"Niepokorny" pastor znowu ma kłopoty

Szwedzcy socjaldemokraci szykanują niepoprawnego politycznie duchownego. Ake Green, pastor Kościoła zielonoświątkowców, skazany niegdyś za „obrazę mniejszości seksualnych”, miał przemawiać podczas pierwszomajowych uroczystości w Vänersborgu. Jego wystąpienie jednak odwołano.

W tym roku święto 1 Maja wypada w dzień Wniebowstąpienia Pańskiego. Właśnie dlatego na mównicy miał stanąć pastor Green.
– To skandal, by w imprezie urządzanej przez socjaldemokratów, partię przyjazną homoseksualistom, brała udział osoba o tak homofobicznych poglądach – zaprotestowała Katja Haiminen, szefowa Krajowego Związku Równouprawnienia Seksualnego.

Szef grupy zrzeszającej socjaldemokratów homoseksualistów, biseksualistów i transwestytów Olof Svensson stwierdził, że gdy usłyszał o wystąpieniu Greena, pomyślał, że to zły dowcip primaaprilisowy.
Kierownictwo partii socjaldemokratycznej w Vänersborgu postanowiło jednogłośnie, że pastor nie może uczestniczyć w obchodach 1 Maja. Duchowny się nie poddaje. Kazanie poświęcone alkoholizmowi (1 maja obchodzony jest również dzień trzeźwości) wygłosi podczas mszy w kościele w Vänersborgu.

Pastor Ake Green w 2003 roku wygłosił na wyspie Bornholm kazanie, w którym homoseksualizm nazwał „rakiem na ciele społeczeństwa” i oskarżył tę mniejszość seksualną o rozprzestrzenianie AIDS. Został za to skazany na miesiąc więzienia. Dopiero Sąd Najwyższy uznał, że pastor w kazaniu nie nawoływał do nienawiści i go uniewinnił. (za Rzeczpospolita)


dnia 25.04.2008 15:51 · Drukuj

Ściana Płaczu się zawali?

 Część Ściany Płaczu w Jerozolimie, miejsca świętego dla Żydów, zaczęła się kruszyć i wymaga gruntownej renowacji, aby zapewnić bezpieczeństwo setkom osób, które każdego dnia tam się modlą. Ciekawostką może być fakt, że ta część muru, która pochodzi sprzed dwóch tysięcy lat, z czasów Drugiej Świątyni, jest w dobrym stanie, a grozi zawaleniem część dobudowana przed około stu laty, w czasach zarządzaniem Jerozolimą przez Brytyjczyków.
Każdego roku do Ściany Płaczu przybywa około 6 milionów osób. Jest ona pozostałością Drugiej Świątyni zniszczonej przez Rzymian. W roku 37 przed Chrystusem król Herod postanowił rozbudować religijny kompleks Drugiej Świątyni, każąc wybudować wokół niej cztery mury.

Jak powiedział rabin Ściany Płaczu, Shmuel Rabinovitch, prace remontowe przy murze powinny zacząć się już wkrótce, zaraz po zakończeniu trwającej właśnie Paschy. Podczas prac, którymi będą kierować odpowiedzialne za zabytki starożytne organy władz Izraela, dostęp do muru będzie otwarty, chociaż oczywiście będzie kontrolowany, z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Według dyrektora depertamentu odpowiedzialnego za konserwację zabytków, Raanana Kisleva, grupa archeologów przeprowadza regularnie badania Ściany, które pomogą teraz określić zakres potrzebnych prac restauracyjnych. (za EAI)


dnia 23.04.2008 18:45 · Drukuj

Radykalni 2008 - konferencja dla młodzieży

 Z wielką radością zapraszamy młodzież na kolejną Konferencję Młodych Chrześcijan Radyklani. Odbędzie sie ona już po raz czwarty. Tym razem będziemy gościć w Rybniku w dniach 1-4 maja 2008. Wierzymy, że tak jak to miało miejsce do tej pory, będzie to czas bardzo inspirujący dla młodzieży, która tutaj przyjedzie.

RADYKALNI to konferencja młodych chrześcijan zapoczątkowana w 2003 roku w Wodzisławiu Śląskim. Ale nie jest to tylko konferencja — to styl życia, do którego chcemy zachęcić młodych ludzi.

Człowiek radykalny, to człowiek bezkompromisowy, zdecydowany, dążący do zasadniczych zmian w życiu społecznym i będący wyrazem tych zmian. Chcemy, aby młodzi chrześcijanie swoim życiem reprezentowali wielkiego i wspaniałego Boga, a poprzez swoje postawy wpływali na otaczający ich świat.

Dołącz do nas — razem możemy zmienić świat!
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.radykalni.pl/
dnia 22.04.2008 13:24 Drukuj

Sri Lanka: Ataki na protestantów

 Na początku marca grupa około 200 osób, wśród nich mnisi buddyjscy, otoczyli w Udugama, dystrykt Galle na Sri Lance, dom ewangelikalnego pastora Wasantha Bandara, grożąc śmiercią jemu i jego rodzinie, jeśli nie wyniosą się z tej miejscowości. Żona pastora jest Tamilką, więc buddyści grozili również, że on i członkowie zboru mogą zostać oskarżeni o terroryzm.
Jak powiedział starszy Kościoła, do którego należy zbór w Udugama, nie były to pierwsze groźby, ponieważ w lutym trzej mężczyźni uzbrojeni w kije pojawili się podczas szkoły niedzielnej, grożąc pobiciem pastorowi Bandera. Po ostatnich groźbach pastor i jego rodzina zostali wywiezieni w bezpieczne miejsce.

3 marca w dystrykcie Mulaitivu uniknęli śmierci pastor Suganthan z Domu Modlitwy Góra Syjon i jego rodzina. Spali oni wewnątrz kościoła, kiedy napastnicy podłożyli pod niego ogień. Zbudzili się już pośród płomieni, ledwie uchodząc z życiem.

Sekretarz generalny Ewangelicznego Aliansu Chrześcijańskiego Sri Lanki, Godfrey Yogarajah, wyraził protest i przypomniał, że wszyscy obywatele kraju mają prawo do życia, nie musząc bać się ataków z powodu swoich wierzeń religijnych lub przynależności etnicznej. (za EAI)


dnia 18.04.2008 13:39 · Drukuj

Ataki na chrześcijan w Etiopii

 Jak podaje „Misja Otwarte Drzwi” uzbrojone w maczety i noże grupki muzułmanów napadły na dwa baptystyczne kościoły, Kale Hiwot i Birhane Wongel, na południu Etiopii. Jednego z chrześcijan zabito, odcinając mu głowę, dwaj inni chrześcijanie stracili po jednej ręce, a 5-letnie dziecko pozostaje w szpitalu z powodu rany kłutej. W sumie razem rannych zostało 23 chrześcijan.


Ataków dokonano podczas niedzielnego nabożeństwa, bez żadnej przyczyny. Świadkowie opowiadali, że za każdym razem, kiedy zadawali cios, napastnicy wołali „Allah Akbar!”. Atak przerwała dopiero policja. Napastnicy nie zareagowali, kiedy policja oddała strzały ostrzegawcze, a uciekli dopiero po tym, kiedy funkcjonariusze wycelowali w nich z broni.
 
45% mieszkańców Etiopii to muzułmanie, zazwyczaj bardzo tolerancyjni. Jednakże zgodnie z Międzynarodowym Sprawozdaniem na temat Wolności Religijnej z 2007 roku, opracowanym przez Departament Stanu USA, Najwyższa Rada do spraw Islamskich Etiopii jest zaniepokojona wzrastającymi wpływami wahhabitów, opłacanych przez Arabię Saudyjską.


dnia 16.04.2008 00:29 · Drukuj

Skarbiec rękopisów Nowego Testamentu w Albanii

 Każdego roku naukowcy odkrywają 2-3 rękopisy Nowego Testamentu. W ostatni piątek Ośrodek Studiów Rękopisów Nowego Testamentu (CSNTM) dokonał odkrycia jednego z takich rękopisów w Albanii, gdzie już od dawna, z małym skutkiem, specjaliści starali się o dostęp do narodowego archiwum w Tiranie. Dotąd bowiem jedynie dwa z trzech znajdujących się tam rękopisów naukowcy z poza Tirany mogli zbadać. Teraz jednak dyrektor CSNTM, Daniel. B. Wallace, otrzymał pozwolenie na wysłanie do Tirany ekipy czterech swoich techników, aby sfotografowali oni rękopisy przy użyciu najnowszej techniki.

Już w pierwszym dniu swojej pracy technicy odkryli, że w archiwum w Tiranie znajdowało się przynajmniej 13 rękopisów. Tymczasem sam katalog narodowego archiwum wymienia 47 rękopisów, w tym przynajmniej 17 o których istnieniu nikt na Zachodzie nie miał zielonego pojęcia. Prawdopodobnie niektóre z rękopisów zagubiły się gdzieś na terenie Albanii, ale jeszcze też nie skończono w pełni poszukiwań w archiwum.
 
Przez pięć lat istnienia ośrodka CSNTM jego pracownicy sfotografowali już rękopisy z takich miejsc jak Stambuł w Turcji, Patmos w Grecji, czy Muenster w Niemczech.
 
Dotąd skatalogowano około 5.700 rękopisów Nowego Testamentu o zawartości około 1,3 miliona stron. Według Wallace grecki rękopis Nowego Testamentu zawiera średnio około 550 stron. W zależności od wielkości i stanu zachowania rękopisu ekipa techników może sfotografować najwyżej od 1.200 do 1.800 stron dziennie. Wallace chciałby sfotografować wszystkie około 1,3 miliona znanych dotąd naukowcom stron Nowego Testamentu, z których wiele znajduje się w bardzo złym stanie. Przedsięwzięte dzieło sfotografowania starych rękopisów Nowego Testamentu jest pilne, ponieważ istnieje wciąż groźba ich kradzieży, czy zniszczenia przez ogień, wodę, szkodniki czy bakterie. (za EAI)


dnia 12.04.2008 23:00 · Drukuj

Algieria: Kłopoty chrześcijan

 Władze w Algierii kontynuują kampanię antychrześcijańską. Do opuszczenia kraju zmuszono pracującego tam od 45 lat amerykańskiego pastora, Hugha Johnsona. Algierska Rada Konstytucyjna odrzuciła jego odwołanie od decyzji o deportacji.

Zdaniem katolickiego arcybiskupa Algieru, Henriego Teissiera, do zaognienia sytuacji przyczyniła się w znacznej mierze działalność radykalnych grup ewangelikalnych. W minionym tygodniu w regionie Kabyblii władze zamknęły trzynaście kościołów i gmin protestanckich. Represje dotyczą także Kościoła katolickiego. Co dwa-trzy miesiące napotykamy na poważne trudności – powiedział abp Teissier. W lutym na rok więzienia w zawieszeniu skazano katolickiego księdza, Pierre'a Walleza, oskarżonego o sprawowanie liturgii bez zezwolenia władz. (za wiara.pl)


dnia 08.04.2008 18:00 · Drukuj

Płyta zespołu Miminga

 Wreszcie jest! Ukazała się płyta, zatytułowana "na początku", dzięcięco-młodzieżowego chórku "MIMINGA" ze Zboru KWCH w Palowicach (woj.śląskie). Nazwa zespołu-Miminga, to w dziecięcym języku guzik. Na płycie znajduje się 10 piosenek poświęconych Panu Bogu, a śpiewanych przez młodych chrześcijan.

Autorką kompozycji i tekstów wszystkich utworów jest Hanna Pawlas, aranżacji dokonał Mirek Stępień (gitarzysta Budki Suflera-członek KWCH), projekt graficzny i fotografie są autorstwa Mate.o. Przygotowaniem chórku zajmowały się znane chrześcijańskie piosenkarki ze Zboru w Palowicach - Joanna Rzyczniok i Lena Rzyczniok.

Chwała niech będzie Panu za tak wspaniałe talenty, jakimi obdarzył autorów płyty. Niech uwielbiony będzie na wieki przez śpiew i dżwięk muzyki nasz Wielki Bóg. Płyta ( na razie) jest do nabycia w Zborze KWCH w Palowicach.

dnia 05.04.2008 22:11 · Drukuj

Zamordowany za bycie chrześcijaninem

 Jak podaje ACPress.net urodzony 7 lutego 1985 roku w Arabii Saudyjskiej, z rodziców pochodzących z Republiki Mali, Abdulrajman, został uwięziony i osadzony w więzieniu za nawrócenie się na chrześcijaństwo. Bez możliwości obrony skazano go na śmierć.

Wyrok wykonano 18 marca.

Jego ojciec był technikiem pracującym przy wydobyciu ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej. Abdulrajman był jednym z jego jedenaściorga dzieci. Jedno z nich również nawróciło się na chrześcijaństwo dzięki świadectwu i głoszeniu Ewangelii przez pewnego zagranicznego pracownika. Urodził się on jednak poza Arabią Saudyjską, przesiedział więc za to jedynie dwa lata w saudyjskim więzieniu, a dzisiaj mieszka w innym kraju.

Abdulrajman jednak nie miał tego szczęścia, ponieważ urodzony w Arabii Saudyjskiej , był jej obywatelem. Więziony był w Riad Alhaier w dzielnicy Sharaia, w Mekce. Rodzina otrzymała jedynie telefon od władz. Nikt nie mógł odwiedzić Abdulrajmana przed jego śmiercią. (za EAI)
(na zdjęciu król Arabii Saudyjskiej Abdullah bin Abdulaziz al Saud)


dnia 04.04.2008 00:24 · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,603,709 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.