Zwróćcie się do Ducha Świętego
Dodane przez Redakcja dnia 23 listopad 2011 23:39:11

Condoleezza Rice, sekretarz stanu USA za rządów George'a Busha juniora, przemawiała niedawno na uniwersytecie w mieście Mobile w Stanach Zjednoczonych. Powiedziała między innymi, że w swojej karierze kierowała się Bożym prowadzeniem i że bycie uległym "mocy wyższej" jest przydatne.

Rice słuchało ponad 400 studentów. Powiedziała im, że jej chrześcijańska wiara i decyzje, które podejmuje, są nierozłączne. Wezwała ich również, by podążali za Duchem Świętym, a także pozostawali optymistycznie nastawieni i wytrwali.

- Najlepsze w byciu osobą wiary jest to, że można być stale optymistycznym w trudnych czasach. Nie wiem jak ludzie, którzy nie zwracają się do Ducha Świętego, przechodzą przez ciężkie okresy. Abraham Lincoln powiedział: "Zdarzają się czasy, gdy nie masz dokąd pójść, jak tylko na kolana". Jest to we mnie bardzo zakorzenione - mówiła była sekretarz stanu.

Condoleezza Rice skończyła karierę polityczną w 2009 roku. Obecnie pracuje jako pracownik naukowy na Uniwersytecie Stanford. (za chn24.pl)