"Złota Piłka" dla Kaki

 Po każdym strzelonym golu podnosi wzrok i wskazuje palcem na niebo . Powtarza, że to Bogu zawdzięcza wszystko, ale dobry plan na życie i determinacja też nie zaszkodziły. Dzisiaj podczas specjalnej konferencji prasowej brazylijski piłkarz Ricardo Izecson dos Santos Leite, znany jako Kaká, został uhonorowany "Złotą Piłką". Statuetka fundowana przez tygodnik "France Football" jest dla piłkarza tym, czym filmowy Oscar za pierwszoplanową rolę. "France Football" oficjalnie wybiera tylko najlepszego w danym roku piłkarza klubów Europy, ale to tutaj grają najlepsi z całego świata.
Kim jest Kaka ?
Brazylijskim piłkarzem robiącym karierę w Europie, grającym na pozycji pomocnika, najważniejszym graczem Milanu i reprezentacji Brazylii.... , ale również ewangelikiem z bardzo pobożnej rodziny, w której, jak wspomina, w wolnych chwilach czytało się Biblię.
- Rodzicie wychowali mnie tak, bym postępował zgodnie z naukami Biblii, wierzył w Boga i Jezusa - stwierdza w jednym z wywiadów. O wierze mówi chętnie i z misjonarskim zapałem. Jest członkiem organizacji Sportowcy dla Chrystusa.
Już w wieku 16 lat rozpoczął treningi z pierwszym zespołem Sao Paulo FC. Jego kariera mogła zakończyć się nagle. Gdy miał 18 lat doznał groźnego urazu. Więcej...

dnia 02.12.2007 20:14 · Czytaj więcej · Drukuj

Rosja – ewangelizacja na rowerach

 Przedstawiciele rosyjskich baptystów zorganizowali wyprawę rowerową przez całą Rosję, głosząc po drodze ludziom miast i wiosek Ewangelię.

Podróż rozpoczęła się 13 maja w Varel, w Niemczech, i zakończyła 2 września we Władywostoku. Trasa prowadziła przez Niemcy, Polskę, Białoruś, Ukrainę i Rosję. Została ona podzielona na cztery części, w każdej z nich brał udział jeden zespół rowerzystów. Dwaj rowerzyści przejechali całą trasę. Czwarty, ostatni zespół pod koniec lipca wyjechał z Irkucka. Każdego dnia przejeżdżali setki kilometrów nawet z szybkością 40 km/godz. Towarzyszyła im ekipa techniczna. Zatrzymywali się w miastach i wioskach, spotykali się tam z chrześcijanami i prowadzili ewangelizację. Prowadzili nabożeństwa, koncerty i byli świadkami wielu nawróceń.

W radiowym wywiadzie Jurij Sipko, przewodniczący Kościoła Baptystycznego w Rosji, chwalił ich za odwagę i zwiastowanie Ewangelii. „Czynili to, aby Rosja mogła obudzić się do nowego życia” - powiedział. (bwanet.org)


dnia 01.12.2007 11:00 · Drukuj

Sudan – śmiertelny akt terroru

 W Ewangelicznym Zborze Baptystycznym w Khorfullus w rejonie Górnego Nilu, zginęło pięcioro dzieci, gdy w czasie wieczornego nabożeństwa samobójca zdetonował tam bombę. Czterech innych uczestników nabożeństwa wraz z pastorem Johnem Monykuerem Wuorem zostało rannych i odwiezionych do szpitala.

Saphano Riak Chol, sekretarz rady zboru powiedział: „Jako przywódcy zboru zdecydowanie potępiamy ten zbrodniczy atak, którego celem była likwidacja zboru”.
 
Południowy Sudan w swojej większości jest chrześcijański i etnicznie afrykański. Od dwóch dziesięcioleci muzułmańskie władze prowadzą tam czystki etniczne, które pochłonęły już prawie dwa miliony ofiar śmiertelnych, a ponad cztery miliony osób musiało opuścić swoje domostwa. Walki między siłami rządowymi a obrońcami niezależności trwają nadal, choć od 2005 roku toczą się tam pokojowe rokowania. (BSI/The Baptist Times) 
 


dnia 29.11.2007 10:00 · Drukuj

Mały Kościół zebrał milion dolarów dla ofiar huraganu Katrina

 Wierni Kościoła Baptystów Fountain wyznaczyli sobie cel, że w ciągu dwóch lat zbiorą milion dolarów dla społeczności dotkniętych przez huragan Katrina.

Cel został osiągnięty w tym miesiącu, czyli pół roku przed terminem. Jest to jedna z największych dotacji od pojedynczych kościołów, jaka wpłynęła na pomoc humanitarną. W 2001 roku 3 miliony dolarów na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Salwadorze zebrał Los Angeles Oriental Mission Church.
 

Obecnie zebrane pieniądze będą przeznaczone na odbudowę domostw, miejsc pracy i kościołów. Fountain Baptist Church liczy 1900 członków. 1200 z nich przeznaczyło na pomoc przeciętnie po 833 dolary. Były też dwa anonimowe czeki na kwotę 15 000 i 33 000 dolarów. Kościół został założony w 1897 roku i zbierał na modlitwie czarnych robotników. (za EAI)
 


dnia 27.11.2007 23:41 · Drukuj

Dlaczego muzułmanie nawracają się na chrześcijaństwo?

 Z badań przeprowadzonych przez Wydział Studiów Międzykulturowych prestiżowego Fuller Theological Seminary wynika, że liczba muzułmanów nawracających się na chrześcijaństwo przewyższa liczbę konwersji z chrześcijaństwa na islam – informuje portal Christian Post. Większość muzułmanów najczęściej wybiera jeden z Kościołów protestanckich.

Badania realizowano od 1991 do bieżącego roku. Przeprowadzono rozmowy z 750 chrześcijanami, którzy wcześniej wyznawali islam. Konwertyci wywodzili się z 30 krajów i 50 grup etnicznych.

Wielu ankietowanych stwierdziło, że istotnym elementem ich nawrócenia było to, że nauka głoszona przez chrześcijan pokrywa się z praktycznych życiem wyznawców Chrystusa, a inni z kolei podkreślali chrześcijański model rodziny oraz rolę kobiety. Oprócz zagadnień społecznych były również kwestie natury teologicznej, w tym również przeżycia mistyczne i cuda uzdrawiania doświadczanie w Kościołach chrześcijańskich. (za EAI)
 


dnia 21.11.2007 20:57 · Drukuj

Janusz Bigda - nowości

 Ten kto przeżywa spotkanie z Chrystusem, staje się nowym stworzeniem. Odczuwa pragnienie wielbienia Boga w każdy możliwy sposób, niektórym Pan daje możliwość czynienia tego poprzez muzykę. Tak właśnie jest w życiu Janusza Bigdy.

"Gdy poznałem Bożą Prawdę wypływały z mojej duszy różne utwory muzyczne o tematyce ewangelicznej. Tym sposobem przez okres kilkunastu lat powstało wiele kaset i płyt mojego autorstwa. Ku mojej radości, dzięki łasce Bożej są one zbudowaniem dla wielu wierzących w kraju i za granicą. Dziękuję za to Bogu."
- mówi Janusz.

Dzisiaj chcemy zarekomendować Wam jego nową płytę z wybranymi (ulubionymi) 12 pieśniami ze Śpiewnika Pielgrzyma w wersji akustycznej, która powinna ukazać się jeszcze w listopadzie.
Na początku stycznia natomiast planowane jest wydanie śpiewnika z chwytami na gitarę zawierającego wszystkie dotychczasowe pieśni Janusza Bigdy. Pytania i zamówienia możecie kierować: jgbigda@poczta.onet.pl  oraz tel: 087 4215581 i 508 110 992.
dnia 20.11.2007 19:51 Drukuj

Kurs Poradnictwa i Opieki Nad Osobami Uzależnionymi "PTS" 2008 r.

 Kurs Poradnictwa i Opieki Nad Osobami Uzależnionymi "PTS" to pierwsze tego rodzaju szkolenie w Polsce, które mocno opiera się na zasadach biblijnych, a jednoczesnie w pełni korzysta z najlepszej wiedzy fachowej. Kurs dotychczas prowadzony przez Brytyjską Fundację Chrzescijanską "Life For The Word" (Życie dla Swiata) doczekał się wreszcie swojej w pełni polskiej edycji. Po raz pierwszy organizują go samodzielnie Misja "Nowa Nadzieja" wraz z Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Dobroczynnym.
Naszą wizją jest wyposażanie Kosciołów i chrześcijan różnych wyznań do dzieła pomagania osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych.
Kurs PTS od wielu lat prowadzony jest z powodzeniem w Wielkiej Brytanii. Fundacja LFTW opracowała materiał w porozumieniu z najlepszymi specjalistami z Uniwersytetu Gloucestershire i uzyskała akredytacje tegoż uniwersytetu, dającą prawo do nadawania specjalnych certyfikatów w dziedzinie poradnictwa osobom kończącym szkolenie. Materiał kursu zaadaptowany do warunków polskich został udostępniony organizacjom chrześcijanskim w Polsce, których wizją jest przygotowanie wierzących do pracy z osobami uzależnionymi.

Kurs odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym przy Kościele Zielonoświątkowym w Świdnicy.
Szczegółowe informacje i ankieta zgłoszenia na stronie: http://www.mnn.kz.pl/ (za kz.pl)


dnia 17.11.2007 23:22 Drukuj

Irak: Chrześcijanie w kurdyjskiej pułapce

 W wyniku niedawnych działań zbrojnych przeprowadzonych przez wojska tureckie na terenie irackiego Kurdystanu mogło zginąć wielu wyznawców Chrystusa. Pisze o tym na blogu irackich chrześcijan bp Petros Hanna Al-Harboli.
 
Kurdystan był schronieniem dla prześladowanych w Iraku chrześcijan, jednak okazuje się, że nawet tam nie mogą czuć się bezpiecznie. W całym kraju żyje obecnie około sześciuset tysięcy wyznawców Chrystusa. W Kurdystanie osiedliło się ich – według chaldejskiego hierarchy – dwieście pięćdziesiąt tysięcy. W tej chwili ich los jest zagrożony, najbardziej obawiają się ataku tureckiego. „Z powodu okupacji amerykańskiej – wyjaśnia biskup Al-Harboli - jesteśmy uważani za kolaborantów, będąc chrześcijanami tak jak oni. Jest więc wielu fanatyków wśród muzułmanów, którzy chcą oczyścić Bliski Wschód z chrześcijan”.

Obawy te potwierdzają wydarzenia z ostatnich dwóch miesięcy: w miastach Mosul i Kirkuk zginęło w zamachach dwudziestu siedmiu chrześcijan wracających po nabożeństwie z kościoła.(za Okno1040.org)


dnia 13.11.2007 23:11 · Drukuj

Życiem Chrystus, pasją motocykl

 10 lecie Chrześcijańskiego Klubu Motocyklowego BOANERGES*
Pochodzą z różnych części Polski i jeżdżą na motocyklach wielu klas i marek. Na co dzień nie różnią się niczym od innych pracują, uczą się wychowują dzieci itp. Ale... oprócz swojej pasji jazdy na maszynach , przede wszystkim chcą dzielić się tym co sami przeżyli spotykając Boga na swej drodze.

"...Można było wtedy przejechać obok Niego lub ostro wyhamować i zatrzymać się przed Nim..."

Chętnie mówią o Bogu, który nadaje całkowicie nowy kierunek i sens ich życiu.
" ...Bóg stał się dla nas Kimś realnym a nie tylko pustą religią. Jest zarówno naszym Bogiem jak i przyjacielem. Dlatego też Klub powstał w bardzo konkretnym celu - chcemy mówić o uwolnieniu od brudu /grzechu/ w naszych sercach oraz o Bożej miłości i wolności dla każdego człowieka - bez wyjątku !!!..."

Ewangelizują nie tylko na motocyklowych zlotach, gdzie mają wielu znajomych, ale także w więzieniach, domach dziecka, na ulicy... W zeszłym roku wydali własnym sumptem Ewangelię według św. Marka ze świadectwami Romana i Justyny, "ilustrowaną" zdjęciami z motocyklowych wypraw. Zainteresowanym rozdają je darmo.  Uważaj , może i Ty spotkasz na trasie motocyklistę w czarnej kurtce z wizerunkiem gołębicy na tle czerwonego krzyża, swojego brata albo siostrę w Chrystusie !

* "Powołał ich więc dwunastu... Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana brata Jakuba, i nadał im imię: Boanerges, co znaczy: Synowie Gromu." /Marka 3.16,17/
/ więcej www.boanerges.kdm.pl /

dnia 12.11.2007 10:02 · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,542,888 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.