Shuang Shuying - chrześcijanka prześladowana w Chinach

 Shuang Shuying, 77-letnia obecnie Chinka,  przeżyła wiele trudnych chwil: była świadkiem rozstrzelania swojego ojca przez komunistów, a jej mąż spędził w więzieniu 20 lat jako ,,kontrrewolucjonista”. Przymuszano ją wtedy do rozwodu, a ponieważ nie uległa namowom, została za karę publicznie upokorzona - rozebrana do naga i pobita. Jest chrześcijanką od 15 lat. Milicja często nachodziła jej mieszkanie, a członkowie rodziny  byli wielokrotnie bici. Ostatnio jej dom zburzono, aby ,,zrobić miejsce” na obiekty olimpijskie, a mieszkańców przeniesiono do obozu na wsi. W styczniu 2007 r., protestując przeciwko łamaniu praw człowieka, Shuang razem z synem brała udział w pokojowej manifestacji przy olimpijskim kompleksie hotelowym. Została wtedy brutalnie pobita przez pekińską milicję, a po kilku dniach aresztowana, gdy dowiadywała się o losy zatrzymanego syna. Shuang skazano na dwa lata więzienia. Mimo bardzo złego stanu jej zdrowia – Shuang cierpi  na  cukrzycę i nadciśnienie – pozbawiano ją snu. Początkowo dzieliła jednoosobową celę z dwiema innymi kobietami. Przez ponad 5 miesięcy bliscy nie mogli jej odwiedzać. Ze względu na utratę 1/3 wagi ciała oraz dramatyczne osłabienie wzroku (Shuang nie rozpoznała nawet własnego syna) przeniesiono ją do więziennego szpitala. Możesz udzielić swojego wsparcia, nie tylko tej osobie, ale również wielu innym, w sposób prosty i dostępny każdemu - przeczytaj jak...
dnia 18.03.2008 13:21 Drukuj

Znaleźli miejsce ukrywania się chrześcijan

 Jak oświadczył minister kultury Egiptu, Faruk Hosni, odkryto miejsce ukrywania się chrześcijan w IV i w V wieku na Półwyspie Synajskim. Dokładniej chodzi o jaskinię u stóp Góry Hamam Faraon (czyli „Kąpiel Faraona”), przy Zatoce Suezkiej, około 50 km od miasta Ras Sidr.


Archeologowie mogli określić wiek ukrywających się tam niegdyś chrześcijan dzięki napisom w kolorze czerwonym, po grecku i koptyjsku, zarówno w licznych miejscach na ścianach, jak również na suficie jaskini.

Jak oświadczył archeolog Fahmi Abdel Aziz, grota wraz z inną odkrytą przed czterema laty, była miejscem ucieczki ówczesnych chrześcijan przed prześladowaniami rzymskimi. Teraz naukowcy oczyszczają znalezione miejsce, a zarazem poszukują następnych, podobnych jaskiń. (za EAI)


dnia 14.03.2008 17:17 · Drukuj

Nie tolerujesz gejów - nie dostaniesz dziecka!

 Zaledwie kilka tygodni po tym, gdy trybunał w Strasburgu uznał, że zakaz adopcji dzieci przez homoseksualistów stanowi naruszenie ich praw, po raz pierwszy mamy przykład dyskryminacji w drugą stronę. Brytyjski urząd adopcyjny odmówił przyznania praw do opieki nad dzieckiem doświadczonemu małżeństwu. Oboje - zdeklarowani chrześcijanie - zostali zdyskwalifikowani za nietolerancyjny stosunek wobec homoseksualizmu - czytamy w "Dzienniku".

Eunice i Owena Johnsów zapytano o stosunek wobec mniejszości seksualnych. Odpowiedzieli, że są członkami Kościoła zielonoświątkowego i że homoseksualizm jest nie do pogodzenia z ich wiarą. Nie jesteśmy homofobami - przekonywali - ale nie będziemy uczyć dziecka, że to coś dobrego.

Otrzymali odmowę. Dla urzędników nie miało znaczenia, że państwo Johns zajmowali się dotychczas niemal 20 sierotami i wychowali czworo własnych dzieci. (za wp.pl)


dnia 10.03.2008 19:22 · Drukuj

Nowa płyta Missio Musica w sprzedaży!!!

Długo oczekiwana płyta PODRÓŻ jest już w sprzedaży! Wydana w gustownym kartonowym opakowaniu, wewnątrz krótkie komentarze do pieśni oraz inne informacje. Zainteresowanych zakupem, zarówno detalicznym jak hurtowym, prosimy o kontakt z Mariuszem i Ewą Seferynowicz:
Mariusz - mariusz.seferynowicz@missiomusica.pl lub 663 470 960
Ewa - ewa.seferynowicz@missiomusica.pl lub 602 329 202
Spodziewamy sie, że wkrótce płyta będzie dostępna także w hurtowych sieciach dystrybucji materiałów chrześcijańskich i innych sklepach, a także w kościołach.

"Drogi słuchaczu! Zechciej obcując z tą płytą zajrzeć do Biblii. Jej niezwykłe poselstwo inspirowało nas podczas tworzenia muzyki i tekstów. Chcemy przy ich pomocy opowiedzieć Ci o Nadziei, towarzyszącej ludziom, którzy swoje życie powierzyli Jezusowi Chrystusowi. Z całego serca życzymy Ci, abyś i Ty tej nadziei zakosztował. Sięga ona poza grób, nadając ludzkiemu życiu – tej niezwykłej wędrówce - prawdziwy sens. Nie lękaj się wyruszyć w PODRÓŻ. Droga nie zawsze będzie łatwa, ścieżka często wąska  i  niewielu spotkasz na niej podróżnych. Jednak Twoim towarzyszem będzie Bóg, celem zaś zbawienie i wieczne życie w domu Ojca."


dnia 07.03.2008 10:29 Drukuj

Bliski Wschód – nowy kanał telewizyjny dla dzieci

 Dzieci na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej będą teraz miały możliwość oglądania przez całą dobę specjalnie przygotowanego dla nich w języku arabskim chrześcijańskiego programu telewizyjnego SAT-7 KIDS. Program ten jest dostępny we wszystkich krajach Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Europy.  Zespół producentów,  pisarzy,  redaktorów,  aktorów i mechaników przez ponad rok przygotowywał się do nadawania tych nowych programów. Składają się na nie różne formy: historie obrazkowe,  programy muzyczne,  filmy, gry dziecięce, przedstawienia. W krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej zamieszkuje ponad 100 mln dzieci w wieku poniżej 15 lat. Większość z nich nie miała dotąd dostępu do chrześcijańskiego poselstwa. Teraz będą one mogły oglądać historie rysunkowe,  pokazy, przedstawienia i  z perspektywy chrześcijańskiej patrzeć na swoje codzienne problemy. Rita El Mounayer,  która po raz pierwszy w latach 90-tych wystąpiła do SAT-7 z taką propozycją, na wiadomość o uruchomieniu specjalnego kanału dla dzieci, rozpłakała się.  „Byłam tak szczęśliwa, że w końcu kanał SAT-7 KIDS został uruchomiony” – powiedziała. (The Baptist Times / BSI)
dnia 05.03.2008 23:46 · Drukuj

TWARDZIELE! NA MISJĘ!

 Twardziele i ci, którzy chcą się nimi stać! Trwający w bliskiej społeczności z Bogiem, a także ci, którzy chcą odnowić swoją duchową formę! Już niedługo wakacje i misje 2008! Musimy wykorzystać ten czas MAKSYMALNIE! Z myślą o Was, misja generacja t., organizuje 14-16 marca Zgrupowanie w Cieszynie.

To właśnie na tym spotkaniu chcemy odpowiedzieć sobie na pytania:
- jak być chrześcijaninem pełnym pasji, determinacji i poświęcenia na co dzień?
- jak głosić Ewangelię z pasją i troską o zagubionych?
- misja, a co po misji?

Zaprosiliśmy ciekawych mówców, którzy w oparciu o Ewangelię będą dla Was inspiracją.
Zaplanowaliśmy zajęcia, które Was zaangażują, a także czas na rozmowy z przyjaciółmi, czas na przemieniające życie uwielbianie, Boże Słowo i modlitwę.

Jeśli chcesz pogłębić swoją relację z Bogiem i uczynić kolejny krok w swoim duchowym rozwoju, jeśli pragniesz stać się misjonarzem, to jest miejsce dla Ciebie!
więcej informacji >>>


dnia 01.03.2008 10:10 Drukuj

KONFERENCJA OGIEŃ MISJI

 Malbork, 14-16 marca 2008
Zapraszamy młodych ludzi, uczniów i studentów, misjonarzy, liderów, na 3 dni wypełnione pełnym pasji uwielbieniem, wołaniem do Boga o przebudzenie i wsłuchiwaniem się w Jego głos dla naszego pokolenia, narodu i Europy!
Cel:
Wspólne uwielbianie Boga, modlitwa o nadnaturalne działanie Boga w naszym kraju, inspiracja do misyjnego stylu życia (nie jedynie okazjonalnego głoszenia Ewangelii) wsłuchiwanie się w proroczy głos dla naszego pokolenia.

Organizatorzy: misja generacja t. ; Europe Ablaze Missionary Society z Walii ; Zbór KZ w Malborku
Usługujący: Andrew Yeoman /misjonarz z Walii, założyciel i lider Europe Ablaze Missionary Society/ ; grupa usługujących misjonarzy z Wielkiej Brytanii ; Krzysztof Matuszewski /lider generacji t., pastor KZ w Iławie/

więcej informacji >>>


dnia 28.02.2008 09:05 Drukuj

Rosja – władze dziękują za służbę wśród więźniów

 Dwadzieścia lat temu chrześcijanie w Rosji siedzieli w więzieniach z powodu swojej wiary. Obecnie prowadzą ewangelizację w więzieniach i są nawet chwaleni za to przez tamtejsze władze. Siergiej Danilenko, odpowiedzialny z ramienia baptystów rosyjskich za służbę wśród więźniów, pisze:

„Ostatnio, pod hasłem »Ewangelia dla więźniów«, dwoma samochodami przebyliśmy prawie 80 tys. kilometrów. W czasie tej podróży odwiedziliśmy 532 więzienia i zachęciliśmy 203 zbory do uczestnictwa z nami w tej służbie. Wielu więźniów uwierzyło w Jezusa Chrystusa, niektórzy z nich zostali na podwórkach więziennych ochrzczeni w dużych basenach z wodą. Byli to ci, którzy już wcześniej słyszeli Ewangelię. Po zakończeniu tego wyjazdu zorganizowaliśmy w Moskwie konferencję. Uczestniczyli w niej nie tylko byli więźniowie, ale też przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosyjskiej Federacji. Obecny był też dyrektor Moskiewskiego oddziału Trans World Radio Piotr Riazanow. Był bardzo zaskoczony, gdy przedstawiciel Ministerstwa wręczał mu dyplom uznania z podziękowaniem za wykonywaną przez TWR służbę w rosyjskich więzieniach”.

W Rosji jest 834 więzień, w których przebywa 850 tys. więźniów, w tym 55 400 kobiet i 15 tys. nastolatków. W 11 domach mieszkają dzieci więźniarek, w tym 600 dzieci urodzonych w więzieniach. Prawie 50 tys. więźniów choruje na gruźlicę, a ponad 32 tys. jest nosicielami wirusa HIV. (infoSERV, BSI)
dnia 27.02.2008 14:41 · Drukuj

Zamach na chrześcijańską bibliotekę w Gazie

 Chrześcijański ośrodek młodzieżowy YMCA w Gazie padł ofiarą terrorystycznego najścia będącego prawdopodobnie elementem kampanii zastraszania.

Kilkunastu uzbrojonych napastników wtargnęło 15 lutego rano do budynku. Uprowadzili dwóch przebywających tam pracowników, a następnie, detonując ładunki zapalające, spowodowali pożar w bibliotece. Ogień strawił cały księgozbiór obejmujący ponad 10 tys. woluminów, nie licząc czasopism i kaset wideo.

Była to jedyna biblioteka chrześcijańska na terenie Gazy. Tamtejszy ośrodek YMCA został ufundowany dwa lata temu przez francuskich baptystów. (za wiara.pl)
 


dnia 25.02.2008 12:16 · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,596,393 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.