Iran: kościoły domowe to zagrożenie?
Dodane przez Redakcja dnia 08 grudzień 2011 11:14:00

Jak doniosła irańska chrześcijańska agencja informacyjna Mohabat News, minister wywiadu Iranu ogłosił, że chrześcijańskie kościoły domowe stanowią zagrożenie dla irańskiej młodzieży.

Todd Nettleton z organizacji The Voice of the Martyrs (Głos Prześladowanych Chrześcijan) o działaniach władz w Teheranie mówi: "W ciągu ostatniego roku zaszła istotna zmiana w tonie wypowiedzi przedstawicieli irańskiego rządu. Początkowo ignorowali oni Kościół i jego wzrost. Teraz wypowiadają się wrogo wobec Kościoła i ludzi, którzy zostają chrześcijanami".

Nettleton tłumaczy: "Oni postrzegają chrześcijaństwo jako narzędzie Zachodu do prowadzenia działalności w Iranie, destabilizacji kraju i ostatecznie obalenia rządu. Dlatego stosują aresztowania wobec chrześcijan, w szczególności tych, którzy aktywnie ewangelizują oraz tych prowadzących kościelne grupy domowe".

Todd Nettleton jest jednak optymistą, jeśli chodzi o rozwój Kościoła w Iranie.

"Jeśli chodzi o wzrost irańskiego Kościoła, to zapewnia mu go ewangelia. Przenika ona do miejscowego społeczeństwa również dzięki satelitarnym chrześcijańskim kanałom, a także służbom, które dostarczają do Iranu Biblię i świadczą pomoc" - podkreślił. (za chn24.pl)