Ranking prześladowców

Radykalni islamiści to główni prześladowcy chrześcijan na całym świecie w zeszłym roku, głównie na Bliskim Wschodzie, ale też w coraz większym stopniu w Afryce Subsaharyjskiej, według corocznego badania monitorującego wolność religijną.

Open Doors, organizacja wspierająca prześladowanych chrześcijan, zakomunikowała w środę, że bojownicy islamscy stwarzają największe zagrożenie dla wiary w 18 z 20 krajów, gdzie los chrześcijan jest najgorszy. Ranking oparto na analizie przemocy wobec chrześcijan i ograniczeń w sprawie praw praktykowania swojej wiary, konwersji z innych religii i korzystania z pełni praw obywatelskich.


dnia 09.01.2015 07:51 · Czytaj więcej · Drukuj

Państwo Islamskie: 2000 egzekucji w pół roku

Niemal 2000 egzekucji, z czego połowy na członkach sunnickiego plemienia Szuaitat, dokonali w Syrii islamiści z organizacji Państwo Islamskie (IS). Dane obejmują okres od końca czerwca, gdy proklamowali kalifat - poinformowała w niedzielę syryjska organizacja pozarządowa (ONG).

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka może udokumentować egzekucje dokonane w Syrii na 1878 osobach przez Państwo Islamskie od ogłoszenia przez nie 29 czerwca kalifatu do 27 grudnia - informuje w niedzielę opozycyjna organizacja z siedzibą w Londynie, dysponująca doniesieniami z wielu źródeł wojskowych, medycznych i cywilnych w Syrii.


dnia 30.12.2014 23:17 · Czytaj więcej · Drukuj

Serdeczne życzenia

Drodzy Czytelnicy,

pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia, aby ta światłość która pojawiła się w Betlejem ponad dwa tysiące lat temu, była światłością, wsparciem, nadzieją, które nosimy w naszych sercach. Niech Pamiątka Narodzin Jezusa Chrystusa, będzie dla nas głęboką refleksją, że oto wydarzyło się coś nieporównywalnego, wielkiego, co daje Nadzieję. To wartość nie do przecenienia, urodzić się by umrzeć dla innych.

 

Oby każdy mógł doświadczyć śmierci i odrodzenia w Chrystusie Panu. Pozdrawiamy serdecznie, Redakcja Ewangelista.pl.


dnia 24.12.2014 16:33 Drukuj

Radykalni muzułmanie chcą nawracać Polaków

Wyznawcy najbardziej radykalnej odmiany islamu, salafiści, zamierzają nawracać Polaków.

 

Ich główny przywódca Sven Lau w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział tak: "To nie żart - Chcemy nieść posłanie miłosiernego Boga do Polski. To da się zrobić." oraz "Nasi bracia i siostry nagrywają już posłania po polsku, będziemy je publikować w internecie". Bracia i siostry to Polacy na emigracji, którzy przeszli na islam.

 

Salafisci są obecnie najszybciej rozwijającą sie grupą ekstermistyczną w Niemczech. Prognozuje się, że do końca roku bedzie ich 7 tyś. 


dnia 21.12.2014 15:55 · Czytaj więcej · Drukuj

Globalny dżihad - statystyki śmierci

Ponad 5 tysięcy ofiar - to bilans ataków dżihadystów, w różnych częściach świata, wynika z raportu przygotowanego przez BBC i King's College London.

Najwięcej ofiar ponosi ludność cywilna. W samym listopadzie w wyniku działań islamistów zginęło ok. 2 tys. osób. Spiralę śmierci nakręcają obecnie ataki Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii oraz Boko Haram w Nigerii. Ponad 80 procent ofiar, pochodzi tylko z czterech krajów: Iraku, Nigerii, Syrii i Afganistanu. Dane zebrane przez BBC wskazują na 5042 osoby zabite w 664 atakach, przeprowadzonych  w 14 krajach. Statystycznie to 168 ofiar każdego dnia, siedem co godzinę.


dnia 14.12.2014 12:59 · Czytaj więcej · Drukuj

Ameryka łacińska bardziej protestancka

Według badania Pew Research Center tylko 69% mieszkańców Ameryki Łacińskiej identyfikuje się obecnie z katolicyzmem, podczas gdy 84% urodziło się w katolickich rodzinach. W Ameryce Łacińskiej katolików jest ok. 425 milionów co stanowi 40% wszystkich katolików na świecie, jednak aż jeden z pięciu mieszkańców kontynentu nazywa siebie protestantem.

 

Najbardziej katolickim krajem kontynentu jest Paragwaj - 89% katolików i 7% protestantów oraz Meksyk - 81% katolików i 9% protestantów. Najmniej katolików jest w Urugwaju (42%). Jest on jednocześnie najbardziej zeświecczonym krajem kontynentu, w którym aż 37% określa się jako osoby niewierzące.


dnia 19.11.2014 11:00 · Czytaj więcej · Drukuj

Islam głównym źródłem represji

Ponad 100 milionów chrześcijan jest prześladowanych w ponad 50 krajach świata - podaje międzynarodowa organizacja Open Doors, zajmująca się monitorowaniem prześladowań za wiarę w Chrystusa.

 

Chrześcijanie są w wielu z tych państw mordowani i muszą ratować się ucieczką. Obecnie do najważniejszych źródeł represji zalicza się radykalny islam.


dnia 17.11.2014 01:39 · Czytaj więcej · Drukuj

Artykuł w naszej Czytelni

Śmierć Anny Przybylskiej - Czy Bóg powienien przeprosić?

“Padały slogany o tym, że Bóg jest łaskawy i sprawiedliwy. To największe kłamstwo, jakie czytałem, od dwóch tysięcy lat” - powiedział w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej Kuba Wojewódzki, komentując pogrzeb Anny Przybylskiej. Dodał przy tym: “Kiedy ten wasz Bóg przeprosi rodzinę Ani, że gdy ona odchodziła, on zajmował się doglądaniem budowy kolejnej świątyni. Niech przeprosi Jarka, że zabrał matkę jego dzieci.” Czytaj całość ...


dnia 31.10.2014 17:59 Drukuj

Laos: Coraz trudniej chrześcijanom...

Coraz trudniej żyje się chrześcijanom w Laosie. Miejscowe władze nie respektują wolności sumienia i wyznania ani sygnowanych przez siebie międzynarodowych traktatów dotyczących poszanowania praw człowieka. W niedzielę 28 września aresztowano całą wspólnotę protestancką za to, że w jednym z domów zebrała się na modlitwie. Pastor został przykładowo zakuty w kajdanki, które krępowały mu zarówno ręce, jak i nogi. Grozi mu kilkanaście lat więzienia.


dnia 09.10.2014 11:00 · Czytaj więcej · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,604,048 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.