Obama o homoseksualistach

Barack Obama, jako pierwszy urzędujący prezydent USA, popiera małżeństwa homoseksualne. W rozmowie z telewizją ABC News Obama przyznaje, że do takiego stanowiska skłoniły go m.in. rozmowy z rodziną, sąsiadami i homoseksualnymi pracownikami w jego otoczeniu. Istotna była też dla niego sprawa żołnierzy-gejów, którzy narażają życie w obronie Stanów Zjednoczonych.

"W tej sprawie przeszedłem ewolucję. Zawsze uważałem, że homoseksualiści w Ameryce powinni być traktowani uczciwie. W pewnym momencie uznałem, że ważne jest dla mnie, by uznać, że powinni móc zawierać małżeństwa."

Ta wypowiedź Obamy spotkała się z aplauzem środowisk homoseksualnych. Główny republikański kandydat na prezydenta - Mitt Romney - natychmiast jednak podkreślił, że takim małżeństwom gejów i lesbijek jest przeciwny. (za Radio ZET)


dnia 10.05.2012 14:22 Drukuj

Komu przeszkadza Jezus na T-shircie?

Nastolatek z jednej z kanadyjskich szkół w prowincji Nowa Szkocja został przywrócony w swych prawach po tym jak szkoła zawiesiła go za noszenie koszulki z napisem „Życie jest stracone bez Jezusa”.

Po kilku dniach, kiedy kontrowersyjna decyzja szkoły Forest Heights Community School w Chester Basin wywołała debatę w całym kraju, zarząd placówki pozwolił 19-letniemu uczniowi wrócić do szkoły. Ponieważ jednak nie będzie mu wolno nosić koszulki, która doprowadziła do takich restrykcji, rodzina zastanawia się, czy w ogóle posyłać dziecko z powrotem do tej szkoły.

Choć William Swinimer, członek lokalnego zboru Kościoła zielonoświątkowego, pokazywał się wcześniej w szkole w swej żółtej koszulce z napisem ostrzegającym przed zmarnowaniem życia, szkoła postanowiła go ukarać 27 kwietnia. Miała to zrobić na prośbę nauczycieli, którzy twierdzili, że napis obraża niechrześcijan.

W rozmowie z dziennikarzami uczeń 12. klasy podkreślał, że jego postawa nie jest skierowana przeciwko wyznawcom innych religii, ale chce sam mieć prawo wyrażania własnych opinii i wiary.

Nie wiadomo, czy ukarany zawieszeniem uczeń nadal będzie uczęszczał do szkoły, gdyż rodzice uznali, że ich dziecko zostało poddane zbyt dużemu ostracyzmowi. Tymczasem podczas zainicjowanej przez ten przypadek krajowej debaty na temat granic wolności wypowiedzi poszkodowanego ucznia z Nowej Szkocji poparły organizacje reprezentujące środowiska żydów, muzułmanów i ateistów. (za wiara.pl)


dnia 09.05.2012 21:14 Drukuj

AI: Rośnie chrystianofobia

„Choć nie chcemy nadużywać słowa chrystianofobia, trzeba przyznać, że dyskryminacja chrześcijan w świecie stale narasta. Potwierdzają to zgodnie różne instytucje” – czytamy w opublikowanym raporcie Amnesty International.

Organizacja ta szczegółowo opisuje prześladowania chrześcijan w różnych regionach. Za głównego winnego uznaje islam. Wyznawcy Chrystusa są zagrożeni praktycznie we wszystkich regionach, gdzie żyje pokaźna liczba mahometan. Nawet w krajach, gdzie do niedawna istniała tradycja pokojowego współistnienia, górę biorą agresywne nurty islamu. Członkowie tych frakcji są kształceni w Arabii Saudyjskiej, Iranie i Egipcie.

Raport Amnesty International wspomina też o Indiach, gdzie zagrożeniem dla chrześcijan jest wojujących hinduizm, czego przykładem są pogromy w stanie Orisa, profanacje cmentarzy czy narzucanie hinduistycznych obrzędów w szkołach.

Osobny rozdział w dokumencie o chrystianofobii poświęcono przymusowej ateizacji w krajach komunistycznych, takich jak Chiny, Korea Północna, Wietnam czy Kuba. W Państwie Środka chrześcijaństwo jest postrzegane jako konkurencja dla oficjalnej ideologii. Amnesty przypuszcza, że protestantów jest w Chinach ok. 30 mln, a katolików od 12 do 24 mln. Wspomina też o dążeniu do podporządkowania wszystkich Kościołów państwu.

Raport Amnesty International nie wspomina o przejawach chrystianofobii świecie zachodnim. (za wiara.pl)


dnia 02.05.2012 17:59 Drukuj

Projekt Farma

W 1984 roku pastor Gene Bolin modlił się, żeby Bóg "pomógł mu wykorzystać nowo powstały budynek kościoła, 24 h na dobę”. Nie przypuszczał, że po 30 latach intencja ta spełni się w 100 procentach. A wszytko za sprawą ogrodu, który powstał na jego dachu.
W środku betonowej dżungli, na dachu świątyni Metro Baptist Church w dzielnicy Hell's Kitchen powstało miejskie gospodarstwo rolne, w którym rośnie żywność dla najbiedniejszych mieszkańców Manhattanu.

Projekt rozpoczął się w czerwcu 2011 roku, gdy ochotnicy załatwili 7 ton ziemi, która wylądowała na dachu kościoła. Plastikowe baseny dla dzieci posłużyły im jako doniczki. Podczas pierwszego sezonu zbiory obejmowały szereg świeżych produktów, które zostały przekazane spiżarni Metro Baptist Church oraz Metropolitan Community Church, współzałożycielowi projektu.

 

Obecnie gospodarstwo na dachu stało się integralną częścią tożsamości Kościoła. - Myślę o tym jako publicznym świadectwie - wyjaśnia aktualny pastor, Alan Sherouse. – "Projekt Farma" dał ludziom inny punkt widzenia w kontekście naszego Kościoła, społecznej posługi i naszego zrozumienia Ewangelii – dodał. (za onet.pl)


dnia 24.04.2012 12:18 Drukuj

Policjant pastorem

15 kwietnia 2012 r. w Warszawie Rada Krajowa Kościoła Chrystusowego w RP dokonała historycznej ordynacji na pastora - duszpasterza policji i służb mundurowych, aspiranta Jacka Konickiego.

Po raz pierwszy w Polsce czynny funkcjonariusz policji został powołany do społecznej funkcji duchownego-pastora, o czym powiadomił swoich przełożonych, zgodnie z art. 63 ustawy o policji.

Jacek Konicki przed służbą w policji był od wielu lat zaangażowany w działania kościelne i misyjne, był m.in. ewangelistą więziennym. Podczas służby wojskowej w 1997 roku stał się członkiem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Wojskowego Korneliusz, a obecnie pełni rolę członka zarządu stowarzyszenia odpowiedzialnego za pion służb policyjnych. Od kilku lat aktywnie organizuje spotkania i zjazdy chrześcijan funkcjonariuszy, a także regularnie posługuje w chrześcijańskich kościołach w całej Polsce. Jest absolwentem Warszawskiego Seminarium Teologicznego, a w tym roku kończy Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie ze specjalizacją z zakresu etyki w policji.

 

Aspirant Jacek Konicki jest pierwszym w Polsce policjantem duchownym, brak jest prawnych przeciwwskazań do pełnienia przez niego tej funkcji. Oznacza to również, iż podczas kościelnych uroczystości może on występować w umundurowaniu, pomimo, że nie jest mianowanym przez policję etatowym kapelanem.

W maju w policyjnym magazynie "Policja 997" ukaże się obszerny artykuł o powyższej uroczystości zawierający życiorys i świadectwo wiary aspiranta Jacka Konickiego. (za chn24.pl)


dnia 23.04.2012 21:42 Drukuj

W. Brytania: zakazano reklamy

Władze zarządzające transportem w Londynie odmówiły chrześcijanom umieszczenia na autobusach ogłoszeń mówiących, że geje i lesbijki mogą zmienić swoją orientację seksualną.

Autorem ogłoszenia jest grupa Core Issues Trusts. Pomaga ona homoseksualistom, którzy chcą dobrowolnie zmienić swoje seksualne preferencje. Według planów Core Issues Trusts, reklama miała znajdować się na autobusach przez dwa tygodnie. Zanim została odrzucona przez władze Londynu, przeszła proces akceptacji w komitetach badających przestrzeganie standardów reklamowych.

Rzecznik władz tak wyjaśnił decyzję o udzieleniu odmowy chrześcijanom:
"Postanowiliśmy, że przekazane nam ogłoszenie nie znajdzie się na środkach transportu w Londynie. Według nas, nie jest ono zgodne z naszym dążeniem do tolerancji w mieście".
Wcześniej jednak na miejskich autobusach znalazła się homoseksualna reklama: "Niektórzy ludzie są gejami. Pogódź się z tym!".

Mike Davidson, członek zarządu Core Issues Trusts, wyraził ubolewanie, że inicjatywa jego organizacji została poddana cenzurze.

- To bardzo niepokojące, że wyrażany może być tylko jeden punkt widzenia. Okazuje się, że dopuszczalna jest tylko opinia osób, które są zdeterminowane, by działać na rzecz małżeństw gejowskich i które uważają, że homoseksualizmu nie można zmienić - stwierdził. (za chn24.pl)


dnia 17.04.2012 13:34 Drukuj

Dowód na wyjście z Egiptu

W Jerozolimie znaleziono egipską pieczęć z okresu Eksodusu.
Izraelscy archeolodzy odnaleźli w Jerozolimie rzadką egipską pieczęć z XIII w. przed Chrystusem. Według historyków wtedy właśnie Izraelici mieli wyjść z Egiptu i przywędrować do Ziemi Obiecanej. Stempel ma 1,5 cm średnicy i znajdował się na terenie Wzgórza Świątynnego. Wygrawerowano na nim symbole egipskiego boga Amon-Re.

Znalezisko wzbudziło duże zainteresowanie w Izraelu, tym bardziej, że zostało odkryte w dzień przed świętem Paschy, upamiętniającym wyprowadzenie Żydów z Egiptu. – To pierwsze tego typu znalezisko w Mieście Dawidowym – mówi dumny archeolog Eli Shukrun. (za wiara.pl)

 


dnia 13.04.2012 01:34 Drukuj

W ten czas...

To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech, To nie ludzie Cię skrzywdzili, lecz mój grzech. To nie gwoździe Cię trzymały, lecz mój grzech. Choć tak dawno to się stało, widziałeś mnie! – mówi znana pieśń autorstwa Haliny Kudzin.


Z tej przyczyny powinniśmy dziś przede wszystkim zasmucić się nie nad Chrystusem, lecz nad własnym stanem duchowym. Do biadających nad losem Jezusa kobiet izraelskich Jezus powiedział: Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade mną; lecz płaczcie nad sobą i nad dziećmi swoimi [Łk 23,28]. Z powodu braku opamiętania z grzechów i odrzucenia Syna Bożego przez Izraelitów nadciągał sąd Boży, a one użalały się nad Jezusem...

To czas, by wejrzeć w siebie i gorzko zapłakać nad sobą! Tak bardzo zasmucić się po Bożemu, żeby doprowadziło nas to do prawdziwego upamiętania z grzechów. Albowiem smutek, który jest według Boga, sprawia upamiętanie ku zbawieniu i nikt go nie żałuje; smutek zaś światowy sprawia śmierć [2Ko 7,10]. Oznaką prawdziwego cudu opamiętania jest to, że grzech traci swoją władzę nad chrześcijaninem.

Tak głębokiej i wielce osobistej refleksji należałoby dokonywać w zaciszu własnego pokoju, gdzieś na spokojnym spacerze lub kryjąc się przed ludzkim zgiełkiem w domu modlitwy. Nie trzeba publicznie płakać nad własnymi grzechami. Osobistej bielizny nie pierze się publicznie – mawiał pastor, śp. Sergiusz Waszkiewicz.

Co więc robią dziś miliony religijnych ludzi, chodząc w wielkopiątkowych procesjach? Nad kim płaczą podczas "drogi krzyżowej"? Nad Jezusem płakać dziś nie trzeba, ponieważ On siedzi na prawicy Ojca, otoczony chwałą nieba! Przyczyną tej okropnej śmierci Pana Jezusa był nasz, był mój grzech! Najwyższy czas z całą powagą skupić się na istocie Wielkiego Piątku i opamiętać się ze swoich grzechów, bo inaczej śmierć Pana w odniesieniu do nas pójdzie na marne. M.Biernacki


dnia 06.04.2012 16:23 Drukuj

Chrześcijańskiej firmie grożą kary

Komisja Praw Człowieka prowadzi dochodzenie w sprawie produkującej koszulki chrześcijańskiej firmie z miasta Lexington w amerykańskim stanie Kentucky. Firma ta odmówiła wydrukowania koszulek dla miejscowej organizacji gejowskiej. Koszulki miały zostać użyte podczas homoseksualnej parady w mieście.

Właściciel firmy "Hands on Originals" odmówił wydrukowania koszulek dla stowarzyszenia gejów i lesbijek, ponieważ uznał, że byłoby to sprzeczne z jego chrześcijańskimi przekonaniami.

Firma została w związku z tym oskarżona o naruszenie miejscowego prawa, które chroni ludzi i organizacje przed dyskryminacją na tle orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej. "Hands on Originals" grożą teraz kary. Ponadto do jej bojkotu zachęca się na portalu społecznościowym Facebook. (chn24.pl)


dnia 05.04.2012 01:21 Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,542,956 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.