Film o aborcji i holokauście popularny w sieci
Dodane przez Redakcja dnia 09 listopad 2011 00:55:04

Niezwykły film dokumentalny pt. „180”, rejestrujący przeprowadzane na ulicy rozmowy na temat aborcji i szacunku dla życia zdobywa nie tylko popularność w sieci, ale też sprawia, że wielu zdeklarowanych wcześniej zwolenników aborcji zmienia zdanie.

Trwający ponad pół godziny dokument zarejestrował od września, kiedy miał swą premierę, ponad 1,3 mln „oglądnięć” na You Tube – donosi portal Pro-Life Rocks. Jest jednym z najczęściej dyskutowanych obecnie w sieci filmów związanych z obroną życia.

Jego twórca, Ray Comfort – znany protestancki ewangelizator i autor licznych książek – rozmawia w większości z młodymi ludźmi, pytając się ich o nazizm, Adolfa Hitlera oraz stosunek do aborcji. Jednym z najbardziej szokujących elementów kolejnych wywiadów jest to, że większość młodych Amerykanów nie potrafi odpowiedzieć, kim był Hitler. Niektórzy kojarzą go z aktorem, inni z komunistą, jeszcze inni przyznają, że słyszą to nazwisko po raz pierwszy. Zdaniem Comforta, ta ignorancja wyjaśnia zjawisko szerokiej akceptacji społecznej dla współczesnego holokaustu, jakim jest aborcja. „Niewiedza na temat najciemniejszej karty ludzkich dziejów przyniesie nieunikniony skutek w postaci lekceważenia życia i powtórki holokaustu” – tłumaczy.

Comfort, który jest Żydem z Nowej Zelandii, rozdał już około 200 tys. kopii swego filmu na DVD stu czołowym uniwersytetom w USA. Teraz chce, by zwróciły na niego uwagę szkoły średnie. Pod wpływem filmu wielu zwolenników aborcji zmienia zdanie i zaczyna bronić życia. Liczne świadectwa zmiany nastawiania do zabijania nienarodzonych dzieci stale napływają do producentów dokumentu. W filmie Comfort wyprowadzając logiczne wnioski z wypowiedzi młodych ludzi, gdy rozmówcy podkreślają z jednej strony swój szacunek dla życia, z drugiej zaś przyznając prawo do zabicia nienarodzonego dziecka, prosi ich, by jeszcze raz przemyśleli swą postawę. I wielu młodych ludzi zmienia pogląd nt. aborcji właśnie o tytułowe 180 stopni. (za ccm.pl)