Globalny dżihad - statystyki śmierci

Ponad 5 tysięcy ofiar - to bilans ataków dżihadystów, w różnych częściach świata, wynika z raportu przygotowanego przez BBC i King's College London.

Najwięcej ofiar ponosi ludność cywilna. W samym listopadzie w wyniku działań islamistów zginęło ok. 2 tys. osób. Spiralę śmierci nakręcają obecnie ataki Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii oraz Boko Haram w Nigerii. Ponad 80 procent ofiar, pochodzi tylko z czterech krajów: Iraku, Nigerii, Syrii i Afganistanu. Dane zebrane przez BBC wskazują na 5042 osoby zabite w 664 atakach, przeprowadzonych  w 14 krajach. Statystycznie to 168 ofiar każdego dnia, siedem co godzinę.


dnia 14.12.2014 12:59 · Czytaj więcej · Drukuj

Ameryka łacińska bardziej protestancka

Według badania Pew Research Center tylko 69% mieszkańców Ameryki Łacińskiej identyfikuje się obecnie z katolicyzmem, podczas gdy 84% urodziło się w katolickich rodzinach. W Ameryce Łacińskiej katolików jest ok. 425 milionów co stanowi 40% wszystkich katolików na świecie, jednak aż jeden z pięciu mieszkańców kontynentu nazywa siebie protestantem.

 

Najbardziej katolickim krajem kontynentu jest Paragwaj - 89% katolików i 7% protestantów oraz Meksyk - 81% katolików i 9% protestantów. Najmniej katolików jest w Urugwaju (42%). Jest on jednocześnie najbardziej zeświecczonym krajem kontynentu, w którym aż 37% określa się jako osoby niewierzące.


dnia 19.11.2014 11:00 · Czytaj więcej · Drukuj

Islam głównym źródłem represji

Ponad 100 milionów chrześcijan jest prześladowanych w ponad 50 krajach świata - podaje międzynarodowa organizacja Open Doors, zajmująca się monitorowaniem prześladowań za wiarę w Chrystusa.

 

Chrześcijanie są w wielu z tych państw mordowani i muszą ratować się ucieczką. Obecnie do najważniejszych źródeł represji zalicza się radykalny islam.


dnia 17.11.2014 01:39 · Czytaj więcej · Drukuj

Artykuł w naszej Czytelni

Śmierć Anny Przybylskiej - Czy Bóg powienien przeprosić?

“Padały slogany o tym, że Bóg jest łaskawy i sprawiedliwy. To największe kłamstwo, jakie czytałem, od dwóch tysięcy lat” - powiedział w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej Kuba Wojewódzki, komentując pogrzeb Anny Przybylskiej. Dodał przy tym: “Kiedy ten wasz Bóg przeprosi rodzinę Ani, że gdy ona odchodziła, on zajmował się doglądaniem budowy kolejnej świątyni. Niech przeprosi Jarka, że zabrał matkę jego dzieci.” Czytaj całość ...


dnia 31.10.2014 17:59 Drukuj

Laos: Coraz trudniej chrześcijanom...

Coraz trudniej żyje się chrześcijanom w Laosie. Miejscowe władze nie respektują wolności sumienia i wyznania ani sygnowanych przez siebie międzynarodowych traktatów dotyczących poszanowania praw człowieka. W niedzielę 28 września aresztowano całą wspólnotę protestancką za to, że w jednym z domów zebrała się na modlitwie. Pastor został przykładowo zakuty w kajdanki, które krępowały mu zarówno ręce, jak i nogi. Grozi mu kilkanaście lat więzienia.


dnia 09.10.2014 11:00 · Czytaj więcej · Drukuj

Koloratka - tak czy nie?

Protestanci w Holandii odkrywają zalety stroju duchowego. Na dorocznym zgromadzeniu pastorów w Amsterdamie zachęcano do noszenia koloratki na wzór księży katolickich.

Ci, którzy już wcześniej zdecydowali się ten krok, dzielili się pozytywnymi doświadczeniami: stali się dla ludzi łatwo rozpoznawalni, wszyscy wiedzą, że mogą się do nich zwrócić jako osób duchownych i podzielić się swymi problemami.


dnia 07.10.2014 22:43 · Czytaj więcej · Drukuj

Chiny chcą znacjonalizować wiarę chrześcijańską

Dyrektor Państwowej Administracji do spraw Religijnych - Wang Zuoan - powiedział podczas 60-tej rocznicy powstania Patriotycznego Ruchu Potrójnej Autonomii (jedynego uznawanego i kontrolowanego przez państwo kościoła protestanckiego), że konstrukcja chińskiej teologii chrześcijańskiej powinna być dostosowana do kondycji państwa i być zintegrowana z chińską kulturą.


dnia 24.09.2014 17:11 · Czytaj więcej · Drukuj

Zapraszamy do naszej Czytelni

Poniżej prezentujemy fragment artykułu, który znajdziecie w naszej Czytelni. Zapraszamy do lektury całego tekstu pt. ''Zwiedzenie idzie od Zielonych''

 

"...Wobec tej sytuacji - ogromnych sukcesów misyjnych ewangelikalnego protestantyzmu i upadku politycznej potęgi Rzymu - potrzebna była nowa strategia. Nie zdziwiłbym się, gdyby ekumenizm wymyślili jezuici. Trudno o bardziej podstępny i skuteczny plan zwiedzenia ludzi kochających Boga i bliźnich. Ekumenizm to spełnienie Bożych, szczytnych celów ziemskimi środkami. Analogią jest tu kuszenie Jezusa przez diabła oferującego mu panowanie nad światem w zamian za oddanie mu pokłonu. Podobnie ekumeniści oferują demonstrację jedności i miłości za cenę kompromisu z Prawdą. Zakwaszone w ten sposób ewangeliczne chrześcijaństwo przestaje się różnić od odstępczej religii rzymskiej..." Czytaj całość>>>


dnia 01.09.2014 14:42 Drukuj

Nieuprawniona różnica

Tak jakoś jest, że nasze reakcje na widok drugiego człowieka są uzależnione od jego wyglądu, a nie od tego, kim jest on w rzeczywistości. Piękna dziewczyna nie płaci mandatu mimo, że popełniła błąd o wiele gorszy od kobiety mniej atrakcyjnie wyglądającej. Facet leżący w rowie dla większości jest nikim, choćby był nawet profesorem.

Dobrze ilustruje to filmik wpuszczony ostatnio do sieci. Ten sam człowiek upada na ulicy, najpierw w ubraniu bezdomnego, a potem w garniturze. I co? ...


dnia 30.06.2014 16:56 · Czytaj więcej · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,603,994 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.