Tysiące Biblii w balonach
Dodane przez Redakcja dnia 07 grudzień 2011 13:21:40

Ponad 10 tys. egzemplarzy Biblii wysłali balonami za „bambusową kurtynę”, oddzielającą komunistyczną Koreę Północną od kapitalistycznego Południa, chrześcijanie amerykańscy.
Jest to inicjatywa powstałej w 1995 organizacji Międzynarodowa Troska o Chrześcijan (ICC) z siedzibą w Waszyngtonie. Od początku swego istnienia stawia ona sobie za zadanie śledzić sytuację chrześcijan prześladowanych za wiarę w różnych częściach świata, pomagać im i uwrażliwiać społeczność międzynarodową na te cierpienia.

Korea Północna należy do tych państw, w których wolność religijna w praktyce nie istnieje, a za wyznawanie jakiejkolwiek wiary oraz za posiadanie przedmiotów kultu religijnego, w tym także Biblii, grożą surowe kary: więzienia, obozy pracy, w których panują nieludzkie warunki, a często także śmierć.

Przedstawiciele ICC postanowili wykorzystać balony do przerzucenia na obszar tego kraju jak największej liczby Pisma Świętego w języku koreańskim. Z dorocznego raportu, ogłoszonego przez organizację wynika, że stosunkowo duża część przerzuconych w ten sposób przez granicę Biblii trafiły do rąk działających w głębokim podziemiu nielicznych chrześcijan. Inne, przejęte przez żołnierzy, znalazły się na czarnym rynku, jaki ponoć, mimo licznych ograniczeń i kontroli, istnieje w tym zamkniętym na świat zewnętrzny kraju.

Według ocen ICC, w Korei Północnej żyje około 400 tys. chrześcijan. Organizacja ta rozpowszechniła także przeszło 100 tys. egzemplarzy Biblii w Chinach. (za wiara.pl)