Pastor rozpoczął akcję "Reklama dla Jezusa"

 Wystarczyła godzina, by prawie setka osób stała się posiadaczami niecodziennych koszulek z biblijnymi cytatami. Ks. Jan Byrt ze Szczyrku rozpoczął w poniedziałek swoją akcję "Reklama dla Jezusa".
Pastor parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu postanowił przybliżyć ludziom Słowo Boże. Uznał, że w dzisiejszych czasach postać Jezusa również potrzebuje reklamy. Według niego najprostszym i najskuteczniejszym sposobem będą nadruki na koszulkach. Sam otrzymał kiedyś podobną z USA, na której widniał cytat z Ewangelii św. Mateusza. Udało mu się zdobyć sponsorów, dzięki którym w profesjonalnej bielskiej firmie reklamowej zamówił 400 T-shirtów. - Święta wielkanocne to idealny moment, żeby rozpocząć "Reklamę dla Jezusa". Dzięki koszulkom tak jak apostołowie możemy innym nieść nowinę o Zmartwychwstaniu - tłumaczy ks. Byrt.

Po koszulki zgłosili się w poniedziałek ludzie ze Szczyrku, Wisły, Jaworza, Zwardonia i Radziechów. Błyskawicznie rozeszła się setka, a następne czekają na kolejnych chętnych bez względu na ich wyznanie. Są w różnych rozmiarach i kolorach zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Z przodu mają wizerunek łodzi, w której siedzi Jezus i wiosłujący uczniowie, lub krzyż. Poniżej są ewangeliczne cytaty, np. "Wypłyńcie na głębię i zarzućcie sieci na połów". Słowa z Biblii znajdują się również na plecach.

Pierwszą koszulkę z "Reklamą dla Jezusa" ks. Byrt wysłał do premiera, którego zaprosił do Szczyrku na wspólne czytanie Pisma Świętego. (za Gazeta.pl)


dnia 29.03.2008 12:05 · Drukuj

Koncert Chóru i Orkiestry z Czech

 Ciekawe wydarzenie muzyczne będzie miało miejsce w Zborze KWCH w Palowicach (woj.śląskie). W niedzielę 6 kwietnia br., do Kaplicy zawitają nasi bracia i siostry ze Zboru w Gródku, leżącego na Morawach w Republice Czeskiej.

Nasi goście wielbić będą Boga śpiewając pieśni chóralne z towarzyszeniem orkiestry dętej. Chrześcijanie z Gródka "dechową hudbą" chcą chwalić Pana i radować ludzi.

Serdecznie zapraszamy 6 kwietnia o godzinie 15.30 - wstęp wolny. Posłuchaj nagrania z koncertu w Szczecinie.

Strona zboru: http://cb.cz/hradek/
 
dnia 26.03.2008 15:16 Drukuj

Pobili ewangelikalnych seminarzystów

 Hinduistyczna bojówka pobiła 10 studentów Gospel for Asia (GFA), którzy studiują w Biblijnym Fakultecie Sri Lanki, a teraz starają się o całkowite zamknięcie szkoły.


Studentów zaatakowano w drodze do zboru. Na głowy założono im worki, a następnie wrzucono do furgonetki wyworząc kilka kilometrów od miejsca uprowadzenia, gdzie ich następnie ciężko pobito, grożąc im również śmiercią. Liderzy GFA złożyli skargę na policję, która bada całą sprawę.
 

Hinduistyczni działacze od jakiegoś czasu otwarcie prowadzą kampanię zamknięcia Fakultetu Biblijnego, chcąc wciągnąć w nią osoby mieszkające wokół chrześcijańskiej szkoły, zbierając podpisy poparcia ich akcji. (za EAI)
 


dnia 21.03.2008 23:59 · Drukuj

Teksty biblijne w 2.454 językach świata

 Do końca roku 2007, poszczególne księgi Biblii, jej fragmenty i jej pełny tekst zostały przetłumaczone na 2.454 języki świata – poinformował Światowy Związek Towarzystw Biblijnych.

Całość świętej księgi chrześcijaństwa jest dostępna w 438 językach.

Jak wynika z danych Związku, którego siedziba znajduje się w Reading w Wielkiej Brytanii od końca 2006 r. liczba tłumaczeń całego tekstu Biblii powiększyła się o 9 a poszczególnych ksiąg biblijnych o 28. Pismo Święte jest najczęściej tłumaczoną i najszerzej rozpowszechnioną księgą na świecie. W ostatnim czasie najczęściej Biblia jest tłumaczona w Afryce.

Według danych Towarzystw Biblijnych 95 proc. mieszkańców naszej planety ma teoretycznie dostęp do niej w zrozumiałym dla siebie języku, choć nie zawsze oznacza to, że jest to ich język ojczysty. (za wiara.pl)


dnia 21.03.2008 23:00 · Drukuj

Shuang Shuying - chrześcijanka prześladowana w Chinach

 Shuang Shuying, 77-letnia obecnie Chinka,  przeżyła wiele trudnych chwil: była świadkiem rozstrzelania swojego ojca przez komunistów, a jej mąż spędził w więzieniu 20 lat jako ,,kontrrewolucjonista”. Przymuszano ją wtedy do rozwodu, a ponieważ nie uległa namowom, została za karę publicznie upokorzona - rozebrana do naga i pobita. Jest chrześcijanką od 15 lat. Milicja często nachodziła jej mieszkanie, a członkowie rodziny  byli wielokrotnie bici. Ostatnio jej dom zburzono, aby ,,zrobić miejsce” na obiekty olimpijskie, a mieszkańców przeniesiono do obozu na wsi. W styczniu 2007 r., protestując przeciwko łamaniu praw człowieka, Shuang razem z synem brała udział w pokojowej manifestacji przy olimpijskim kompleksie hotelowym. Została wtedy brutalnie pobita przez pekińską milicję, a po kilku dniach aresztowana, gdy dowiadywała się o losy zatrzymanego syna. Shuang skazano na dwa lata więzienia. Mimo bardzo złego stanu jej zdrowia – Shuang cierpi  na  cukrzycę i nadciśnienie – pozbawiano ją snu. Początkowo dzieliła jednoosobową celę z dwiema innymi kobietami. Przez ponad 5 miesięcy bliscy nie mogli jej odwiedzać. Ze względu na utratę 1/3 wagi ciała oraz dramatyczne osłabienie wzroku (Shuang nie rozpoznała nawet własnego syna) przeniesiono ją do więziennego szpitala. Możesz udzielić swojego wsparcia, nie tylko tej osobie, ale również wielu innym, w sposób prosty i dostępny każdemu - przeczytaj jak...
dnia 18.03.2008 13:21 Drukuj

Znaleźli miejsce ukrywania się chrześcijan

 Jak oświadczył minister kultury Egiptu, Faruk Hosni, odkryto miejsce ukrywania się chrześcijan w IV i w V wieku na Półwyspie Synajskim. Dokładniej chodzi o jaskinię u stóp Góry Hamam Faraon (czyli „Kąpiel Faraona”), przy Zatoce Suezkiej, około 50 km od miasta Ras Sidr.


Archeologowie mogli określić wiek ukrywających się tam niegdyś chrześcijan dzięki napisom w kolorze czerwonym, po grecku i koptyjsku, zarówno w licznych miejscach na ścianach, jak również na suficie jaskini.

Jak oświadczył archeolog Fahmi Abdel Aziz, grota wraz z inną odkrytą przed czterema laty, była miejscem ucieczki ówczesnych chrześcijan przed prześladowaniami rzymskimi. Teraz naukowcy oczyszczają znalezione miejsce, a zarazem poszukują następnych, podobnych jaskiń. (za EAI)


dnia 14.03.2008 17:17 · Drukuj

Nie tolerujesz gejów - nie dostaniesz dziecka!

 Zaledwie kilka tygodni po tym, gdy trybunał w Strasburgu uznał, że zakaz adopcji dzieci przez homoseksualistów stanowi naruszenie ich praw, po raz pierwszy mamy przykład dyskryminacji w drugą stronę. Brytyjski urząd adopcyjny odmówił przyznania praw do opieki nad dzieckiem doświadczonemu małżeństwu. Oboje - zdeklarowani chrześcijanie - zostali zdyskwalifikowani za nietolerancyjny stosunek wobec homoseksualizmu - czytamy w "Dzienniku".

Eunice i Owena Johnsów zapytano o stosunek wobec mniejszości seksualnych. Odpowiedzieli, że są członkami Kościoła zielonoświątkowego i że homoseksualizm jest nie do pogodzenia z ich wiarą. Nie jesteśmy homofobami - przekonywali - ale nie będziemy uczyć dziecka, że to coś dobrego.

Otrzymali odmowę. Dla urzędników nie miało znaczenia, że państwo Johns zajmowali się dotychczas niemal 20 sierotami i wychowali czworo własnych dzieci. (za wp.pl)


dnia 10.03.2008 19:22 · Drukuj

Nowa płyta Missio Musica w sprzedaży!!!

Długo oczekiwana płyta PODRÓŻ jest już w sprzedaży! Wydana w gustownym kartonowym opakowaniu, wewnątrz krótkie komentarze do pieśni oraz inne informacje. Zainteresowanych zakupem, zarówno detalicznym jak hurtowym, prosimy o kontakt z Mariuszem i Ewą Seferynowicz:
Mariusz - mariusz.seferynowicz@missiomusica.pl lub 663 470 960
Ewa - ewa.seferynowicz@missiomusica.pl lub 602 329 202
Spodziewamy sie, że wkrótce płyta będzie dostępna także w hurtowych sieciach dystrybucji materiałów chrześcijańskich i innych sklepach, a także w kościołach.

"Drogi słuchaczu! Zechciej obcując z tą płytą zajrzeć do Biblii. Jej niezwykłe poselstwo inspirowało nas podczas tworzenia muzyki i tekstów. Chcemy przy ich pomocy opowiedzieć Ci o Nadziei, towarzyszącej ludziom, którzy swoje życie powierzyli Jezusowi Chrystusowi. Z całego serca życzymy Ci, abyś i Ty tej nadziei zakosztował. Sięga ona poza grób, nadając ludzkiemu życiu – tej niezwykłej wędrówce - prawdziwy sens. Nie lękaj się wyruszyć w PODRÓŻ. Droga nie zawsze będzie łatwa, ścieżka często wąska  i  niewielu spotkasz na niej podróżnych. Jednak Twoim towarzyszem będzie Bóg, celem zaś zbawienie i wieczne życie w domu Ojca."


dnia 07.03.2008 10:29 Drukuj

Bliski Wschód – nowy kanał telewizyjny dla dzieci

 Dzieci na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej będą teraz miały możliwość oglądania przez całą dobę specjalnie przygotowanego dla nich w języku arabskim chrześcijańskiego programu telewizyjnego SAT-7 KIDS. Program ten jest dostępny we wszystkich krajach Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Europy.  Zespół producentów,  pisarzy,  redaktorów,  aktorów i mechaników przez ponad rok przygotowywał się do nadawania tych nowych programów. Składają się na nie różne formy: historie obrazkowe,  programy muzyczne,  filmy, gry dziecięce, przedstawienia. W krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej zamieszkuje ponad 100 mln dzieci w wieku poniżej 15 lat. Większość z nich nie miała dotąd dostępu do chrześcijańskiego poselstwa. Teraz będą one mogły oglądać historie rysunkowe,  pokazy, przedstawienia i  z perspektywy chrześcijańskiej patrzeć na swoje codzienne problemy. Rita El Mounayer,  która po raz pierwszy w latach 90-tych wystąpiła do SAT-7 z taką propozycją, na wiadomość o uruchomieniu specjalnego kanału dla dzieci, rozpłakała się.  „Byłam tak szczęśliwa, że w końcu kanał SAT-7 KIDS został uruchomiony” – powiedziała. (The Baptist Times / BSI)
dnia 05.03.2008 23:46 · Drukuj


Mp3 Player




Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania





Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,543,058 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.