Upewnij się, komu ufasz !

Szok. Drugi pilot samolotu pasażerskiego niemieckich linii lotniczych, lecącego z Barcelony do Dusseldorfu, zabarykadował się w kokpicie i świadomie rozbił go we francuskich Alpach!


Stu czterdziestu czterech pasażerów zajmując rankiem 24 marca 2015 roku miejsca w airbusie A320 powierzyło swój los w ręce dobrze wyszkolonych i wzbudzających zaufanie sześciu członków załogi.  Niestety, dla wszystkich lot 4U 9525 okazał się dramatycznym końcem życia. Owszem, niejednemu z nich mogła przemknąć myśl o tym, jak wiele czynników w tej podróży może zawieść, ale do głowy by im nie przyszło, że śmierć przyjdzie ze strony pilota. 


dnia 27.03.2015 20:16 · Czytaj więcej · Drukuj

Co po odejściu Ekmana?

Choć wydawało się, że po odejściu Ulfa Ekmana, założyciela i wieloletniego pastora kościoła w szwedzkiej Uppsali, zapanuje w nim chaos, nastąpiło coś odwrotnego.

 

W miejsce Ulfa Ekmana nowym pastorem został Joakim Lundqvist. Od tego momentu, frekwencja we wspólnocie wzrosła o 20 procent. Nowy pastor przyznaje, że ostatni rok był "pełen turbulencji", zaznacza również, że on i inni liderzy, a także cała wspólnota zmobilizowali się, by pójść naprzód. Nowy pastor Joakim Lundqvist mówi również o tym że, Ulf Ekman znaczył wiele dla kościoła i dla niego samego oraz, że darzy byłego pastora dużym szacunkiem.


dnia 17.03.2015 03:43 · Czytaj więcej · Drukuj

Radykalni islamiści vs radykalni chrześcijanie

Warta odnotowania wypowiedź byłej kandydatki na wiceprezydenta USA, Sary Palin, która przemawiała podczas konferencji konserwatystów w National Harbor w amerykańskim stanie Maryland.


Aby zilustrować różnicę między chrześcijaństwem i radykalnym islamem posłużyła się przykładem prezydenta Baracka Obamy. Islamiści zapowiedzieli niedawno, że zatkną swoją flagę na Białym Domu, a samemu Obamie... zetną głowę.
Prezydent Stanów Zjednoczonych z powodu swojego przychylnego podejścia do legalizacji małżeństw homoseksualnych czy aborcji budzi również wiele kontrowersji i sprzeciwów ze strony chrześcijan.


dnia 28.02.2015 15:45 · Czytaj więcej · Drukuj

Religia wrogiem wiary

Z sondażu CBOS-u wynika, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba ateistów wzrosła z 6 do 15 procent – i to mimo wprowadzenia w szkołach lekcji religii. Kościół rzymskokatolicki jest zaniepokojony, ale nie jest zaskoczony. Pociesza się, ponieważ jego zdaniem, rośnie liczba tzw. głęboko wierzących. Badania jednak tego absolutnie nie potwierdzają. 


Coraz więcej, szczególnie młodych ludzi, wyraźnie sprzeciwia się postawie i działaniom kościoła katolickiego. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, od roku 2005, ubyło ponad 9 procent Polaków deklarujacych się jako osoby religijne. Dwukrotnie zwiększyła się też liczba respondentów deklarujących się jako ateiści. 


dnia 25.02.2015 01:15 · Czytaj więcej · Drukuj

Watykan - miejsca VIP dla homoseksualistów

Uznający się za katolików homoseksualiści zostali wyróżnieni podczas środowej audiencji generalnej papieża Franciszka.

 

Siedzenia dla VIPów otrzymała grupa gejów i lesbijek ze Stanów Zjednoczonych określająca się jako New Ways Ministries (Służba Nowe Drogi). Zasiadła obok o. Georga Gaensweina, który był uznawany za "prawą rękę" papieża Benedykta XVI. Pomimo tego wyróżnienia, jej członkowie widnieli na liście gości wyłącznie jako "grupa świeckich, której towarzyszy siostra loretanka". Organizacja nie została także wymieniona na placu św. Piotra, gdy przedstawiano przybyłe grupy pielgrzymów. Nie wspomniał o niej również sam papież.


dnia 22.02.2015 19:58 · Czytaj więcej · Drukuj

Wrzawa w Kościele

Polecamy w naszej Czytelni, w dziale "Życiowe tematy" artykuł Waldemara Świątkowskiego.

 

"... Jaka atmosfera powinna panować w Kościele Jezusa Chrystusa? Milczenie, skupienie, nabożna cześć, czy wrzawa, rozgardiasz, hałas? W ważnych gabinetach, na salach kongresowych a także w kuluarach świata wrze jak w podskakującym na ogniu garnku.

 

Debaty, spory, dyskusje, głośne okrzyki. Ot, jarmarczna wrzawa... Pełno jej wokół nas, słychać ją w każdym zakątku świata..." Czytaj...>>>


dnia 14.02.2015 15:03 Drukuj

Jeżeli nie znasz Jezusa, to...

Zapraszany jako autorytet na konferencje na całym świecie Dalajlama i Barack Obama zostali skonfrontowani z prawdą.

Darrell Waltrip, trzykrotny triumfator serii wyścigowej NASCAR, podzielił się podczas Narodowego Śniadania Modlitewnego w Waszyngtonie tym, jak został wyznawcą Jezusa. Wśród osób obecnych na sali byli prezydent Barack Obama i Dalajlama. Jak powiedział Waltrip, niegdyś robił wszystko dla swojej satysfakcji, a ci którzy go lubili, mówili, że był "bezczelny, bezwzględny, pewny siebie, zarozumiały, chełpliwy, trzymający ludzi na dystans i irytujący".

- Trzeba sobie wyobrazić, co mieli do powiedzenia o mnie ci, którzy mnie nie lubili - zażartował.


dnia 12.02.2015 19:40 · Czytaj więcej · Drukuj

Ranking prześladowców

Radykalni islamiści to główni prześladowcy chrześcijan na całym świecie w zeszłym roku, głównie na Bliskim Wschodzie, ale też w coraz większym stopniu w Afryce Subsaharyjskiej, według corocznego badania monitorującego wolność religijną.

Open Doors, organizacja wspierająca prześladowanych chrześcijan, zakomunikowała w środę, że bojownicy islamscy stwarzają największe zagrożenie dla wiary w 18 z 20 krajów, gdzie los chrześcijan jest najgorszy. Ranking oparto na analizie przemocy wobec chrześcijan i ograniczeń w sprawie praw praktykowania swojej wiary, konwersji z innych religii i korzystania z pełni praw obywatelskich.


dnia 09.01.2015 07:51 · Czytaj więcej · Drukuj

Państwo Islamskie: 2000 egzekucji w pół roku

Niemal 2000 egzekucji, z czego połowy na członkach sunnickiego plemienia Szuaitat, dokonali w Syrii islamiści z organizacji Państwo Islamskie (IS). Dane obejmują okres od końca czerwca, gdy proklamowali kalifat - poinformowała w niedzielę syryjska organizacja pozarządowa (ONG).

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka może udokumentować egzekucje dokonane w Syrii na 1878 osobach przez Państwo Islamskie od ogłoszenia przez nie 29 czerwca kalifatu do 27 grudnia - informuje w niedzielę opozycyjna organizacja z siedzibą w Londynie, dysponująca doniesieniami z wielu źródeł wojskowych, medycznych i cywilnych w Syrii.


dnia 30.12.2014 23:17 · Czytaj więcej · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,596,295 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.