Senat o prześladowaniach chrześcijan
Dodane przez Redakcja dnia 19 luty 2012 15:19:08

15 lutego br. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się robocze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Chrześcijan w Świecie.

Wzięli w nim udział senatorowie i posłowie z niemal każdego ugrupowania obecnego w parlamencie oraz przedstawiciele organizacji zajmujących się problematyką prześladowań chrześcijan: pastor Maciej Wilkosz ze Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan (GPCh), ks. Waldemar Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) oraz Tomasz Korczyński z Open Doors (OD).

Przedstawiciele GPCh, PKWP i OD zapoznanali parlamentarzystów z aktualną sytuacją wyznawców Chrystusa w krajach, w których panują prześladowania. Uzgodniono także, że Zespół Parlamentarny wraz z ekspertami z ww. organizacji pozarządowych będzie odbywał regularne comiesięczne spotkania, na które będą zapraszani również ambasadorzy państw, które dopuszczają się prześladowań chrześcijan.

Z ogromną radością przyjmujemy fakt, że najwyższe władze państwowe Rzeczpospolitej Polskiej czynnie włączają się w ochronę wyznawców Chrystusa, którzy z powodu swojej wiary spotykają się z prześladowaniami w ponad 50 krajach i stanowią obecnie najbardziej dyskryminowaną grupę religijną na świecie.

Zachęcamy też gorąco do modlitwy o dalsze prace Zespołu Parlamentarnego. (za chn24.pl)