseksualizmu nie można zmienić - stwierdził. (za chn24.pl)