Asia Bibi udzieliła wywiadu


Oto treść pytań i odpowiedzi Asii Bibi:

Pamela Geller: Co się stało, gdy zostałaś aresztowana?

Asia Bibi: Kiedy zostałam aresztowana, policja na mnie napadła i mnie dręczyła. Przez wiele dni pozostawałam w stanie szoku. Pościłam i modliłam się. Moja rodzina znalazła się w kłopotach. Musiała zmieniać miejsce pobytu. Przebaczyłam jednak muzułmanom, którzy sprawili, że ja i moi bliscy znaleźliśmy się w tej sytuacji.

Pamela Geller: Jak jesteś traktowana?

Asia Bibi: Przebywam w niewielkiej celi. Każdego dnia mogę wychodzić tylko na pół godziny. Z rodziną wolno mi się spotykać na godzinę we wtorki. Dano mi surowe jedzenie do gotowania dla siebie, ponieważ administracja więzienia boi się, że mogę zostać otruta. Inni chrześcijanie oskarżeni o bluźnierstwo byli truci lub zabijani w więzieniu. Ochrona jest uprzejma. Choć w ubiegłym tygodniu doszło do ostrej wymiany słów z jedną ze strażniczek i ona próbowała mnie udusić. Po tym incydencie została zawieszona.

Pamela Geller: Czego się spodziewasz, jeśli chodzi o przyszłość?

Asia Bibi: Modlę się i poszczę. Chcę być z moją rodziną, przytulać moje córki, całować je. Czekam na termin apelacji z Sądu Najwyższego w Lahore odnośnie mojej kary śmierci. Organizacja Life for All wspiera moją rodzinę i wynajęła adwokata dla mojej sprawy. Do Sądu Najwyższego w Lahore wpłynęła petycja w sprawie rozpatrzenia mojej sprawy. Mam nadzieję, że zostanę wypuszczona na wolność, choć islamscy duchowni oferują 8 tys. dolarów każdemu, kto mnie zabije. Wszystko pozostawiam Bogu. Zaakceptuję Jego wolę.

Pamela Geller: Czy masz jakąś wiadomość dla chrześcijan w Stanach Zjednoczonych?

Asia Bibi: Proszę ich, by się modlili i zrobili coś dla chrześcijan w Pakistanie, którzy cierpią i są prześladowani. Jest wielu innych wierzących w więzieniach, którzy potrzebują wolności. Chrześcijanie w USA mogą pomóc organizacjom broniącym praw człowieka, które walczą o prześladowanych i stać się głosem tych, którzy są tego głosu pozbawieni.

Pamela Geller: Czy Amerykanie mogą Ci w jakiś sposób pomóc?

Asia Bibi: Mogą się modlić i prosić swój rząd i przedstawicieli, by zrobili coś dla prześladowanych chrześcijan.

Pamela Geller: Co sądzisz o pakistańskim prawie o bluźnierstwie?

Asia Bibi: Prawo o bluźnierstwie stworzyli ludzie. W Pakistanie jest używane do prowadzenia osobistych wojen. Powinno zostać zniesione lub przynajmniej zmodyfikowane. Zabrało życie wielu niewinnym osobom. Ja również zostałam fałszywie oskarżona.

Pamela Geller: Jaka jest ogólna sytuacja chrześcijan w Pakistanie?

Asia Bibi: Nie jest najlepsza. Chrześcijanie zwłaszcza na wsi prowadzą najgorsze życie. Są źle traktowani, wykorzystywani i wrabiani, ponieważ nie są w stanie walczyć o swoje prawa. Organizacje pozarządowe potrzebują wsparcia, by im pomagać. Chrześcijanom odmawia się prac państwowych i szacunku. Tylko 10% wierzących jest w stanie uzyskać dobrą pracę i dać sobie radę - tylko dlatego, że są wykształceni. Różne osobliwe prace w tym kraju są zarezerwowane tylko dla chrześcijan.


Pamela Geller relacjonuje, że Xavier William rozmawiał również z córkami Asii. Jej córka Alishba powiedziała: "Modlimy się i pościmy za naszą mamę, by mogła być z nami. Odwiedzam ją razem z moim ojcem. Za każdym razem, gdy ją widzę, nie mogę się powstrzymać i wybucham płaczem. Moja mama stara się złapać mnie za rękę przez luki pomiędzy kratami i mówi: "Miej wiarę w Panu. On pewnego dnia przyprowadzi mnie do domu". Za każdym razem, gdy słyszę te słowa, wołam do Pana, żeby przyprowadził mamę z powrotem, byśmy znów mogli być z nią". (za chn24.pl)

 


dnia 30.12.2011 19:27 Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,499,290 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.