Miłosierdzie czy przestępstwo?

"To moje wymodlone miejsce"

Mówi o domu dla bezdomnych pani doktor. Dom mieści się przy ul. Zamkowej w Krakowie. 8 pokoi, 35 mieszkańców, prowadzi go wraz z mężem. Pani doktor, wypisując głośne już w Polsce recepty, pomagała takim ludziom jak ci z jej przytuliska.
Państwo Konieczny twierdzą, że ich instrukcją obsługi człowieka jest Biblia. Miejsce przy Zamkowej jest połączeniem Kościoła i przytuliska.
Do Koniecznych przychodzą ludzie z otwartymi ranami, wrzodami, wszami.
Dziś pani doktor i jej mąż mają prostą receptę na pomoc bezdomnym: w tej pracy poradzi sobie każdy, kto się nie brzydzi drugiego człowieka.
Zawsze, kiedy nad ich domem zbierały się czarne chmury, radzili sobie. Kiedy chodzili na dworzec z termosami pełnymi zupy i kanapkami, ustawiała się spora kolej­ka i nigdy dla nikogo nie zabrakło. Kiedy brakowało im na czynsz, ktoś sypnął groszem


Świadectwo

Małgorzata mówi, że jej życie jest świadectwem powrotu do Jezusa.
"Spałam po śmietnikach, kanałach, piłam, kurzyłam papierochy. Alkoholiczka byłam, miałam konkubenta. Jak zaczęłam chorować, koleżanka mnie zaprowadziła do Ilonki. Ilonka mnie zaczęła ewangelizować, cały czas słuchałam o Jezusie i postanowiłam pójść za Nim. Przyjęłam go za swojego Pana, wyleczyłam się z nałogów. I z Gienkiem ślub wzięłam."
Dziś Małgorzata mieszka z mężem we własnym mieszkaniu, do wspólnoty przychodzi pomagać: przygotować posiłki, rozwiesić pranie.

Sprawa

Obrony dr Rosiek-Konieczny podjął się mecenas Jan Widacki. W jego opinii jest to sprawa ciekawa z prawnego punktu widzenia.
- Trzeba sobie postawić zasadnicze pytanie, dlaczego takim ludziom - biednym, bezdomnym nie można pomóc zgodnie z prawem. /źródło:Tygodnik Powszechny/
dnia 05.09.2007 22:05 · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,499,356 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.