Izrael: Najmniejsza Biblia na świecie

 Najmniejszą Biblię świata, wielkości główki od szpilki, wydrukowali laserowo izraelscy naukowcy. Cały tekst Starego Testamentu umieścili oni na silikonowej powierzchni wielkości pół milimetra kwadratowego - podała agencja AFP.

Oded Zohar, szef projektu, pracujący w izraelskim instytucie politechnicznym Technion, poinformował, iż przy pomocy specjalnej laserowej wiązki mikrocząsteczek jonowych udało się wydrukować Biblię 50 razy mniejszą od tej, która dotychczas figurowała w księdze rekordów Guinessa, jako najmniejsza na świecie.

Na silikonowej płytce pokrytej złotem umieszczono całość Starego Testamenty, czyli 308 428 słów według obliczeń rabinów. "Rzucając wiązkę cząsteczek na różne punkty powierzchni, można wydrukować każdą czcionkę, a zwłaszcza teksty" - wyjaśnił Oded Zohar.

Ta nano-Biblia została przygotowana w ramach programu edukacyjnego, który ma zainteresować uczniów postępami nano-technologii. W chwili obecnej naukowcy pracują nad sfotografowaniem ich dzieła. Chcą przygotować plakat wielkich rozmiarów, który sprawi, że tekst Pisma będzie widoczny za "jednym rzutem oka" - wyjaśnił izraelski uczony. (za Wiara.pl)


dnia 23.12.2007 15:15 · Drukuj

Dług księgą spłacany

 Milion czterysta tysięcy sztuk ekumenicznej Biblii chce wysłać do Chin wspólnota Ruchu Światło-Życie z Mławy.


Teraz stać ich byłoby na blisko 800 egzemplarzy (druk jednego kosztuje 5 złotych). Inicjator, ks.Zbigniew Paweł Maciejewski, tłumaczy, że „Biblia dla Chin” to spłacanie długu wdzięczności: w latach 80-tych Norwegowie opłacili wydrukowanie 1,4 miliona sztuk Biblii dla Polaków. Teraz akcję dla Chin można wspomóc ze strony internetowej http://www.chiny.natan.pl.

Pieniądze pójdą do protestanckiej organizacji z Hongkongu, która przez 25 lat przemyciła stamtąd do Chin około 10 milionów egzemplarzy Biblii.(za wp.pl)


dnia 21.12.2007 17:10 · Drukuj

Izrael – atak na zbór baptystyczny

 Budynek zboru baptystycznego w Jerozolimie,  pod koniec października br. znowu został zaatakowany przez podpalaczy, zniszczona została instalacja elektryczna i urządzenia klimatyzacyjne. Poniesione straty oblicza się na 10.000 funtów angielskich. W Ośrodku tym poza zborem baptystycznym, liczącym ponad 100 członków, spotykają się jeszcze trzy inne zbory. W 1982 roku skrajni ortodoksi żydowscy spalili budynek Południowych Baptystów, w którym gromadziły się zbory żydów mesjanicznych i rosyjskich chrześcijan. Pastor baptystyczny Charles Kopp powiedział: „W każdym społeczeństwie są skrajni fanatycy, a na Bliskim Wschodzie ich nie brakuje. Wszyscy musimy uczyć się lekcji tolerancji i akceptowania istniejących między nami różnic. Atak ten był dla nas zupełnym zaskoczeniem, ponieważ nie otrzymaliśmy jakichkolwiek pogróżek”. Chwalił on sąsiadujących ze zborem żydów, którzy pomagali w gaszeniu pożaru. Rabin tej okolicy użyczył poszkodowanemu zborowi swego budynku. Natomiast Wiktor Blum, pastor rosyjskojęzycznego zboru nie był zaskoczony tym atakiem. „Od lat otrzymujemy pogróżki, na wielu ulotkach jesteśmy uważani za poważne niebezpieczeństwo dla Żydów” – powiedział. Minister Spraw Zagranicznych Izraela obiecał „dołożyć wszelkich starań, aby ukarać sprawców”. Wyraził solidarność z członkami zboru baptystycznego oraz gotowość okazania im potrzebnej pomocy. Mimo istniejącego między żydami a chrześcijanami w Izraelu napięcia, ataki na kościoły są rzadkie, gdyż w swojej większości znajdują się one na terenach zdominowanych przez Arabów. Tam, gdzie zbory znajdują się na terenach zamieszkanych przez większość izraelską, ataki te są częstsze, powiedział Bader Mansour, przewodniczący Stowarzyszenia Zborów Baptystycznych w Izraelu. Napięcia są szczególnie widoczne w Jerozolimie, gdzie chrześcijanie z całego świata co roku urządzają Święto Szałasów. Ostatnio rabinat Izraela zabronił żydom brania udziału w tej uroczystości. Jak mówią późniejsze doniesienia, wszystkie cztery zbory, nadal odbywające nabożeństwa w zniszczonym budynku, zauważyły wyraźny wzrost liczbowy ich uczestników. Otrzymano wiele listów i telefonów z zapewnieniem poparcia. (BSI/The Baptist Times)


dnia 15.12.2007 23:42 · Drukuj

Wieczór pieśni i poezji chrześcijańskiej

 W sobotę 15 grudnia, o godz.17-tej, w Zborze KWCH w Palowicach nasi bracia i nasze siostry, pieśnią i poezją chwalili Pana Boga.

Słowo Boże w czasie nabożeństwa wygłosił brat Jerzy Karzelek ze Zboru KWCH w Skoczowie. Członkowie Zborów w Palowicach i Żorach oraz z nowego Zboru KWCH w Świętochłowicach ponad 2 godziny oddawali hołd naszemu Panu. Śpiewali i deklamowali wiersze autorów chrześcijanskich (m.in.publikujących na stronie Ewangelista.pl). Uwielbiając Pana z radością wspominali narodzenie naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa...

Między innymi wspaniałe pieśni uwielbienia zaśpiewał palowicki zespół Miminga (nastolatki), który nagrał płytę, która ma się ukazać jeszcze przed Świętami. A po śpiewie i poezji było też coś dla ciała - wspaniałe ciasta upieczone przez siostry.
Była to prawdziwa uczta duchowa i dobry czas ewangelizacyjny.
 

dnia 14.12.2007 12:00 · Drukuj

Biolog w sądzie: zwolnili mnie, bo nie wierzę w ewolucję

 Amerykański biolog procesuje się w sądzie w Bostonie z prestiżową instytucją naukową Woods Hole Oceanographic, która ma siedzibę w Massachusetts. Domaga się odszkodowania za to, że został zwolniony z pracy, ponieważ nie akceptuje teorii ewolucji.

Nathaniel Abraham, z pochodzenia Indianin, opisuje siebie jako chrześcijanina żyjącego zgodnie z Biblią. W sądzie okręgowym w Bostonie powiedział podczas procesu, że został zwolniony w 2004 r., ponieważ nie akceptuje ewolucji jako faktu naukowego. Spór między instytucją a naukowcem opisał pierwszy w piątek "The Boston Globe". Kancelaria prawnicza Gibbs, reprezentująca Abrahama, domaga się dla swojego klienta 500 000 dolarów odszkodowania.

Biolog, specjalista od zebr uważa, że jego prawa zostały naruszone, po tym jak powiedział przełożonemu o tym, że wierzy w chrześcijańską koncepcję stworzenia świata. Firma, która zatrudniała naukowca, napisała w oświadczeniu, że w jego przypadku nie ma mowy o dyskryminacji.

Komisja Przeciw Dyskryminacji z Massachusetts odrzuciła wniosek Abrahama. Uzasadniła decyzję tym, że prośba naukowca, by nie kierowano go do ewolucyjnych aspektów badań, stwarza problem dla firmy Woods Hole, ponieważ te właśnie kwestie są w centrum zainteresowania instytucji. Abraham twierdzi, że nie uchylał się od pracy nad ewolucjonizmem, ale dodatkowo wymagano od niego, żeby zaakceptował teorię Darwina. To był warunek, by mógł zostać w pracy. (za wp.pl/Reuters)

dnia 14.12.2007 10:16 · Drukuj

Turcja: koszulka z krzyżem obraża muzułmanów

 Turecki sąd domaga się dyskwalifikacji włoskiego klubu piłkarskiego. Mediolan chce być wierny tradycji.
27 listopada w Mediolanie odbył się mecz miejscowego Interu z turecką drużyną Fenerbahce, wygrany przez gospodarzy 3:0. Piłkarze Interu wystąpili w białych koszulkach z czerwonym krzyżem na piersiach. Kancelaria adwokacka Turkoglu & Turkoglu w Izmirze wniosła sprawę do sądu o obrazę uczuć religijnych tureckich kibiców będących wyznawcami islamu. Krzyż kojarzy się z chrześcijaństwem, a czerwony na białym tle z krucjatami i zakonem templariuszy – argumentują prawnicy.

Sąd w Izmirze zażądał od europejskich i światowych władz futbolowych (UEFA i FIFA) korekty wyniku meczu (walkower dla Fenerbahce) i zmuszenia Interu do zmiany koszulek. Klub broni się, tłumacząc, że czerwony krzyż na białym tle to od wieków herb miasta. Trudno sobie wyobrazić, by UEFA zmieniła wynik meczu. Niełatwo będzie też organizacji wymusić na Interze zmianę koszulek, które sama zaakceptowała.
Inaczej ma się sprawa z władzami FIFA. Jej rzecznik Andreas Herren podczas spotkania w Berlinie w lipcu tego roku powiedział wyraźnie: – Co dla jednych jest święte, dla drugich może stanowić prowokację, więc zabraniając używania symboli religijnych podczas meczów piłkarskich, możemy uniknąć wielu problemów. Zapowiedział, że organizacja będzie karać kluby i piłkarzy, jeśli na koszulkach graczy znajdą się symbole religijne. (za: Rzeczpospolita)

dnia 13.12.2007 15:08 · Drukuj

Gospel. Moc uwielbienia.

 Miniony tydzień wyraźnie upływał w rytmach muzyki gospel. Muzyczne warsztaty w Poznaniu oraz...
Na ich występach publiczność śpiewa na cały głos, skacze, klaszcze w dłonie i głośno się śmieje, niektórzy nawet wskakują na scenę, by przyłączyć się do chóru.. Po ich występach wychodzi pokrzepiona na duchu, radosna i w podniosłym nastroju. Ich muzyka emanuje niespożytą energią, siłą, której nie oprze się nikt..., czyli Harlem Gospel Choir w Polsce, najwspanialsze głosy z Harlemu, legendarnej dzielnicy Nowego Jorku.
Gospel jest rodzajem chrześcijańskiej muzyki sakralnej (obrzędowej). Narodził się w XIX wieku, jest dziełem kultury czarnoskórych mieszkańców USA. Samo słowo pochodzi od staroangielskiego "godspel" oznaczającego dosłownie "słowo Boże", czyli dobrą nowinę (ewangelię) o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.
Harlem Gospel Choir w swej twórczości sięga do korzeni muzyki gospel, z której rodowód biorą jazz i blues. Śpiewają prawdziwą, rdzenną muzykę Czarnego Kościoła. Wspaniale zgrane głosy chórzystów budują jeden instrument o potężnej mocy i pełnym spektrum brzmień, który robi wielkie wrażenie na publiczności i tworzy z ich występu muzyczne oraz duchowe misterium.
Mottem śpiewaków są słowa pastora Martina Luthera Kinga: "jednoczmy ludźmi i obdarowujmy ich". To przesłanie realizują dosłownie i w przenośni, chór zbiera fundusze na cele charytatywne dla ofiar wojen i kataklizmów.
/na podstawie: makroconcert/
Muzyczna wizytówka HGC
dnia 10.12.2007 00:27 · Drukuj

Trafili do więzienia, w którym rządzi Jezus

 Ręce złożone w modlitwie. Podniosła atmosfera. Więźniowie w białych uniformach w skupieniu dziękują Bogu, że trafili do więzienia, w którym rządzi Jezus. Dziesięć lat temu, w Houston otwarto nietypowe więzienie, w którym skazani mają szansę się nawrócić i zresocjalizować dzięki naśladowaniu Jezusa. Przebywają tu więźniowie różnego kalibru - również mordercy.
- Uważam to za błogosławieństwo. Nigdy nie doświadczyłem tak wiele pomocy i łaski - mówi 61-letni Frank Rodriguez. - W tym więzieniu panuje bardzo przyjazna atmosfera. W pozostałych placówkach jest przemoc, działają gangi - dodaje.
- Pobyt tutaj bardzo mnie zmienił, zacząłem myśleć inaczej. Wiem, że potrafię być inny - mówi Edward Pittman.

W ciągu 18 miesięcy więźniowie oczyszczają swoją duszę i na nowo uczą się zasad moralnych. Jeżeli zaliczą ten etap, przechodzą stopień wyżej - na sześciomiesięczny kurs. Na ten czas zostaje im przydzielony opiekun, który dba o ich nawrócenie i jest indywidualnym przewodnikiem. Skazani cieszą się, że trafili do więzienia, w którym rządzi Jezus. - Ja nie zostałem aresztowany, ale ocalony - mówi Bernard Veal.
Czy więźniowie muszą wierzyć w Boga, żeby dostać się do tego więziennego raju? Niekoniecznie. Pojawiły się jednak opinie, że skazani są zmuszani do wiary. Mark Earley, przewodniczący organizacji Prison Fellowship, uważa, że więźniowie, którzy przystępują do tego programu, robią to dobrowolnie.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Pensylwanii pokazały, że tylko 18 proc. więźniów, którzy przeszli kurs "z Jezusem" trafia ponownie do więzienia. Earley uważa, że "każdy, kto trafia do więzienia, wzoruje się na kimś, potrzebuje autorytetu. Po wyjściu z więzienia również potrzebny jest ktoś, na kim warto się wzorować. Tutaj uczymy się naśladować Jezusa". (za interia.pl)


dnia 07.12.2007 17:07 · Drukuj

Szczecin

 7-9.12.2007: Spotkania Ewangelizacyjne!

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie". - Mt. 11,28

Mamy przyjeność zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkania ewangelizacyjne, które odbędą się w dniach: 7-8.12.2007 (pt i sob) o godz. 18.00 oraz 9.12.2007 (ndz) o godz. 10.00!

Usługującym będzie jeden z bardziej znanych ewangelistów w Polsce - brat Marek Tomczyński. Wierzymy, że czas ewangelizacji będzie czasem, w którym Jezus będzie przychodził i zmieniał życie człowieka, będzie przychodził i zmieniał serce człowieka, będzie przychodził i będzie dotykał się ciała człowieka... Jezus ma wiele niespodzianek dla każdego z nas... Przyjdź, a może zaskoczy i Ciebie!
Kościół Zielonoświątkowy, Zbór "Betania"; ul. ks. P. Wawrzyniaka 7; 70-392 Szczecin

(źródło: betania.kz.pl)
 


dnia 07.12.2007 16:48 Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,543,053 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.