EGIPT: Relacja naocznego świadka

Według mieszkającego w Egipcie współpracownika misji Głos Prześladowanych Chrześcijan obalenie prezydenta Mursiego nie jest wojskowym puczem, ale zrywem narodowym przeciw islamistycznej dyktaturze.

"Światowe media usiłują przedstawić to, co stało się w Egipcie jako pucz wojskowy, ale to w ogóle nie jest prawdą! Jest to rewolucja narodu egipskiego przeciwko radykalnemu islamiście, który uciskał Egipcjan przez ponad rok. Egipcjanie postanowili zbuntować się przeciwko temu radykalnemu reżimowi. Pod koniec kwietnia zawiązał się ruch o nazwie "Zbuntuj się". Na terenie całego kraju zachęcano Egipcjan do podpisania oświadczenia (imieniem i nazwiskiem oraz nr. dowodu osobistego), że dana osoba nie uznaje już dr. Muhammada Mursiego za swojego prezydenta i zobowiązuje się do uczestnictwa w proteście ulicznym 30 czerwca 2013 r. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy ponad 22 mln Egipcjan podpisało takie oświadczenie.

 

Następnie 30 czerwca ponad 30 mln Egipcjan demonstrowało w całym Egipcie przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu. Były to największe demonstracje w historii Egiptu. Wszyscy domagali się ustąpienia dr. Muhammada Mursiego i prosili dowódców wojskowych, aby ochronili ich przed radykalnym reżimem (...) Módlmy się za Egipt, aby wypełniły się do końca prorocze słowa z Księgi Izajasza 19,20-25 mówiące o tym, że Egipcjanie poznają Pana, będą mu służyć, Egipt zostanie ludem Pana i będzie błogosławieństwem na ziemi"- mówi korespondent GPCh.


dnia 08.07.2013 00:36 Drukuj

USA: Małżeństwa gejowskie

Sąd wydał dwa orzeczenia dotyczące fragmentu prawa obowiązującego na szczeblu federalnym oraz zakazu małżeństw homoseksualnych w Kalifornii.

Pierwsze orzeczenie dotyczy kluczowej części przyjętej w 1996 roku ustawy o ochronie małżeństwa (Defense of Marriage Act, DOMA). Definiuje ona małżeństwo wyłącznie jako związek kobiety i mężczyzny, tym samym wstrzymując uznanie w świetle prawa federalnego małżeństw tej samej płci w dziewięciu stanach, gdzie są one legalne (m.in. w Dystrykcie Kolumbii).

Sąd Najwyższy uznał, że rozpatrywane zapisy DOMA są niezgodne z amerykańską konstytucją, ponieważ przeczą zawartej w niej zasadzie zapewniającej wszystkim obywatelom równą ochronę państwa.

Sędziowie SN stosunkiem głosów 5 do 4 uchylili też w środę obowiązujący w Kalifornii zakaz zawierania małżeństw przez pary homoseksualne, wprowadzony w tym stanie w 2008 roku w formie poprawki do konstytucji stanowej (tzw. Proposition 8).

Zwolennicy Proposition 8 już zapowiedzieli, że będą domagali się stosowania tej poprawki, dopóki nie zostanie wydany oficjalny nakaz zniesienia jej w całym stanie.

Prezydent Barack Obama z zadowoleniem przyjął decyzję SN w sprawie DOMA. "To nasz naród zdecydował, że wszyscy jesteśmy równi, a miłość, jaką się nawzajem obdarzamy, także musi być równa" - głosi oświadczenie Obamy.

"To była dyskryminacja zapisana w prawie, przez którą kochający się, zaangażowani w związek geje i lesbijki byli traktowani jako odrębna, niższa klasa ludzi. Sąd Najwyższy naprawił ten błąd, a naszemu krajowi wyjdzie to na dobre" - podkreślił Obama.

Obama podkreślił też, że orzeczenie Sądu Najwyższego w żaden sposób nie wpływa na to, jak wspólnoty religijne definiują małżeństwo.(za Onet.pl)


dnia 27.06.2013 16:25 Drukuj

FoxNews: Kolumna z czasów Salomona

Izraelskiemu przewodnikowi Benyaminowi Tropperowi wydawało się, że odkrył majestatyczne rzeźbione kolumny z czasów Salomona. W rzeczywistości izraelskiemu ministerstwu były one znane od kliku dziesiątek lat.

 

Profesor archeologii, Yosef Garfinkel, wyjaśnia mediom, że to ze względu na złożoność stosunków izraelsko-arabskich zatajono odkrycie. "Zabytkowy kamienny słup znajduje się na zachodnim brzegu, nie w oficjalnych granicach Izraela, to jest najbardziej problematyczne".

Datowany na rok 2800 p.Ch. filar może pomóc zlokalizować przekazy biblijne o królu Dawidzie i Salomonie, a w rezultacie pomóc w połączeniu współczesnego państwa Izrael z historycznymi korzeniami judaizmu.
"Ten filar (w przybliżeniu) waży 5 ton, więc nie można go przenieść" - powiedział telewizji FoxNews Tropper. "Jest tak duży, że musi pozostać w tej lokalizacji."

Królowi Salomonowi przypisuje się budowę pierwszej świątyni, miejsca kultu dla biblijnych Żydów zniszczonego przez babilońskiego króla Nabuchodonozora II w 587 r p.n.e. (za kosciol.pl)


dnia 22.06.2013 21:34 Drukuj

Setki chrześcijan modliło się przed parlamentem

20 maja setki brytyjskich chrześcijan modliło się przed budynkiem parlamentu podczas gdy posłowie debatowali nad poprawkami do rządowej ustawy dotyczącej instytucji małżeństwa i związków homoseksualnych.

Ponad 300 osób zebrało się na placu we wspomnianym miejscu, by wysłuchać przemów liderów chrześcijańskich o znaczeniu małżeństwa. Wierzący spotkali się na modlitwę aż 2 razy tego samego dnia – w czasie przerwy obiadowej i po godzinach pracy. Niektórzy z parlamentarzystów wyszło do zebranych w oznace poparcia dla ich akcji.

Spotkanie modlitewne zostało powtórzone 21 maja.

Mimo mobilizacji chrześcijan poprawki zostały przyjęte przez Izbę Gmin. Zgodnie z nową regulacją homoseksualiści będą mieli do wyboru albo zawrzeć związek cywilny albo małżeństwo.

Prawo w tym zakresie nie będzie dotyczyć kościołów. Te, same mają zadecydować o tym, czy będą udzielały ślubów jednopłciowych. Wyjątkiem jest Kościół Anglikański.

Oczy wierzących zwrócone są teraz na Izbę Lordów. (za chn24.pl)


dnia 31.05.2013 22:15 Drukuj

Chrześcijanie w odwrocie?

Wyniki badania statusu mieszkańców Wielkiej Brytanii, które przeprowadzono w 2011 roku ujawniły, że w ciągu ostatniej dekady chrześcijan na Wyspie ubyło dwukrotnie szybciej niż pierwotnie zakładano, mimo iż chrześcijanie nadal stanowią większość.

 

W ciągu dekady Brytyjczyków określających się jako chrześcijanie ubyło aż o 15%. Wzrosła natomiast o 75% liczba osób przyznających się do islamu. Wzrosła też liczba osób niewierzących.

 

Niestety, przyszłość rysuje się jeszcze bardziej dramatycznie gdyż w grupie najmłodszych mieszkańców Wyspy (do 25 roku życia) co dziesiąty jest wyznawcą islamu. Znacznie większy procent niż 10 lat wcześniej deklaruje swoją areligijność. (EAI)


dnia 22.05.2013 16:39 Drukuj

Biblijny doping

Sędzia stanu Teksas zdecydował, że cheerleaderki z miejscowości Kountze, dopingując swoją szkolną drużynę futbolową za pomocą banerów z cytatami biblijnymi, nie łamią Konstytucji USA. Tego typu zachowanie, jak orzekł sędzia, chroni konstytucyjny zapis o wolności słowa i dlatego „biblijny doping” nadal będzie mógł być praktykowany.


Sędzia Steven Thomas już jesienią ub.r. wydał tymczasowy werdykt przychylny dla cheerleaderek i zawiesił decyzję kuratora zakazującą wymachiwania transparentami z biblijnymi cytatami. Teraz swą decyzję potwierdził prawomocnie.

Zagrzewanie do sportowej walki szkolnej drużyny futbolu amerykańskiego za pomocą biblijnych cytatów to tradycja w malutkim, liczącym ponad 2 tys. mieszkańców Kountze, na wschodzie Teksasu. Od wieków dopingujące zawodników ze szkolnej drużyny koleżanki wypisywały na wielkich kartkach hasła takie jak: „Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam”, a w czasie lokalnych zawodów piłkarze przebiegali ceremonialnie wśród wzniesionych haseł, zajmując pozycje na boisku.

 

W ub.r. ateistyczna organizacja Freedom From Religion Foundation (Fundacja na rzecz Wolności od Religii) z Wisconsin uznała, że zwyczaj ten łamie konstytucyjną zasadę rozdziału państwa od religii. Pozwane władze okręgu szkolnego chciały się szybko podporządkować dyktatowi ateistów i wydały zakaz tego typu dopingu sportowego. Wtedy jednak kuratorium zostało pozwane przez adwokatów z Liberty Institute, reprezentujących cheerleaderki. (za wiara.pl)


dnia 12.05.2013 00:12 Drukuj

Egipt: Chrześcijanie przeklinają arabską wiosnę

Chrześcijańskie rodziny w Egipcie przeklinają tak zwaną arabską wiosnę. Odkąd wyniosła ona do władzy islamistów wzmogła się plaga porwań młodych chrześcijanek. Przez ostatnie dwa lata odnotowano 500 takich przypadków.

Młode chrześcijanki są zmuszane do przyjęcia wiary Mahometa i poślubienia muzułmanina poligamisty. Ofiary mają zazwyczaj od 13 do 17 lat. Również za reżimu Mubaraka dochodziło do podobnych incydentów, zdarzały się one jednak o wiele rzadziej. Teraz policja współpracuje wręcz z porywaczami, informuje ich na przykład, że rodzina trafiła już na ich trop.

Z takich "misyjnych" porwań chrześcijanek słyną w szczególności salafici, ugrupowanie, które domaga się powrotu do pierwotnego nauczania Mahometa. To właśnie salafici są główną siłą Bractwa Muzułmańskiego, partii prezydenta Morsiego. Najważniejszym propagatorem i sponsorem salafizmu w świecie jest dziś Arabia Saudyjska. (za wiara.pl)dnia 22.04.2013 07:11 Drukuj

Tesco umiera w USA i szokuje spadkiem zysków

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że sieć supermarketów Tesco ogłosiła, iż będzie sponsorować największy festiwal gejowski w Wielkiej Brytanii - Pride London. Chrześcijanie w Wielkiej Brytanii postanowili bojkotować sklepy Tesco. Do inicjatywy doszło po zapowiedzi jednego z członków kierownictwa firmy, Nicka Lanselya, że będzie zwalczał „złych” chrześcijan, którzy sprzeciwiają się tzw. „małżeństwom jednopłciowym”. Po tej informacji sygnały o bojkocie pojawiły się równiez w innych krajach, gdzie Tesco ma swoje sklepy.

 

Dzisiaj dotarła do nas ciekawa informacja dotycząca strat poniesionych przez koncern. Największa brytyjska sieć handlowa, dokonała odpisów od swoich globalnych operacji na sumę 3,5 miliarda dolarów.

 

Poważnym czynnikiem były nieudane inwestycje Tesco w Stanach Zjednoczonych.  Ich sieć prawie 200 sklepów, występujących pod nazwą Fresh&Easy, przynosi poważne straty. W związku z zaistniałą sytauacją koncern podjął decyzję o wycofaniu się z rynku amerykańskiego. Jako przyczyna wskazywany jest kryzys, który dotknął stany Kalifornia i Arizona, główne rynki Tesco w USA. Równie kiepsko sieć handlowa radzi sobie w Europie, gdzie też notowane są poważne spadki.

 

Rodzi się w tym miejscu pytanie, czy czynniki ekonomiczne to jedyna przyczyna kiepskiej kondycji potentata handlowego? Obserwujemy przecież wiele sieci handlowych, które pomimo spowolnienia gospodarczego, radzą sobie świetnie i się rozwijają. Może więc nie zła sytauacja makroekonomiczna, a "moralny" kierunek, w którym niestety poszło Tesco i reakcje konsumentów z tym związane, mają tutaj kluczowe znaczenie.


dnia 19.04.2013 13:55 Drukuj

Iran: Rozrasta się sieć kościołów domowych

Irańskie władze religijne i państwowe są zaniepokojone dynamicznym rozwojem chrześcijańskich Kościołów domowych. Informuje o tym na łamach reżimowego dziennika Khorasan szef policji w prowincji Chorasan-e Rezawi.
W jego przekonaniu w Iranie istnieje gęsta sieć tajnych wspólnot chrześcijańskich. Niektóre udało się wykryć. Szef policji zapewnia, że dokonano w związku z tym niezbędnych aresztowań.

Internetowa agencja informacyjna irańskich chrześcijan Mohabata news podaje, że kościoły domowe to zjawisko bardzo dynamiczne, ale trudne do dokładnego oszacowania. Tworzą je bowiem zazwyczaj konwertyci z islamu na chrześcijaństwo, którzy muszą zachować swą wiarę w tajemnicy i nie mogą uczęszczać do oficjalnie uznanych przez państwo Kościołów. Ich świątynie są bowiem śledzone przez służby bezpieczeństwa, które czyhają właśnie na konwertytów. Z konieczności neofici tworzą małe wspólnoty domowe. Bardzo często nie mają oni dostępu ani do duchownych, ani do literatury religijnej. Jedynym źródłem informacji o nowej wierze pozostaje dla nich telewizja satelitarna oraz internet. Zdaniem agencji Mohabata rozwój Kościołów domowych budzi niepokój władz islamskich, które naciskają na policję, aby rozprawiła się z chrześcijanami. (za wiara.pl)


dnia 19.04.2013 13:13 Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,603,975 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.