Chrześcijanie zabici, kościoły spalone

 Dziesięć osób zabito, trzy zielonoświątkowe kościoły podpalono, podczas ataku grupy uczniów ze szkoły muzułmańskiej na północy Nigerii, na miejscowych chrześcijan. Służby bezpieczeństwa stanu Bauchi pochowały zlinczowanych chrześcijan, nie podając ich tożsamości. Jedynie w przypadku jednego z nich, członka Kościoła Chrystusa w Nigerii, z miejscowości Yelwa, podano tylko nazwisko.

Trzy podpalone świątynie należały do Kościołów: Elim, Zgromadzeń Bożych i Chrześcijańskiego Kościoła "Bóg Zbawia". Pomiędzy zniszczonymi lub uszkodzonymi domami znalazły się również domy pastora Ewangelicznego Kościoła Zachodniej Afryki w miejscowości Yelwa Makaranta, Umaru Sule, oraz Maina Joshua z Kagadama. Powodem ataku, według relacji jednej z nauczycielek, było odkrycie przez muzułman, że ktoś ukradł dwa kamienne bloki na budowie meczetu w ich szkole. Uczniowie wzburzeni kradzieżą zaczęli w szkole łamać stoły, krzesła i grozić kolegom chrześcijanom, przykładając im do gardeł noże.
Nauczycielka uciekła, aby ratować swoje życie, gdy tymczasem muzułmańscy uczniowie wyszli na miasto i zaatakowali chrześcijan oraz ich domy i kościoły. (za okno1040.org)


dnia 03.01.2008 09:00 · Drukuj

Tydzień Modlitwy Europejskiego Aliansu Ewangelicznego

 06 - 13 stycznia 2008r.
Gdy patrzymy na rodzinę Europejskiego Aliansu Ewangelicznego, przypomina ona urozmaicony bukiet - od Irlandii po Izrael wraz z wszystkimi krajami pośrodku! Jednak pomimo różnorodności, coraz bardziej przekonujemy się, że wszyscy w naszych krajach napotykamy podobne problemy społeczne i polityczne....

... W tym roku przewodnikiem w Tygodniu Modlitwy jest Bułgarski Alians Ewangeliczny. Zachęcając nas do zastanowienia się nad różnymi wyzwaniami, jakie napotykamy, jednocześnie prowadzi nas wprost do serca naszej wiary i fundamentu naszej jedności - Pana Jezusa Chrystusa. On jest nie tylko Tym, który nas jednoczy. Jest także nadzieją dla naszych narodów i odpowiedzią na zmagania, jakich wielu doświadcza. Podczas tego Tygodnia będziemy zachęcani, aby przyjrzeć się uważnie, jakie miejsce powinien mieć Jezus w życiu człowieka i zboru, by zrozumieć, jakie On ma serce do ludzi. - napisał Stephen Cave, Członek Komitetu Europejskiego Aliansu Ewangelicznego.


dnia 02.01.2008 16:26 Drukuj

Turcja: Kolejny antychrześcijański incydent

 Policja zapobiegła kolejnemu atakowi na chrześcijańskiego duchownego w Turcji.

Jak podała agencja AFP, powołując się na miejscowe źródła prasowe, ofiarą niedoszłego zabójcy miał paść protestancki pastor Ramazan Arkan pracujący w mieście Antalya na południu kraju.
 
Aresztowany przed tamtejszym kościołem dwudziestolatek, ujawniono jedynie jego inicjały imienia i nazwiska, zamierzał duchownego pchnąć nożem. Przedtem pastor otrzymywał wiele pogróżek pod swoim adresem.

Jak przyznał policji sam zamachowiec, zamierzał on zabić pastora ze względu na jego działalność misyjną, która rzekomo miała mieć zgubny wpływ na turecką młodzież. (za Okno1040.pl)
 


dnia 02.01.2008 16:09 · Drukuj

Życzenia świąteczne z zaświatów

 Przyjaciele Cheta Fitcha z Oregonu otrzymali od niego kartki ze świątecznymi życzeniami i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ich znajomy nie żyje...

Pan Fitch zmarł w październiku bieżącego roku w wieku 88 lat. Przed tegorocznymi świętami jednak jego przyjaciele i znajomi otrzymali łącznie 34 pocztówki z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia i adresem zwrotnym "Niebo".
"Poprosiłem Szefa, abym mógł zakraść się na kilka dni z powrotem i wysłać kilka kartek. Ostatecznie się zgodził. Chciałbym powiedzieć jak tu jest, ale słowa nie mogą tego wyjaśnić", napisał Fitch na kartach. Na końcu tekstu kawalarz oznajmił: "Prawdopodobnie spotkam się z wami (z niektórymi szybciej, niż się spodziewacie). Życzę wam bardzo radosnych świąt".
88- latek przygotowywał ten oryginalny żart przez 20 lat wspólnie ze swoją fryzjerką Patty Dean. Napisał tekst na świątecznych kartach, uzupełniał listę adresów i dawał pani Dean pieniądze, gdy wzrastał koszt usługi pocztowej. Jak powiedziała znajoma pana Fitcha, jesienią staruszek stwierdził, że musi być dość zmęczona pilnowaniem nietypowej korespondencji i oznajmił, że w tym roku przedsięwzięcie zostanie dokonane. Tydzień później zmarł. (za kosciol.pl)


dnia 27.12.2007 14:47 · Drukuj

Izrael: Najmniejsza Biblia na świecie

 Najmniejszą Biblię świata, wielkości główki od szpilki, wydrukowali laserowo izraelscy naukowcy. Cały tekst Starego Testamentu umieścili oni na silikonowej powierzchni wielkości pół milimetra kwadratowego - podała agencja AFP.

Oded Zohar, szef projektu, pracujący w izraelskim instytucie politechnicznym Technion, poinformował, iż przy pomocy specjalnej laserowej wiązki mikrocząsteczek jonowych udało się wydrukować Biblię 50 razy mniejszą od tej, która dotychczas figurowała w księdze rekordów Guinessa, jako najmniejsza na świecie.

Na silikonowej płytce pokrytej złotem umieszczono całość Starego Testamenty, czyli 308 428 słów według obliczeń rabinów. "Rzucając wiązkę cząsteczek na różne punkty powierzchni, można wydrukować każdą czcionkę, a zwłaszcza teksty" - wyjaśnił Oded Zohar.

Ta nano-Biblia została przygotowana w ramach programu edukacyjnego, który ma zainteresować uczniów postępami nano-technologii. W chwili obecnej naukowcy pracują nad sfotografowaniem ich dzieła. Chcą przygotować plakat wielkich rozmiarów, który sprawi, że tekst Pisma będzie widoczny za "jednym rzutem oka" - wyjaśnił izraelski uczony. (za Wiara.pl)


dnia 23.12.2007 15:15 · Drukuj

Dług księgą spłacany

 Milion czterysta tysięcy sztuk ekumenicznej Biblii chce wysłać do Chin wspólnota Ruchu Światło-Życie z Mławy.


Teraz stać ich byłoby na blisko 800 egzemplarzy (druk jednego kosztuje 5 złotych). Inicjator, ks.Zbigniew Paweł Maciejewski, tłumaczy, że „Biblia dla Chin” to spłacanie długu wdzięczności: w latach 80-tych Norwegowie opłacili wydrukowanie 1,4 miliona sztuk Biblii dla Polaków. Teraz akcję dla Chin można wspomóc ze strony internetowej http://www.chiny.natan.pl.

Pieniądze pójdą do protestanckiej organizacji z Hongkongu, która przez 25 lat przemyciła stamtąd do Chin około 10 milionów egzemplarzy Biblii.(za wp.pl)


dnia 21.12.2007 17:10 · Drukuj

Izrael – atak na zbór baptystyczny

 Budynek zboru baptystycznego w Jerozolimie,  pod koniec października br. znowu został zaatakowany przez podpalaczy, zniszczona została instalacja elektryczna i urządzenia klimatyzacyjne. Poniesione straty oblicza się na 10.000 funtów angielskich. W Ośrodku tym poza zborem baptystycznym, liczącym ponad 100 członków, spotykają się jeszcze trzy inne zbory. W 1982 roku skrajni ortodoksi żydowscy spalili budynek Południowych Baptystów, w którym gromadziły się zbory żydów mesjanicznych i rosyjskich chrześcijan. Pastor baptystyczny Charles Kopp powiedział: „W każdym społeczeństwie są skrajni fanatycy, a na Bliskim Wschodzie ich nie brakuje. Wszyscy musimy uczyć się lekcji tolerancji i akceptowania istniejących między nami różnic. Atak ten był dla nas zupełnym zaskoczeniem, ponieważ nie otrzymaliśmy jakichkolwiek pogróżek”. Chwalił on sąsiadujących ze zborem żydów, którzy pomagali w gaszeniu pożaru. Rabin tej okolicy użyczył poszkodowanemu zborowi swego budynku. Natomiast Wiktor Blum, pastor rosyjskojęzycznego zboru nie był zaskoczony tym atakiem. „Od lat otrzymujemy pogróżki, na wielu ulotkach jesteśmy uważani za poważne niebezpieczeństwo dla Żydów” – powiedział. Minister Spraw Zagranicznych Izraela obiecał „dołożyć wszelkich starań, aby ukarać sprawców”. Wyraził solidarność z członkami zboru baptystycznego oraz gotowość okazania im potrzebnej pomocy. Mimo istniejącego między żydami a chrześcijanami w Izraelu napięcia, ataki na kościoły są rzadkie, gdyż w swojej większości znajdują się one na terenach zdominowanych przez Arabów. Tam, gdzie zbory znajdują się na terenach zamieszkanych przez większość izraelską, ataki te są częstsze, powiedział Bader Mansour, przewodniczący Stowarzyszenia Zborów Baptystycznych w Izraelu. Napięcia są szczególnie widoczne w Jerozolimie, gdzie chrześcijanie z całego świata co roku urządzają Święto Szałasów. Ostatnio rabinat Izraela zabronił żydom brania udziału w tej uroczystości. Jak mówią późniejsze doniesienia, wszystkie cztery zbory, nadal odbywające nabożeństwa w zniszczonym budynku, zauważyły wyraźny wzrost liczbowy ich uczestników. Otrzymano wiele listów i telefonów z zapewnieniem poparcia. (BSI/The Baptist Times)


dnia 15.12.2007 23:42 · Drukuj

Wieczór pieśni i poezji chrześcijańskiej

 W sobotę 15 grudnia, o godz.17-tej, w Zborze KWCH w Palowicach nasi bracia i nasze siostry, pieśnią i poezją chwalili Pana Boga.

Słowo Boże w czasie nabożeństwa wygłosił brat Jerzy Karzelek ze Zboru KWCH w Skoczowie. Członkowie Zborów w Palowicach i Żorach oraz z nowego Zboru KWCH w Świętochłowicach ponad 2 godziny oddawali hołd naszemu Panu. Śpiewali i deklamowali wiersze autorów chrześcijanskich (m.in.publikujących na stronie Ewangelista.pl). Uwielbiając Pana z radością wspominali narodzenie naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa...

Między innymi wspaniałe pieśni uwielbienia zaśpiewał palowicki zespół Miminga (nastolatki), który nagrał płytę, która ma się ukazać jeszcze przed Świętami. A po śpiewie i poezji było też coś dla ciała - wspaniałe ciasta upieczone przez siostry.
Była to prawdziwa uczta duchowa i dobry czas ewangelizacyjny.
 

dnia 14.12.2007 12:00 · Drukuj

Biolog w sądzie: zwolnili mnie, bo nie wierzę w ewolucję

 Amerykański biolog procesuje się w sądzie w Bostonie z prestiżową instytucją naukową Woods Hole Oceanographic, która ma siedzibę w Massachusetts. Domaga się odszkodowania za to, że został zwolniony z pracy, ponieważ nie akceptuje teorii ewolucji.

Nathaniel Abraham, z pochodzenia Indianin, opisuje siebie jako chrześcijanina żyjącego zgodnie z Biblią. W sądzie okręgowym w Bostonie powiedział podczas procesu, że został zwolniony w 2004 r., ponieważ nie akceptuje ewolucji jako faktu naukowego. Spór między instytucją a naukowcem opisał pierwszy w piątek "The Boston Globe". Kancelaria prawnicza Gibbs, reprezentująca Abrahama, domaga się dla swojego klienta 500 000 dolarów odszkodowania.

Biolog, specjalista od zebr uważa, że jego prawa zostały naruszone, po tym jak powiedział przełożonemu o tym, że wierzy w chrześcijańską koncepcję stworzenia świata. Firma, która zatrudniała naukowca, napisała w oświadczeniu, że w jego przypadku nie ma mowy o dyskryminacji.

Komisja Przeciw Dyskryminacji z Massachusetts odrzuciła wniosek Abrahama. Uzasadniła decyzję tym, że prośba naukowca, by nie kierowano go do ewolucyjnych aspektów badań, stwarza problem dla firmy Woods Hole, ponieważ te właśnie kwestie są w centrum zainteresowania instytucji. Abraham twierdzi, że nie uchylał się od pracy nad ewolucjonizmem, ale dodatkowo wymagano od niego, żeby zaakceptował teorię Darwina. To był warunek, by mógł zostać w pracy. (za wp.pl/Reuters)

dnia 14.12.2007 10:16 · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,596,281 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.