Co po odejściu Ekmana?

- Przykazaniem Pana jest czczenie ojca i matki, nawet jeśli podejmują decyzje, których nie wspierasz. Z drugiej strony, chcę jasno powiedzieć, że my jako kościół i ja jako pastor nie idziemy tą samą drogą co  Ulf Ekman. Jesteśmy ewangelicznym, charyzmatycznym kościołem. Zawsze nim byliśmy i tacy pozostaniemy - zaznacza Lundqvist.

 
Podkreśla, że widzi, jak nad "Słowem życia" spoczywa łaska i Boża ochrona. Ten kościół ma obecnie 600 filii, które skupiają się na tym, co mają wspólne, a nie na różnicach. Żadna z tych wspólnot nie opuściła "Słowa życia" po odejściu Ulfa Ekmana.

- Ze względu na mnie i "Słowo życia" ważne jest, byśmy wyjaśnili, iż budujemy naszą przyszłość na tym samym ewangelicznym fundamencie, co od pierwszego dnia. Nadal wierzymy, że jedność to piękna, ważna rzecz. Jednak, powtórzę, powinna ona być oparta na tym, co mamy wspólne. I nie jestem zbyt pewien, że jej celem jest to, byśmy stali się jednym i tym samym. Myślę, że jako kościoły jesteśmy różnymi częściami jednego dużego ciała. Dopóki mamy do siebie stosunek pełen miłości i błogosławieństwa, nasze różnice mogą być czymś dobrym - uważa pastor.

 

Joakim Lundqvist był już starszym pastorem "Słowa życia" od dziewięciu miesięcy, gdy Ulf EKman zrezygnował ze służby i odszedł do Kościoła katolickiego. Jest też członkiem tej wspólnoty od 17 lat. Kościół "Słowo życia" liczy około 3 tys. członków. Pochodzące z niego nauczania są popularne w wielu krajach, podobnie jak jego usługujący. (za chnnews.pl)


dnia 17.03.2015 03:43 Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,603,976 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.