Tesco sponsorem festiwalu gejowskiego
Dodane przez Redakcja dnia 28 listopad 2011 22:24:25

Sieć supermarketów Tesco ogłosiła, że będzie sponsorować największy festiwal gejowski w Wielkiej Brytanii - Pride London.

Informacja ta pojawiła się niedługo po tym, jak firma zrezygnowała z partnerstwa z organizacją dobroczynną Cancer Research, której celem jest walka z chorobą nowotworową. Tesco współpracowała z tą organizacją przez 10 lat.

Rzecznik sieci zapewnił, że "odejście od partnerstwa z Cancer Research nie ma związku z decyzją o finansowaniu festiwalu Pride London, na który firma przeznaczy 30 tys. funtów". Według niego, festiwal "jest jednym z setek wydarzeń społecznych i dobroczynnych, na które Tesco przeznaczy swoje fundusze".

- Nie chodzi o preferowanie jednej społeczności wobec drugiej. Decyzji o przekazaniu 30 tys. funtów na festiwal Pride London nie należy z niczym łączyć. To było odrębne postanowienie. Wspieramy wiele wydarzeń dobroczynnych i nadal będziemy to czynić - powiedział rzecznik sieci.

Andrea Williams, dyrektor generalna chrześcijańskiej organizacji Christian Concern, powiedziała:
"Wiele komercyjnych organizacji korzysta z możliwości promowania praktyk homoseksualnych. Czynią tak, ponieważ jest to modne, a także dlatego, że zachęca je do tego homoseksualne lobby. Powinny jednak zastanowić się nad długoterminowym wpływem takich działań na instytucję małżeństwa, rodzinę i dzieci". (za chn24.pl)