Konieczne duchowe przebudzenie

 Chrześcijanie ewangelikalni, charyzmatyczni i zielonoświątkowi zjednoczyli się w całym Stanach Zjednoczonych w modlitwie i poście na rzecz 'duchowego przebudzenia' swojego kraju.

21-dniowy post w intencji duchowego odrodzenia Ameryki rozpoczął się 1 stycznia. Jego uczestnicy mogą zdecydować się na post ścisły, wodny czy post Daniela (tylko owoce i warzywa). Każdy może też zadeklarować długość postu: od 3 do 21 dni.

Narodowy post jest tylko pierwszym z całego cyklu wydarzeń, których celem jest "duchowe przebudzenie". W kwietniu odbędzie się w Northampton Awakening America Leadership Summit, a we wrześniu spotkanie modlitewne nazywane Cry Out America. Wszystko to razem ma uświadomić Amerykanom jak bardzo konieczne jest duchowe przebudzenie. - Rok 2008 może być rokiem duchowo krytycznym dla naszego narodu - podkreśla Billy Wilson z organizacji AAA. - Potrzebujemy czegoś więcej niż dobrego wyniku wyborów, więcej niż jednej dobrej decyzji Sądu Najwyższego, więcej niż jednej dobrej serii kazań. Potrzebujemy nowego narodowego przebudzenia w naszym pokoleniu - dodaje.

Jego zdaniem tylko zjednoczone działanie i modlitwa chrześcijan może sprawić, że nastąpi radykalna przemiana i powrót do tego, czym Stany Zjednoczone być powinny.(za EAI)


dnia 14.01.2008 16:31 · Drukuj

Zrezygnują z diabelskiego prefiksu

 666 to biblijne imię diabła, a także początkowe trzy cyfry numerów telefonu mieszkańców miasteczka Reeves w stanie Luizjana (USA). Jest to liczba kojarzona z szatanem za sprawą fragmentu z Apokalipsy św. Jana (wg. Biblii Tysiąclecia): "Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć" (Ap. 13,18) Numer ten budzi tak negatywne skojarzenia, że Amerykanie doprowadzili do zmiany prefiksu.

Większość mieszkańców miasteczka to chrześcijanie, dla których liczba 666 ma oczywiste znaczenie - oznacza biblijnego diabła. Dzięki uporowi mieszkańców, którzy już od lat 60. ubiegłego stulecia wnosili skargi i wnioski dotyczące zmiany początkowych cyfr, "diabelski numer" nie będzie już dłużej straszył - donosi BBC.

Firma CenturyTel, świadcząca usługi m.in. w stanie Luizjana, przychyliła się do próśb mieszkańców. Przez najbliższe trzy miesiące wszyscy ci, którym nie w smak wspomniany prefiks, będą mogli poprosić o zmianę trzech pierwszych cyfr na 749. Burmistrz Scott Walker upatruje nawet w decyzji operatora "boskiej interwencji".
Przewiduje on, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy, gdy możliwa będzie zmiana, dokona jej około 80% z 450 właścicieli domów w Reeves. Jak podkreśla, sam już korzysta z prefiksu 749. (za Dziennikiem Internautów)


dnia 12.01.2008 14:15 · Drukuj

koncert kolęd Missio Musica w KWCH w Palowicach

 Muzyczni misjonarze przekazujący Ewangelię poprzez muzykę wystąpią z koncertem kolęd w Zborze KWCH w Palowicach, przy ul. Szerokiej 54c (woj.śląskie). Chrześcijańscy muzycy (wśród nich Joasia Rzyczniok z Palowic) będą koncertować w sobotę 19 stycznia o godz.18.30, oraz w niedzielę na nabożeństwie o godz.10-tej. Tak piszą o sobie: "Naszym celem stało się przekazywanie treści Ewangelii poprzez muzykę. Zostaliśmy muzycznymi misjonarzami. Dziś chcemy dzielić się tym, co dla nas ważne – wiarą w Boga, który jest nam bliski i ma realny wpływ na nasze codzienne życie."

Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Pana i muzykę chrześcijańską.

Strona Stowarzyszenia: http://www.missiomusica.pl
 
dnia 10.01.2008 00:08 · Drukuj

Tusk odmawia gejom

 Geje nie znajdą wspólnego języka z ludźmi Donalda Tuska. Jego ekipa mówi "nie" legalizacji małżeństw homoseksualnych. Coraz głośniej domagają się tego organizacje i środowiska gejowskie wspierane przez czującą w tym szansę na przełamanie ideowej martwoty lewicę - informuje Dziennik.

"Rada Ministrów nie zajmowała się i nie będzie zajmować się tą sprawą" - mówi nam jednoznacznie rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka. "Rząd nie podejmie inicjatywy tych środowisk, które przesłały na ręce szefa rządu projekt ustawy w tej sprawie" - precyzuje Liszka.

Wypowiedź rzeczniczki to pierwsza od powstania rządu tak twarda i oficjalna deklaracja przedstawiciela ekipy premiera Tuska w sprawie uznania przez państwo związków homoseksualnych. To potwierdzenie konserwatywno-liberalnego, umiarkowanego w sprawach światopoglądowych przedwyborczego wizerunku PO.

Tej decyzji sprzyjają nastroje społeczne. Z kolejnych badań opinii społecznej wyraźnie bowiem wynika, że Polacy są w zdecydowanej większości konsekwentnie przeciwni radykalnym biegunom sporu ideologicznego. Z jednej strony - jak wynika chociażby z ostatnich badań OBOP dla Dziennika - nie chcą matury z religii, nie chcą zakazu zabiegów in vitro. Ale nie dążą też do społecznej rewolucji w duchu lewicowym. Zaledwie 17 proc. Polaków popiera małżeństwa homoseksualne, a tylko 7 proc. chciałoby przyznać gejom i lesbijkom prawo do adopcji dzieci. To jeden z najniższych wskaźników akceptacji dla tych poglądów w całej Unii - wynika z ostatniego sondażu Komisji Europejskiej. (za Wiara.pl)


dnia 06.01.2008 22:51 · Drukuj

W Chinach rusza największa na świecie drukarnia Biblii

 Państwo Środka, w którym za szmugiel Pisma Świętego i nielegalne modlitwy grozi więzienie, zaleje wkrótce świat Bibliami "made in China".
Drukarnia Biblii znajduje się w parku przemysłowym na przedmieściach Nankinu i ma rozmiary hangaru lotniczego. Na oko, wciśnięta między Motorolę a Forda, wygląda jak jeszcze jedna fabryka - 85 tys. m kw. powierzchni, amerykańska maszyna drukarska Timson za 4,5 mln dol., 600 pracowników.

Drukarnia zasypie Bibliami "made in China" świat. Będzie produkować milion egzemplarzy Pisma Świętego miesięcznie, co sprawi, że w 2009 r. oficjalnie ateistyczne Chiny pokryją jedną czwartą światowego zamówienia na Słowo Boże. Właściciel drukarni to chińsko-brytyjska spółka Amity Press - jedyny legalny wydawca Biblii w Państwie Środka. Pismo Święte drukuje od lat, teraz również po angielsku, francusku, w języku suahili czy po rosyjsku. Same Stany Zjednoczone sprowadziły w zeszłym roku 1,2 mln egzemplarzy Biblii.
Dzisiaj Chiny przeżywają eksplozję nawróceń. Według szacunków w kościołach oficjalnych (pod patronatem państwa) i nieoficjalnych (podziemnych) może być skupionych ok. 100 mln chrześcijan.
Amity Press odnotowała skok sprzedaży Pisma Świętego w 2003 r. w czasie epidemii nietypowego zapalenia płuc SARS, gdy w Chinach i Hongkongu zmarło blisko 400 osób. Biblia z Nankinu kosztuje tylko 1,3 dol., ale jest dotowana przez zachodnie Kościoły protestanckie. Sprzedawać ją jednak mogą tylko oficjalne stowarzyszenia religijne. Chrześcijanom z Kościołów nieoficjalnych pozostają wydawnictwa pirackie i przemyt przez Hongkong, ale za to grozi więzienie. (za: Gazeta Wyborcza)


dnia 04.01.2008 09:00 · Drukuj

Chrześcijanie zabici, kościoły spalone

 Dziesięć osób zabito, trzy zielonoświątkowe kościoły podpalono, podczas ataku grupy uczniów ze szkoły muzułmańskiej na północy Nigerii, na miejscowych chrześcijan. Służby bezpieczeństwa stanu Bauchi pochowały zlinczowanych chrześcijan, nie podając ich tożsamości. Jedynie w przypadku jednego z nich, członka Kościoła Chrystusa w Nigerii, z miejscowości Yelwa, podano tylko nazwisko.

Trzy podpalone świątynie należały do Kościołów: Elim, Zgromadzeń Bożych i Chrześcijańskiego Kościoła "Bóg Zbawia". Pomiędzy zniszczonymi lub uszkodzonymi domami znalazły się również domy pastora Ewangelicznego Kościoła Zachodniej Afryki w miejscowości Yelwa Makaranta, Umaru Sule, oraz Maina Joshua z Kagadama. Powodem ataku, według relacji jednej z nauczycielek, było odkrycie przez muzułman, że ktoś ukradł dwa kamienne bloki na budowie meczetu w ich szkole. Uczniowie wzburzeni kradzieżą zaczęli w szkole łamać stoły, krzesła i grozić kolegom chrześcijanom, przykładając im do gardeł noże.
Nauczycielka uciekła, aby ratować swoje życie, gdy tymczasem muzułmańscy uczniowie wyszli na miasto i zaatakowali chrześcijan oraz ich domy i kościoły. (za okno1040.org)


dnia 03.01.2008 09:00 · Drukuj

Tydzień Modlitwy Europejskiego Aliansu Ewangelicznego

 06 - 13 stycznia 2008r.
Gdy patrzymy na rodzinę Europejskiego Aliansu Ewangelicznego, przypomina ona urozmaicony bukiet - od Irlandii po Izrael wraz z wszystkimi krajami pośrodku! Jednak pomimo różnorodności, coraz bardziej przekonujemy się, że wszyscy w naszych krajach napotykamy podobne problemy społeczne i polityczne....

... W tym roku przewodnikiem w Tygodniu Modlitwy jest Bułgarski Alians Ewangeliczny. Zachęcając nas do zastanowienia się nad różnymi wyzwaniami, jakie napotykamy, jednocześnie prowadzi nas wprost do serca naszej wiary i fundamentu naszej jedności - Pana Jezusa Chrystusa. On jest nie tylko Tym, który nas jednoczy. Jest także nadzieją dla naszych narodów i odpowiedzią na zmagania, jakich wielu doświadcza. Podczas tego Tygodnia będziemy zachęcani, aby przyjrzeć się uważnie, jakie miejsce powinien mieć Jezus w życiu człowieka i zboru, by zrozumieć, jakie On ma serce do ludzi. - napisał Stephen Cave, Członek Komitetu Europejskiego Aliansu Ewangelicznego.


dnia 02.01.2008 16:26 Drukuj

Turcja: Kolejny antychrześcijański incydent

 Policja zapobiegła kolejnemu atakowi na chrześcijańskiego duchownego w Turcji.

Jak podała agencja AFP, powołując się na miejscowe źródła prasowe, ofiarą niedoszłego zabójcy miał paść protestancki pastor Ramazan Arkan pracujący w mieście Antalya na południu kraju.
 
Aresztowany przed tamtejszym kościołem dwudziestolatek, ujawniono jedynie jego inicjały imienia i nazwiska, zamierzał duchownego pchnąć nożem. Przedtem pastor otrzymywał wiele pogróżek pod swoim adresem.

Jak przyznał policji sam zamachowiec, zamierzał on zabić pastora ze względu na jego działalność misyjną, która rzekomo miała mieć zgubny wpływ na turecką młodzież. (za Okno1040.pl)
 


dnia 02.01.2008 16:09 · Drukuj

Życzenia świąteczne z zaświatów

 Przyjaciele Cheta Fitcha z Oregonu otrzymali od niego kartki ze świątecznymi życzeniami i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ich znajomy nie żyje...

Pan Fitch zmarł w październiku bieżącego roku w wieku 88 lat. Przed tegorocznymi świętami jednak jego przyjaciele i znajomi otrzymali łącznie 34 pocztówki z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia i adresem zwrotnym "Niebo".
"Poprosiłem Szefa, abym mógł zakraść się na kilka dni z powrotem i wysłać kilka kartek. Ostatecznie się zgodził. Chciałbym powiedzieć jak tu jest, ale słowa nie mogą tego wyjaśnić", napisał Fitch na kartach. Na końcu tekstu kawalarz oznajmił: "Prawdopodobnie spotkam się z wami (z niektórymi szybciej, niż się spodziewacie). Życzę wam bardzo radosnych świąt".
88- latek przygotowywał ten oryginalny żart przez 20 lat wspólnie ze swoją fryzjerką Patty Dean. Napisał tekst na świątecznych kartach, uzupełniał listę adresów i dawał pani Dean pieniądze, gdy wzrastał koszt usługi pocztowej. Jak powiedziała znajoma pana Fitcha, jesienią staruszek stwierdził, że musi być dość zmęczona pilnowaniem nietypowej korespondencji i oznajmił, że w tym roku przedsięwzięcie zostanie dokonane. Tydzień później zmarł. (za kosciol.pl)


dnia 27.12.2007 14:47 · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,543,002 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.