"Jezus" wstrząsnął mediami
Dodane przez Redakcja dnia 16 listopad 2011 23:30:25

Amerykański futbolista Tim Tebowo wywołał ostre kontrowersje w amerykańskich mediach. Rozgrywajacy zespołu Denver Broncos zastąpił bowiem na tylnej stronie koszuli zespołu swój numer napisem „Jezus”.

Część zawodników popiera inicjatywę Tebowa, podczas gdy inni zdecydowanie ją potępiają. – Tebow robi z siebie Boga, a nie zawodnika. To poszło o wiele za daleko – twierdzi jeden z jego krytyków. – Tebow to złote dziecko futbolu. Wybrany. Jeśli miałbym okazję zakupić jego koszulkę z napisem „Jezus”, to z pewnościa bym to uczyniał – mówi jeden z fanów zawodnika.

To nie pierwsza taka inicjatywa Tebowa. W 2010 roku na jego koszulce widniało hasło „Oddaj się rodzinie”. Wtedy to wybuchł internetowy fenomen, którzy znawcy mediów ochrzcili mianem „Tebowingu”.
Do rezygnacji z “religijnej” koszulki wezwał Tebowa Tom Krattenmaker, zajmujący się związkami religii ze sportem. – Tego typu ubiory, które przyczyniają się do trywializacji Chrystusa, powinny wstrząsnąć chrześcijanami. Mam nadzieję, że Tebow wycofa się ze swojego pomysłu – podkreślił. (za onet.pl)