Chrześcijanin John Grisham
Dodane przez Redakcja dnia 09 styczeń 2012 20:09:16

John Grisham jest znanym amerykańskim bestsellerowym autorem książek i adwokatem. Pisze thrillery prawnicze i kryminały. Sławę przyniosła mu między innymi powieść "Czas zabijania". Wiele jego książek doczekało się adaptacji filmowych. Do tej pory sprzedano 250 mln egzemplarzy jego dzieł na całym świecie. John Grisham jest popularny również w Polsce.

Niewielu wie jednak, że ten słynny autor wierzy w Jezusa Chrystusa. Razem z żoną uczy w szkółce niedzielnej Pierwszego Kościoła Baptystów w mieście Oxford w amerykańskim stanie Mississipi.

O milionach dolarów, które zarabia dzięki swym dziełom, mówi:

"Cały czas pytałem Boga: dlaczego ja? Nie wiem, dlaczego akurat mi się to przytrafiło. Ale Bóg ma w tym cel. Możemy teraz przeznaczać znaczne ilości pieniędzy na Jego dzieło. Być może dlatego... Wiele funduszy przekazujemy na działalność kościołów, misji i organizacji dobroczynnych".

Ale Grisham nie tylko dzieli się swym bogactwem. Poświęca również czas na podróże misyjne. Dzięki nim wciąż jest świadomy, jak wiele posiada, a także jak niektórzy ludzie mało posiadają, by móc związać koniec z końcem. (za chn24.pl)