W poszukiwaniu bezcennego skarbu

 

Autor: past. Leszek Mocha
 
     Życie z Bogiem to wielka przygoda, bezustanne odkrywanie bezcennych wartości jakie daje nam Królestwo Boże. Życie z Chrystusem jest wspaniałe, ale czasem w odkrywaniu tych duchowych skarbów przechodzimy przez ciemne doliny oraz wkraczamy na niebezpieczne drogi, na których czyha zagrożenie.
Czy pamiętasz stary, dobry film „INDIANA JONES”? Bohater filmu - Indy, bezustannie musiał zmagać się z przeciwnościami oraz z wrogami, żeby w końcu dotrzeć do poszukiwanego skarbu. Mimo tego, całe jego życie było wielką i fascynującą przygodą.
Tak samo życie z Bogiem jest wielką duchową przygodą, pełną fantastycznych przeżyć. Kiedy decyduję się iść za Jezusem, decyduję się także na odkrywanie skarbów Bożego Królestwa.
Królestwo Boże to nie pokarm, napój, czy szara codzienność. Królestwo Boże według wielkiego odkrywcy Ap. Pawła to: radość, pokój, sprawiedliwość, wolność, spełnienie w Duchu Świętym. Zostań więc odkrywcą tych skarbów!

 

Ewangelia Mateusza 13:44-46
"Podobne jest Królestwo Niebios do ukrytego w roli skarbu, który człowiek znalazł, ukrył i uradowany odchodzi, i sprzedaje wszystko, co ma, i kupuje ową rolę. Dalej podobne jest Królestwo Niebios do kupca, szukającego pięknych pereł, który, gdy znalazł jedną perłę drogocenną, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją."

 

      Trzy ważne postawy w podobieństwie o perle:
      Szukam i pragnę odkryć skarby Królestwa Bożego bez względu na trudności i przeszkody.

 

Czy jestem poszukującym odkrywcą, czy utknąłem na tym co mam? Jeśli nawet mam niewiele to zawsze mogę mieć więcej. Pan Jezus mówi, że istnieje dużo więcej, bo Królestwo Boże to niewyczerpany ocean, który stale mogę odkrywać.
Czy wystarczy mi tylko NOWONARODZENIE? Jest ono jedynie wejściem w nowe życie, które przepełnione jest fascynującymi odkryciami i pełne doznań Bożego bogactwa.

 

Ewangelia Mateusza 6:33
"Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane."

 

Jeśli szukam, to znajduję i jestem pod wrażenie tego, co odkryłem.

 

W życiu Z BOGIEM zawsze jest coś nowego! To nie jest monotonia, gdzie wszystko przebiega tak samo jak wczoraj. Jest życiem pełnym NOWYCH wrażeń każdego dnia. To wielka przygoda, gdyż: „Każdy dzień z Jezusem jest lepszy niż miniony”. W społeczności z Bogiem codziennie mogę odkrywać coś nowego i świeżego. Bóg otwiera przede mną skarbnicę niebios po to, abym cieszył się życiem z Nim!

 

Ewangelia Mateusza 7:7-8
"Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."


      Sprzedaję, czyli pozbywam się tego, co doczesne, zwykłe i przemijające.

 

Czy jestem gotowy zrezygnować z rzeczy doczesnych, zwyczajnych, przemijających, drugorzędnych itp.? Co jest moją największą majętnością? Gdzie jest dzisiaj moje serce?
Biblia uczy nas, że tam, gdzie jest nasz skarb, tam będzie i nasze serce! Co jest moim największym pragnieniem? Jakie są moje najważniejsze cele? Jak wyglądają moje priorytety?
Jeśli pragnę bogactw Królestwa Bożego, to muszę mu poświęcić swoje życie.

 

Ewangelia Łukasza 12:31-33
"lecz szukajcie Królestwa jego, a tamto będzie wam dodane. Nie bój się, maleńka trzódko! Gdyż upodobało się Ojcu waszemu dać wam Królestwo. Sprzedajcie majętności swoje, a dawajcie jałmużnę. Uczyńcie sobie sakwy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej nie ma przystępu, ani mól nie niszczy."


      Kupuję, czyli nabywam, biorę w posiadanie to, co odnalazłem.

 

Czy mam pragnienie nabywać to co cenne? Jezus powiedział: ”przyjdźcie do mnie, a ja dam Wam wodę żywą, zaspokoję wszystkie Wasze pragnienia. Tylko w Bogu jest pełne zadowolenie, szczęście i satysfakcja z życia. Czy jestem zadowolony z tego co mam? Czy te rzeczy, które zdobyłem sprawiają, że czuję się spełniony w życiu?
Praca, mieszkanie, dobra opinia, pieniądze, przyjaciele, wyjazdy na wakacje, sport, muzyka, internet, czy telewizja. To nasze „perełki”, które nie do końca sprawią, że będziemy szczęśliwi i spełnieni.
Kupiec nie był zadowolony ze swoich pereł, które posiadał, ciągle poszukiwał tej jednej – najpiękniejszej…
Udaje się do dalekiego kraju… aby znaleźć tę jedyną, najpiękniejszą perłę. To wymagało poświęcenia, musiał zapłacić cenę. Udał się w drogę i był gotowy zrobić wszystko, by zdobyć tę perłę. A gdy ją znalazł, to okazało się, że niełatwo było ją nabyć, więc musiał być gotowy na poświęcenie tego, w czym pokładał dotychczasową nadzieję. Perełki, które posiadał były piękne, cenne i miały w jego oczach sporą wartość jednak nie mogły się równać z tą, którą właśnie odkrył: tą jedyną, niepowtarzalną, doskonałą perłą bez skazy.

 

Ewangelia Mateusza 13:45
"Dalej podobne jest Królestwo Niebios do kupca, szukającego pięknych pereł"


      Co to za perła – ta o najwyższej wartości?


Rzymian 14:17-18

"Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym. Bo kto w tym służy Chrystusowi, miły jest Bogu i przyjemny ludziom."

 

Pokój, radość, poczucie bezpieczeństwa, szczęście, prawdziwa wolność, życie wieczne itp. to skarby najwyższej wartości, bezcenne i warte poszukiwania.


Galacjan 5:22-23

"Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu."

 

      Każdy kto szuka, znajduje . Wielka przygoda z Bogiem jest na tyle wspaniała, że mamy gwarancję, iż nigdy nie będziemy zawiedzeni. Jest bowiem rzeczą niemożliwą abym się zawiódł. Mam obietnicę, że jeśli szukam to znajdę, jeśli poproszę to otrzymam, jeśli zapukam to mi otworzą. Jeśli tylko będę gotowy poświęcić wszystko i zdołam zaufać Bogu, On mnie na pewno nie zawiedzie.dnia 28.01.2010 21:18 4053 czytań · Drukuj


Mp3 Player
Czy Polacy są tolerancyjni wobec innych wyznań

Tak

Nie

Nie mam zdania

Copyright Radmin© czerwiec 2006
Główna  Czytelnia  Biblia  Poezja  Zasady wiary  Dekalog  Słownik  Współpraca  Polityka prywatności  Kontakt

Prosimy o przestrzeganie praw autorskich. Przedruki dozwolone wyłącznie po uzyskaniu zgody Ewangelista.pl
Przedstawione materiały są zgodne z zasadami naszej wiary, nie jest to jednak jednoznaczne z pełnym poparciem prywatnych postaw i zasad wiary
poszczególnych autorów oraz prezentowanych przez nich poglądów.

PHP-Fusion PL

5,596,286 unikalnych wizyt od czerwca 2006

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Treść reklam nie zawsze pokrywa się z poglądami Redakcji.