Pakistan: chrześcijanie poza prawem
Dodane przez Redakcja dnia 16 styczeń 2012 19:16:22

W niektórych regionach Pakistanu chrześcijanie żyją w gorszych warunkach niż niewolnicy, zaś władze nie reagują nawet, gdy gwałcone i torturowane są dzieci chrześcijan.

W tym dramatycznym tonie sytuację wyznawców Chrystusa w regionie Karaczi opisuje katolicki polityk Michael Javed. Wskazuje on, że pakistańskim władzom coraz wyraźniej zależy na wyeliminowaniu chrześcijańskiej obecności w tym kraju.

Jak twierdzi Javed, w niektórych miejscowościach tworzone są nawet specjalne „cele gwałtu”. Jeśli rodzice, przeważnie bardzo ubodzy, nie są w stanie wykupić dzieci, islamscy oprawcy torturują je tak, że trudno je rozpoznać. Tylko w grudniu na peryferiach Karaczi zgwałcono 15 chrześcijanek. Przypadków może być jednak o wiele więcej, ponieważ rodziny, obawiając się zemsty oprawców, nie informują o tym policji.

Pakistański polityk wskazuje, że sprawcami fali terroru są głównie radykalni muzułmanie. Oskarżają chrześcijan o prozachodnie sympatie, wskazując, że nie mają prawa do swych miejsc kultu. Atakowane są także domy chrześcijan, jak ostatnio w Butukaluni. Policja jednak nie interweniowała. (za ccm.pl)