XI Kongres Kościoła Zielonoświątkowego

 XI Kongres Kościoła Zielonoświątkowego odbędzie się w dniach 27.06-04.07.2008 (I turnus) 06.07-13.07.2008 (II turnus) w Dziwnówku w Ośrodku "Porta Mare".

Już po raz szósty mamy przywilej zaprosić Cię na nasz kongres do Dziwnówka. Piaszczysta plaża, szum morza, przepiękne zachody słońca i doskonała lokalizacja ośrodka wczasowego „Porta Mare” to tylko niektóre atuty Dziwnówka. Głównym jest jednak społeczność z Bogiem i wykłady/kazania znanych kaznodziejów.

Jeżeli chcesz dobrze wypocząć to tylko na Kongresie!!! Dowodem na to, że to prawda jest stale powiększająca się liczba „zainteresowanych taką formą wypoczynku" / W ubiegłym roku było ok. 1030 osób!/ W tym roku organizujemy już dwa turnusy.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Kongresu
dnia 03.06.2008 16:20 Drukuj

Oskarżeni o głoszenie chrześcijaństwa

 Sześciu nawróconych z islamu chrześcijan może zostać skazanych na dwa lata więzienia i zapłacenie po 8 tys. dolarów za głoszenie wiary chrześcijańskiej bez pozwolenia rządu Algerii. Oskarżeni chrześcijanie to protestanci, a wyrok w ich sprawie ma zapaść 3 czerwca.
I tak pani Habiba Kouider, została schwytana i postawiona przed sądem w Tiaret za posiadanie Biblii. Pozew przeciw niej stwierdza, że głosiła nieislamską religię, za co może zostać skazana nawet na trzy lata więzienia. Niektóre gazety napisały, że przypadek Kouider byłby przykladem nieposzanowania wolności sumienia, co gwarantuje, przynajmniej formalnie, Konstytucja Algierii. 

W Algierii prześladowanie chrześcijan wzmogło się po opublikowaniu dokumentu, który wskazywał na wzrost liczby chrześcijan. - Wzbudziło to wiele nacisków ze strony innych krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Oni uznają to za wstyd, że muzułmanie się nawracają - zaznaczyła Darara Gubo - rzecznik American International Christian Concern.

Rząd Algierii twierdzi, że liczba chrześcijan, w tym liczącym 33 miliony obywateli kraju, wynosi około 11 tys. osób, ale sami chrześcijanie twierdzą, iż jest tam ich znacznie więcej. (za EAI)


dnia 31.05.2008 02:37 · Drukuj

Można budować kościoły w krajach muzułmańskich

 Znany muzułamński uczony Sheykh Yousuf Alqaradai wydał fatwe pozwalającą na budowę kościołów dla chrześcijan w państwach muzułmańskich.

Werdykt (fatwa) Qaradwi był odpowiedzią na pytanie zadane mu w związku z budową pierwszego kościoła w Katarze.
 
Qaradawi przedstawił w jego fatwie opinię różnych szkół prawniczych muzułmańskich, po czym opisał argumenty jego opinii podkreślając, że arabscy chrześcijanie są obywatelami tak jak i muzułmanie i również takie prawo do praktykowania swojej religii mają chrześcijanie przyjeżdżający do krajów muzułmańskich i arabskich, nie mający gdzie się pomodlić.
Cała opinia prawna dostępna jest na stronie internetowej www.qaradawi.net (za EAI)


dnia 29.05.2008 10:25 · Drukuj

Decydujący moment - Zlot w Żorach

 Decydujący moment, to nowy zlot gdzie dotknięci ludzie dotykają miasta; to czas i miejsce, w którym wierzymy, że młode pokolenie chrześcijan może zmienić rzeczywistość miasta; to miejsce gdzie chcemy doznać Bożej mocy i być poruszeni Jego Słowem; to miejsce gdzie chcemy przeżywać pełne radości i pasji uwielbienie;
to miejsce, w którym chcemy pokazać, że chrześcijaństwo jest najlepszym wyborem dla życia młodego człowieka... - piszą organizatorzy.

Termin: 7-13 lipca 2008.
Miejsce: Żory, ul. Folwarecka 10 /Hala Sportowa/.

Koncerty i ewangelizacja:
Na oddzielnej scenie na Żorskim rynku codziennie odbywać się będą koncerty oraz działania ewangelizacyjne z udziałem Generacji-T.

Zastanawiasz sie, czy pojechać? Obejrzyj film PROMO na YouTube!
Więcej informacji na stronach Duszpasterstwa młodzieży - tutaj!
 
dnia 26.05.2008 12:00 Drukuj

Indonezja: Atak muzułmanów na kościół chrześcijański

 Setki muzułmanów próbowały podpalić kościół chrześcijański w niewielkiej miejscowości w Indonezji.

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 maja w wiosce Citeko położonej we wschodniej części wyspy Jawa. Muzułmanów miał denerwować sam fakt budowy kościoła.

Jak podała AFP w związku z atakiem aresztowano cztery osoby. Budynek znajduje się obecnie pod ochroną policji. „Lokalni przywódcy prosili chrześcijan, by nie przekształcali budynku dawnej fabryki w kościół, gdyż wszyscy mieszkańcy wioski są muzułmanami” – powiedział francuskiej agencji Hadżi Ndang, mieszkaniec wioski.

Chrześcijanie stanowią około 5 proc. wśród 234 mln mieszkańców Indonezji. W niektórych regionach kraju co pewien czas dochodzi do walk międzyreligijnych. Dziesiątki kościołów zostało w ostatnich latach zamkniętych pod presją muzułmańskich fundamentalistów. Jednocześnie prawo utrudnia budowę kościołów katolickich i protestanckich. (za info.wiara.pl)


dnia 25.05.2008 18:07 · Drukuj

Ortodoksyjni Żydzi przeciwko homomałżeństwom

 Union of Orthodox Jewish Congregations of America oraz Agudath Israel of America - dwie największe organizacje judaizmu ortodoksyjnego w Stanach Zjednoczonych jednoznacznie sprzeciwiły się decyzji kalifornijskiego Sądu Najwyższego, który uznał, że związki osób tej samej płci mogą być uznane za małżeństwo.

Decyzja sądu jest, zdaniem rabina Davida Zwiebiela, niebezpieczna i skierowana przeciwko wspólnotom i jednostkom wiernym tradycyjnemu rozumieniu małżeństwa, które jest nie tylko fundamentem rodziny, ale w ogóle cywilizowanego życia społecznego.

Zwiebel zaznaczyły także, że decyzja sądu jest w istocie atakiem na tradycyjne formy religijności, bowiem orzeczenie sądu oznacza w istocie, że religijna tradycja żydowska jest tylko formą bigoterii. (za EAI)


dnia 22.05.2008 00:06 · Drukuj

Ustawa "Przeciw Nawróceniom" weszła w życie w piątym indyjskim stanie

 1 kwietnia w indyjskim stanie Gudżarat weszła w życie ustawa anty-konwersyjna, uchwalona w 2003 r., która ma na celu położenie kresu religijnemu nawracaniu przy użyciu „przemocy”, „oszustwa” i „podstępu”. Jednak chrześcijanie i obrońcy praw człowieka są przekonani, że ten nowy akt prawny w rzeczywistości będzie hamulcem dla wszelkich nawróceń , gdyż będą się nim posługiwać hinduscy nacjonaliści, by oskarżać i wtrącać do więzienia chrześcijańskich pracowników.

Według ustawy anty-konwersyjnej każda osoba, która chce się nawrócić musi zgłosić ten fakt władzom, bo w przeciwnym razie zostanie uznana za przestępcę. Osoby oskarżone o „przymusowe nawracanie” innych mogą być skazywane na karę do trzech lat więzienia. Prawa przeciwko nawróceniom zostały wprowadzone już w pięciu hinduskich stanach: Gudżaracie, Orisie, Madhja Pradeś, Ćhattisgharcie i Himaćal Prades. Zostały też uchwalone, ale jeszcze nie weszły w życie w stanach Arunaćal Pradeś i Radźasthanie.

Prośmy Boga o umocnienie chrześcijańskich pracowników w Gudżaracie. Módlmy się też, by wielu mieszkańców Indii zostało przyciągniętych do Chrystusa dzięki wierności hinduskich chrześcijan (Mt 5,14-16). (za gpch.pl)


dnia 19.05.2008 19:38 · Drukuj

Wielka Brytania: Zaopiekują się dziećmi, nadal nie tolerując homoseksualizmu

 Małżeństwo zielonoświątkowców z angielskiego miasta Derby, któremu niedawno urzędnicy miejscy nie pozwolili na opiekę nad dziećmi, będzie jednak mogło wychowywać nieletnie sieroty - donosi dziennik "Daily Telegraph".

Historia odbiła się szerokim echem w całym świecie, rodząc pytania o granice absurdów brytyjskiej polityki poprawności politycznej. Władze miejskie odrzuciły bowiem wniosek państwa Johnsów po tym, jak oznajmili oni, że nie chcą uczyć swych wychowanków, iż homoseksualizm jest akceptowalnym stylem życia.

Pracownicy socjalni tłumaczyli, że postępowanie w tej sprawie wyznacza rządowa ustawa, zwana Equality Act, która gwarantuje równość w traktowaniu odmiennych orientacji seksualnych. Jednak, gdy małżeństwo gorliwych chrześcijan zagroziło procesem, miejscy decydenci wycofali się z postanowienia, nie wyjaśniając powodów nagłej zmiany opinii w tej sprawie.

59-letnia Eunice Johns, nauczycielka szkoły parafialnej, która otrzymała już oficjalne pismo, zapewniające o jej prawie do opieki nad dziećmi, podkreśla, że bardzo jej zależało, by dalej przekazywać swą rodzicielską miłość innym. "Mamy dużo miłości, którą chcemy dać dzieciom. Ale nasze religijne przekonania są bardzo ważne dla nas. Mieliśmy poczucie, że staliśmy się ofiarami dyskryminacji" - powiedziała. (za info.wiara.pl)


dnia 16.05.2008 21:31 · Drukuj

Globalne przebudzenie z Ameryki

 W ostatnich tygodniach słyszy się o USA głównie w kontekście wyborów prezydenckich lub ekonomicznego kryzysu. Tymczasem na Florydzie rozpoczęło się coś, co śmiało można nazwać przełomowym przebudzeniem. Czemu? Ogląda je na żywo cały świat.

Od miesiąca w internetowej telewizji GOD.TV trwają transmisje z wielotysięcznych zgromadzeń chrześcijan, pełnych uzdrowień, entuzjastycznego uwielbienia Boga oraz głośnej modlitwy przerywanej świadectwami nawróceń i uzdrowień ludzi, a także równolegle organizowanymi spotkaniami w innych krajach. Telewizja prowadzona od 1995 roku przez małżeństwo Rory'ego i Wendy Alec (Wielka Brytania), zmieniła swoją zwyczajną ramówkę i dostosowała się do wydarzeń na Florydzie, które nabierają rozmachu właśnie dzięki niespotykanemu dotąd tempu przepływu informacji.

Właśnie internet, jako środek błyskawicznego przekazu informacji, dźwięku i obrazu, czyni to przebudzenie unikalnym na tle tych historycznych. Zaczęło się od jednego kościoła i jednego człowieka, ale szybko przenosi się również do innych zborów. Na stronie GOD.TV czytamy: "Todd Bentley, założyciel Fresh Fire Ministries posiada świeże prorocze i cudowne, ozdrowieńcze namaszczenie nad swoim życiem. On i jego zespół wzniecają przebudzenie i umacniają Kościół w służbie uzdrowień i ewangelizacji w całych Stanach Zjednoczonych." Wszystkie cuda i znaki, które mają miejsce, nie są jednak wynikiem samotnej modlitwy jednego lidera. Nieraz do Boga woła cały stadion. Ludzie są prowadzeni w modlitwie, albo modlą się w grupkach. Niektórzy składają świadectwa uzdrowienia, które dokonało się np. w ich własnym domu, po modlitwie zainspirowanej Słowem Bożym głoszonym przez Bentleya. (za wiadomosci24.pl)
Wiele jest wspaniałych obietnic i wiele też ostrzeżeń w Słowie Bożym, przytaczamy zaledwie dwie, niech "człowiek duchowy rozsądza wszystko":
Dzieje Apostolskie 2:17  "...I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;..."
Mateusza 24:24  "...Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych...."
Modlimy się i jesteśmy pełni nadziei, że jest to prawdziwe przebudzenie i manifestacja mocy Bożej.

dnia 13.05.2008 12:17 · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,543,033 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.