Płyta zespołu Miminga

 Wreszcie jest! Ukazała się płyta, zatytułowana "na początku", dzięcięco-młodzieżowego chórku "MIMINGA" ze Zboru KWCH w Palowicach (woj.śląskie). Nazwa zespołu-Miminga, to w dziecięcym języku guzik. Na płycie znajduje się 10 piosenek poświęconych Panu Bogu, a śpiewanych przez młodych chrześcijan.

Autorką kompozycji i tekstów wszystkich utworów jest Hanna Pawlas, aranżacji dokonał Mirek Stępień (gitarzysta Budki Suflera-członek KWCH), projekt graficzny i fotografie są autorstwa Mate.o. Przygotowaniem chórku zajmowały się znane chrześcijańskie piosenkarki ze Zboru w Palowicach - Joanna Rzyczniok i Lena Rzyczniok.

Chwała niech będzie Panu za tak wspaniałe talenty, jakimi obdarzył autorów płyty. Niech uwielbiony będzie na wieki przez śpiew i dżwięk muzyki nasz Wielki Bóg. Płyta ( na razie) jest do nabycia w Zborze KWCH w Palowicach.

dnia 05.04.2008 22:11 · Drukuj

Zamordowany za bycie chrześcijaninem

 Jak podaje ACPress.net urodzony 7 lutego 1985 roku w Arabii Saudyjskiej, z rodziców pochodzących z Republiki Mali, Abdulrajman, został uwięziony i osadzony w więzieniu za nawrócenie się na chrześcijaństwo. Bez możliwości obrony skazano go na śmierć.

Wyrok wykonano 18 marca.

Jego ojciec był technikiem pracującym przy wydobyciu ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej. Abdulrajman był jednym z jego jedenaściorga dzieci. Jedno z nich również nawróciło się na chrześcijaństwo dzięki świadectwu i głoszeniu Ewangelii przez pewnego zagranicznego pracownika. Urodził się on jednak poza Arabią Saudyjską, przesiedział więc za to jedynie dwa lata w saudyjskim więzieniu, a dzisiaj mieszka w innym kraju.

Abdulrajman jednak nie miał tego szczęścia, ponieważ urodzony w Arabii Saudyjskiej , był jej obywatelem. Więziony był w Riad Alhaier w dzielnicy Sharaia, w Mekce. Rodzina otrzymała jedynie telefon od władz. Nikt nie mógł odwiedzić Abdulrajmana przed jego śmiercią. (za EAI)
(na zdjęciu król Arabii Saudyjskiej Abdullah bin Abdulaziz al Saud)


dnia 04.04.2008 00:24 · Drukuj

Duńczycy likwidują piekło i kasują diabła

 Bóg obdarzył nas wieczną miłością, dlatego nikt z nas nie trafi do piekła - bez względu na to, co robi tu na ziemi. Takie nauki będą teraz wygłaszać pastorzy w Danii. Tamtejszy Kościół luterański zdecydował się znacznie przerobić dotychczasową wizję życia po śmierci. Nowa jest bardzo optymistyczna.
Duńscy teologowie ostatnio ostro dyskutowali na temat tradycyjnej biblijnej wizji tego, co czeka duszę po śmierci ciała. Większość hierarchów Kościoła luterańskiego po głębszym namyśle stwierdziła, że nie może być miejsca, gdzie trafia się na wieczne męki. Nawet jeśli ktoś był niepoprawnym grzesznikiem. A to dlatego, że wszyscy i tak pójdziemy do nieba.

Luteranie na razie nie przygotowali jednej spójnej wizji tego, co czeka nas po śmierci - pisze gazeta "Nowyje Izwiestia". Ale pastorzy dostali już polecenie, by w swoich kazaniach ostrożniej używać pojęcia piekło i diabeł.
"Nigdzie w Biblii nie wspomina się o piekle jako o miejscu, w którym czekają nas wieczne męki" - przekonuje pastor Jakob Holm.

Duńskie kontrowersje wokół istnienia piekła pojawiły się, gdy z Norwegii nadeszła wieść o przygotowaniach do wydania nowego przekładu Biblii. Prace zakończą się dopiero za dwa lata, ale już teraz wiadomo, że zmian będzie bardzo dużo, m.in. słowo "piekło" zastąpić ma "gehenna". (za Dziennik.pl)


dnia 01.04.2008 23:44 · Drukuj

Pastor rozpoczął akcję "Reklama dla Jezusa"

 Wystarczyła godzina, by prawie setka osób stała się posiadaczami niecodziennych koszulek z biblijnymi cytatami. Ks. Jan Byrt ze Szczyrku rozpoczął w poniedziałek swoją akcję "Reklama dla Jezusa".
Pastor parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu postanowił przybliżyć ludziom Słowo Boże. Uznał, że w dzisiejszych czasach postać Jezusa również potrzebuje reklamy. Według niego najprostszym i najskuteczniejszym sposobem będą nadruki na koszulkach. Sam otrzymał kiedyś podobną z USA, na której widniał cytat z Ewangelii św. Mateusza. Udało mu się zdobyć sponsorów, dzięki którym w profesjonalnej bielskiej firmie reklamowej zamówił 400 T-shirtów. - Święta wielkanocne to idealny moment, żeby rozpocząć "Reklamę dla Jezusa". Dzięki koszulkom tak jak apostołowie możemy innym nieść nowinę o Zmartwychwstaniu - tłumaczy ks. Byrt.

Po koszulki zgłosili się w poniedziałek ludzie ze Szczyrku, Wisły, Jaworza, Zwardonia i Radziechów. Błyskawicznie rozeszła się setka, a następne czekają na kolejnych chętnych bez względu na ich wyznanie. Są w różnych rozmiarach i kolorach zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Z przodu mają wizerunek łodzi, w której siedzi Jezus i wiosłujący uczniowie, lub krzyż. Poniżej są ewangeliczne cytaty, np. "Wypłyńcie na głębię i zarzućcie sieci na połów". Słowa z Biblii znajdują się również na plecach.

Pierwszą koszulkę z "Reklamą dla Jezusa" ks. Byrt wysłał do premiera, którego zaprosił do Szczyrku na wspólne czytanie Pisma Świętego. (za Gazeta.pl)


dnia 29.03.2008 12:05 · Drukuj

Koncert Chóru i Orkiestry z Czech

 Ciekawe wydarzenie muzyczne będzie miało miejsce w Zborze KWCH w Palowicach (woj.śląskie). W niedzielę 6 kwietnia br., do Kaplicy zawitają nasi bracia i siostry ze Zboru w Gródku, leżącego na Morawach w Republice Czeskiej.

Nasi goście wielbić będą Boga śpiewając pieśni chóralne z towarzyszeniem orkiestry dętej. Chrześcijanie z Gródka "dechową hudbą" chcą chwalić Pana i radować ludzi.

Serdecznie zapraszamy 6 kwietnia o godzinie 15.30 - wstęp wolny. Posłuchaj nagrania z koncertu w Szczecinie.

Strona zboru: http://cb.cz/hradek/
 
dnia 26.03.2008 15:16 Drukuj

Pobili ewangelikalnych seminarzystów

 Hinduistyczna bojówka pobiła 10 studentów Gospel for Asia (GFA), którzy studiują w Biblijnym Fakultecie Sri Lanki, a teraz starają się o całkowite zamknięcie szkoły.


Studentów zaatakowano w drodze do zboru. Na głowy założono im worki, a następnie wrzucono do furgonetki wyworząc kilka kilometrów od miejsca uprowadzenia, gdzie ich następnie ciężko pobito, grożąc im również śmiercią. Liderzy GFA złożyli skargę na policję, która bada całą sprawę.
 

Hinduistyczni działacze od jakiegoś czasu otwarcie prowadzą kampanię zamknięcia Fakultetu Biblijnego, chcąc wciągnąć w nią osoby mieszkające wokół chrześcijańskiej szkoły, zbierając podpisy poparcia ich akcji. (za EAI)
 


dnia 21.03.2008 23:59 · Drukuj

Teksty biblijne w 2.454 językach świata

 Do końca roku 2007, poszczególne księgi Biblii, jej fragmenty i jej pełny tekst zostały przetłumaczone na 2.454 języki świata – poinformował Światowy Związek Towarzystw Biblijnych.

Całość świętej księgi chrześcijaństwa jest dostępna w 438 językach.

Jak wynika z danych Związku, którego siedziba znajduje się w Reading w Wielkiej Brytanii od końca 2006 r. liczba tłumaczeń całego tekstu Biblii powiększyła się o 9 a poszczególnych ksiąg biblijnych o 28. Pismo Święte jest najczęściej tłumaczoną i najszerzej rozpowszechnioną księgą na świecie. W ostatnim czasie najczęściej Biblia jest tłumaczona w Afryce.

Według danych Towarzystw Biblijnych 95 proc. mieszkańców naszej planety ma teoretycznie dostęp do niej w zrozumiałym dla siebie języku, choć nie zawsze oznacza to, że jest to ich język ojczysty. (za wiara.pl)


dnia 21.03.2008 23:00 · Drukuj

Shuang Shuying - chrześcijanka prześladowana w Chinach

 Shuang Shuying, 77-letnia obecnie Chinka,  przeżyła wiele trudnych chwil: była świadkiem rozstrzelania swojego ojca przez komunistów, a jej mąż spędził w więzieniu 20 lat jako ,,kontrrewolucjonista”. Przymuszano ją wtedy do rozwodu, a ponieważ nie uległa namowom, została za karę publicznie upokorzona - rozebrana do naga i pobita. Jest chrześcijanką od 15 lat. Milicja często nachodziła jej mieszkanie, a członkowie rodziny  byli wielokrotnie bici. Ostatnio jej dom zburzono, aby ,,zrobić miejsce” na obiekty olimpijskie, a mieszkańców przeniesiono do obozu na wsi. W styczniu 2007 r., protestując przeciwko łamaniu praw człowieka, Shuang razem z synem brała udział w pokojowej manifestacji przy olimpijskim kompleksie hotelowym. Została wtedy brutalnie pobita przez pekińską milicję, a po kilku dniach aresztowana, gdy dowiadywała się o losy zatrzymanego syna. Shuang skazano na dwa lata więzienia. Mimo bardzo złego stanu jej zdrowia – Shuang cierpi  na  cukrzycę i nadciśnienie – pozbawiano ją snu. Początkowo dzieliła jednoosobową celę z dwiema innymi kobietami. Przez ponad 5 miesięcy bliscy nie mogli jej odwiedzać. Ze względu na utratę 1/3 wagi ciała oraz dramatyczne osłabienie wzroku (Shuang nie rozpoznała nawet własnego syna) przeniesiono ją do więziennego szpitala. Możesz udzielić swojego wsparcia, nie tylko tej osobie, ale również wielu innym, w sposób prosty i dostępny każdemu - przeczytaj jak...
dnia 18.03.2008 13:21 Drukuj

Znaleźli miejsce ukrywania się chrześcijan

 Jak oświadczył minister kultury Egiptu, Faruk Hosni, odkryto miejsce ukrywania się chrześcijan w IV i w V wieku na Półwyspie Synajskim. Dokładniej chodzi o jaskinię u stóp Góry Hamam Faraon (czyli „Kąpiel Faraona”), przy Zatoce Suezkiej, około 50 km od miasta Ras Sidr.


Archeologowie mogli określić wiek ukrywających się tam niegdyś chrześcijan dzięki napisom w kolorze czerwonym, po grecku i koptyjsku, zarówno w licznych miejscach na ścianach, jak również na suficie jaskini.

Jak oświadczył archeolog Fahmi Abdel Aziz, grota wraz z inną odkrytą przed czterema laty, była miejscem ucieczki ówczesnych chrześcijan przed prześladowaniami rzymskimi. Teraz naukowcy oczyszczają znalezione miejsce, a zarazem poszukują następnych, podobnych jaskiń. (za EAI)


dnia 14.03.2008 17:17 · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,603,986 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.