Studia nad Biblią
Dodane przez Redakcja dnia 16 grudzień 2011 21:42:39

Premier Izraela, Beniamin Netanjahu, ogłosił, że powoła grupę osób, które będą zajmowały się badaniem Biblii w jego rezydencji w Jerozolimie. Znajdą się w niej specjaliści ds. Biblii, przedstawiciele rządu i zaproszeni goście.

Informację tę Netanjahu ogłosił W 30. rocznicę śmierci swojego teścia, Szmuela Ben Artzi, który był szanowanym poetą i nauczycielem Biblii. Był on również uczestnikiem studiów nad Biblią, które swego czasu zlecił pierwszy w historii premier Izraela - David Ben Gurion.

- Ben Gurion rozumiał, że Biblia jest upoważnieniem dla istnienia naszego państwa. Postrzegał ją jako cudowną historię narodu żydowskiego, a także jako unikalne duchowe, kulturowe i historyczne dziedzictwo Izraela oraz całej kultury ludzkości - powiedział Beniamin Netanjahu.

Regularne spotkania poświęcone Biblii odbywały się w siedzibie izraelskiego rządu również za czasów Menachema Begina, założyciela partii Likud, do której należy obecny premier Izraela. Beniamin Netanjahu podkreślił, że chce przywrócić tę praktykę, aby rozpalić miłość do Biblii wśród członków rządu, a zatem i w narodzie izraelskim.

Biblia hebrajska, Tanach, obejmuje księgi Starego Testamentu, w tym Pięcioksiąg Mojżesza, czyli Torę. (za chn24.pl)